bugün

rahat, girişken, özgüveni tammış gibi gözüken ama aslında söz konusu kızlar olduğunda iki lafı biraraya getiremeyen bir erkekse en azından eşit saylabilir. var öyleleri var.
farklı bir çekiciliği olabilir..
kızlar yırtık erkekten bıktıklarında henüz keşfedilmemiş utangaç erkeği merak edebilir.
(bkz: Yoktur)
harçlığından sokak kedilerine mama alan erkekle , elinde pitbull gezdirip hava basan erkeğin kıyaslamasına benzer kıyaslamadır. özgüven iyidir , yırtıklık neyin nesidir?
vardır. bizim bi utangaç usame var. çocuğun boyu 170 falan. evi barkı, kuyumcu dükkanı olan güzel bir kız buna evlenme teklif etti. hatunlar bir yazılıyor akıllara zarar. lan ayarla bir tane diyorum, yok hacı öyle şeylerle işim olmaz diyor. ulan bize fırsat verilmedi be.
utangaçlık bir de ''coolluk'' diye adlandırıdı mı olay bitmiştir. o erkek ergenlikte çekici ve etkileyicidir fakat hayata atıldığında bir baltaya sap olamaz malesef. kendimden biliyorum.
Özgüveni ego ile karıştıran bir yırtık tipse kotu çocuk hastası salak sarışınlar dışında pek şansı olmadığını söyleyebiliriz. Ama şöyle bir durumda vardır ki utangaç çocuk mallık yapıp kıza ilk mesajı atmaktan bile aciz ise o iş yırtığın yüzdesini artırır.
Yok. Asla umuda falan kapılmayın, yok.

Olmayan şans.
Utangaç erkek de yırtık erkek de er veya geç kaybetmeye mahkumdur. Şahsım adına konuşmam gerekirse özgüvensiz, sessiz, kız görünce salak salak hareketler yapan bir erkek bana ilişki sorumluluğu alabileceğine dair güven vermez. Aynı şekilde yüzümü görmeden bana tapulu malı muamelesi yapan, üstümde baskı kurmaya çalışan, ikide bir öpücük atan, hemen flört etmeye başlayan bir erkek de bana sadakati ve sağlam duruşu konusunda güven vermez. Bu iki erkek de değneğin iki boklu ucudur. Orta şekerli alalım lütfen.
Yırtık erkekten nefret ediyorum ya. Utangaç olmalı. Gizliliğe önem vermeli. Ketum olmalı ki Kızda merak uyandırsın mk.
yakışıklı veya zenginse düşük olmayan şanstır. çirkinse sünepe yakışıklıysa tatlı olur utangaç erkek. ya da öyle bişey işte. evet.
Temiz kalan iyi niyeti suistimal edilen,omurgalı insan modelidir.bu tipler her zaman en iyisini hak eder.
buna karar verecek olan kadındır.
Kamplumbağa ve tavşan hikayesini hepimiz biliriz. Yalnız utangaç olan kaplumbağa paraya kıyıp grup terapisi alırsa "utanmaz".
O sever kankası ziker.
hiç boşuna geyik yapmayın kızlar var falan diye, olmadığını hepimiz biliyoruz. kendimden biliyorum.
sıfırın altındadır. şöyle söyliyim utangaç erkek yırtık olandan yakışıklı olsa bile şansı çok düşüktür. kim ne yapsın ana kuzusunu?
Kemal sunal gibi utangaç görünümlü fakat mücadeleci ve çalışkan, kendinden emin, karşıya güven veren, komik sempatik espirili, yılmaz sabırlı planlı ve kararlı, zeki akıllı dürüst cesur ve azimli ve şayet nasipliyse eğer karşısındaki istediği kadar cazgır yırtık fırlama serseri ve atak olsun kazanma ihtimali yüksektir. Fakat utangaçlık kişiye edepten ziyade pasiflik pısırıklık uyuzluk uyuşukluk uyuntuluk tembellik korkaklık boşvermişlik aşağılık kompleksi asosyallik veriyorsa, kusura bakmasın avucunu yalar. "Armut piş, ağzıma düş" yok öyle bir hayat. Çık ortaya aslanlar gibi savaş.
kadınları az çok tanıyabilmiş isek sıfıra yakındır. belki yüzde 3-5 kadar falan. onların bakış açısına göre utanan, mülayim, aile babası olabilecek tarzdaki erkekler eziktir. 30 yaşından küçük kadınlar nedense hep "heyecan" peşinde olduklarından bu tipte erkekleri tercih etmezler.

yırtık tabir edilen hemcinslerimiz ise tercih edilir. ağzı laf yapan ve dışarıdan bakınca her ne kadar sırtlan intibası yaratsa bile "heyecan" arayan kızlar bunları tercih ederler. sonunda üzüleceklerini bile bile ederler hemde. mevzu işte 30 lu yaşlarına yaklaştıklarında tam tersine döner. bu sefer o yana yana aradıkları heyecandan vazgeçerler ve mülayim aile babası kendilerini sevecek sahiplenecek ve ilgilenecek adam aramaya başlarlar. tabi önceden itekledikleri erkeklerde bir şekilde birileri tarafından tercih edilmiş olur o arada. bu sefer ya evde kalmış denilen hoş olmayan kategoriye girerler ya hiç akla yatmayacak tiplerle evlenirler. sonrası mutsuzluk şiddet aldatma veya aldatılma ve ya boşanma ya allah muhafaza daha kötü sonuçlar.
dişi birey ''ben utangaç erkeklere bayılıyorum'' derse şansı çoktır, diğer türlüsü zor, hemde çok zor.
bir başlık. utangaç erkek olmak, yırtık erkek olmak karakter bütünlükleri. genel olarak utangaç bir erkek olarak, yırtık erkek kısmetimizi çalmıyor aslında. çok duydum efendi bir erkeğe ve bu halinden memnun olan bir dostu, bu ilişkiler kavramında " ee sende biraz yırtık ol azcık" dediğini. işin özü kendini iyi anlatabilme. utangaç olmak suç değil ki zaten. esasen yırtık olmakta suç değil. namussuz olup ve sempatik yoksunluğu olmadığı sürece.