bugün

Küçük boyutlara rağmen standart 10Gbps veri aktarım hızlarına imkan tanıyan, aynı zamanda cihazdan cihaza 100W gibi devasa bir enerji akımı da sağlayan nane. Kendisi yeni nesil Apple Macbooklarda da kullanılmıştır. Bu bağlamda, bir ihtimal geleceğin USB teknolojisidir.

Daha fazla bilgi için spec'leri : https://ia802600.us.archi...ation%20Release%201.0.pdf
yeni nesil cihazların ortak deliği olacak olan veri\şarj giriş yeri.

android, apple ve bazı windows tabanlı cihazların ortak noktası olacak...
Amk biz daha usb type-b kullanalım. Elalem type c ile hava atsın.
Tersi düzü olmadığı için her iki taraftan da takılabilen usb türü. Bunun için 2018'i beklemeye gerek var mıydı cidden?
Sikindirik bir soket. Bunu tasarlayanın ben gözüne halleneyim.

Bak arkadaşım soket dediğin iPhone un lightning i gibi olur, soketin dişi kısmının ortasında bir çıkıntı olmaz. Erkek kısmında ise o çıkıntıya göre bir kısım olmaz. Standart 2.0 usb den farkın ne?

iPhone un soketinde cihaza taktığın kısım düz, taktığın kablo düz. Herhangi tamamen bir birini tamamlıyor.

Type c ise ortası boş, cihazın içinde ona göre ufak bir alan var. O kırıldımı eline sağlık.

Apple 2016 da çıkan macbook a type c koydu da 2018 de çıkan xs max a neden lightning koydu sanıyorsunuz?

Type c soket tasarımı konusunda type 2 den bile kötü. Type 2 de en azından USB soketi öyle kolay kırılmıyordu, yakında görün o ufak yeri kırıp koca koca cihazları şarj almaz duruma getirenleri.

Aq.
son zamanlarda özellikle yeni araçlarda fabrikasyon sıkça rastladığımız usb giriş tipi.

görsel
hızlı şarj desteklemesini, ve çift yönlü takılabilmesini çok sevdiğim veri ve enerji girişidir.
Geçen sene 1000 TL'ye Vestel Venüs v7 almıştım. Bu kısımdan bozuldu. Vestel'e yaptırana kadar akla karayı seçtim. Yaptılar.. yaklaşık 3 hafta sonra tekrar bozuldu. Vestel zaten ucuz olduğu için burası bozuluyor, diye düşündüm.
Sonra bir telefona 4 bin TL veren insanlarla konuştum. Onlar da aynı dertten muzdarip. 3500 TL verip yeni telefon almayı düşünüyorum. Ama bu kronik sorun yüzünden almaktan korkar oldum.
görsel
2024"ün en mutluluk verici haberi bu olacaktır.

Seninki taypsiğ miii sorusu tarihe gömülecek, oley.