1. 1.
  bir gezegen.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  gerard depardieu'nun doksan senesinde cikan bir filmi.. yonetmeni unutmusum simdi..
  oyunculuk ziyafeti bastan sona. dort tane mukemmel karakter var, tadina doyum olmayan.. sakin, yavas yavas gecen, diyaloglarla bezenmis, ama gene de hic sikmayan film.. yalniz bi yerinde nerdeyse balzac tadi veren bir tasvir agirlikli durum hikayesi tadi verdi ki.. gercekten bogulacak gibi oldum.. ama olsun canim, muhim degil.. gerard abi de muhtesem oynamis.. yonetmen de biraz felesefe yapmis.. savas sonrasi fransasinda geciyor unutmadan.. cok tatli bi hava yakalamis ama adam.. keyif aldim izlerken..
  1 ... child
 3. 3.
  ingilizce senin anüsün anlamına gelen kısaltmamtrak espiri öbeği *
  2 -1 ... burungen
 4. 4.
  uslu çocuk olursanız çıplak gözle görebileceğiniz gezegen. *
  4 ... seytanin fisildadiklari
 5. 5.
  yunan mitolojisindeki en eski tanrı. gaia nın oğlu ve kocasıdır. babası erebos tur. gaia ile birlikte titan ları meydana getirmiştir. ancak yeni doğanların yeryüzünün karnından* istemez ve onu engeller. gaia da oğlullarından kronus ile birlik olup uranüs ü tartarus a hapseder.
  1 ... notrinova
 6. 6.
  garip bir gezegendir bütün gezegenlerin aksine güneşin etrafında ters yönde döner ve kendi çevresinde ise daha garip bir şekilde: saat yönünde döner.
  5 ... cirkin kugu yavrusu
 7. 7.
  kova burcunun gezegeni olmakla birlikte eskiden saturn adlı soğuk gezegenle birlikte anılan, elektirik mavisinin tonlarını yansıtan, eskinin yıkımı yeninin varlığını, isyanı ve rengindeki mavilikte gibi özgürlüğü ve asiliği temsil eden saturnun halkaları kadar dikkat çeken gezegendir.
  2 ... karanlikelfperisi
 8. 8.
  astrolojide yerleştiği ev ve burca göre kişinin özgürlük arayışının hangi konularda odaklandığını belirleyen gezegen. medyumustik yeteneklere sahip olanların haritalarında güçlü konumdadır.
  4 ... hece ozturk
 9. 9.
  diğer gaz devlerinin tersine halkaları yatay değil dikey olan gezegendir. güneş'e yakınlık derecesinde 7.gezegendir.

  karakter yapısı olarak en sert huylu gezegendir.
  1 ... peyami sefa
 10. 10.
  atmosferi %85i hidrojen geri kalanı ise helyumdur.
  ... inmetal