bugün

müşteri hizmetleri konusunda uçmuş firma. siteleri üzerinden attığım mail'e yaklaşık 2 dakika 30 saniye içinde geri dönüş yaptılar. 3 dakika bile olmadı. daha önce çok çektim bu arkadaşlardan, şimdi gözlerim yaşardı. *
kargomu vermek için kurye istediğimde 26 dk da kapıma geldiler. üstelik civarımda ups şubesi yoktu.
yarın saat 15:30 da basketbol seçmelerine gideceğim istanbul bölgesel lig takımının da adıdır aynı zaman da. bana şans dileyin arkadaşlarım.
ya şimdi hayal edin; biz çocukken ayı yogi vardı. çizgifilm. ormandaydılar genelde. orda da bir köy korucusu gibi görevli vardı. yeşil kıyafetli. iri cüsseli. sevimli suratlı.

hah

bizim şirkete geliyorlar 3 günde bir. ve gelen adam ayı yogideki sevimli surata o kadar benziyor ki bir gün sorucam ayı yogi nasıl amcacım dicem. yok öyle bir sevimlilik. bir de kıyafetleri hep yeşil yeşil. sanki afrika amazon ormanlarında keşfe çıkıyorlar. lan alt tarafı alıcan kargomuzu götürücen dükkana onlar gönderir amerika'ya. arsitsin ama bana çocukluğumu hatırlatıyorsun.

http://www.cizgifilmizler.../ayi-yogi-cizgi-film-izle

bulamadım ama aşağıdaki minik resimde görünüyor.
gün itibariyle geç de olsa teslimat yapcağını söyleyen firma.
kargocuların vedarı iftiharıdır.
Eski iş yerim. hiç sıkılmadığım her daim bir sorunun olduğu, paketini biran önce teslim almak isteyen müşterilerin arayıp küfür ettikleri, sisteminin diğer firmalardan daha iyi olduğu amerikan firması. acentelere kök söktüren hemen her şeyi birilerine kitleyen ceza kesmekten zevk alan firma. kişiden kişi en pahalı ama anlaşmalı olduğu firmalara neredeyse bedavaya taşıyan firma ee tabi haliyle bütün firmalar ups le çalışmakta. izmir'den istanbul'a insan büyüklüğündeki koliyi 3-5 lira ya taşıyan havalı kuryelere sahip lojistik firması. şikayetlerinizi buradan köstürün http://www.ups.com.tr/OneriFormu.aspx
tecrübe ettiğim en kötü kargo şirketi. bugün gelecekler diye evden çıkmadım, zira getirecekleri şey de elzem bir şey. sabah 9 da sirkeciden dağıtıma çıkan şey şu saate kadar evime gelmedi. bunların herhalde tek bir şubesi var, o da sirkeci ve de tek bir kuryesi var ve o da tüm gün tüm istanbulu dolaşıyor. hay allahım ya.
süper hızlı bir kargo.
bazı çalışanlarının kötü oldu kurum. bir evrak yollayacağım int. sitesinden anlaşmalı olduğu için. sistemde görünmüyor falan dedi kadın. tamam deyip gittim geri geldim. sitenin gönderdiği kodu söyledim şimdide demez mi 6 haneli olacak 1 hane eksik. ya arkadaş siker misin sabaha mı bırakırsın ? neyse adres falan yolladım.

şimdi sorun telefon numaramı yazarken duyamadığından ötürü tekrar yazar ya insan 60 değil de sonu 62 olur. bu kadın ağzını böyle bükmez mi ?! hay vereceğin numarayı sikerim tarzından. o an ağzını burnunu kırasım geldi. göt lalesi işin ne orada ? bu mimikler çok önemli. bir de tekrar gelince sırıtmaz mı kevaşe !

neyse sakinim.
eğer sitelerindeki araç takip sistemi doğruysa evimin dibine kadar gelip, sonra izmir'in merkezine geri dönen, kargomu teslim etmeyen caağnım kargo şirketi. vatan da neden bunları kullanıyor anlamış değilim, yurtiçi kargo var negzel, onu kullansana ya.

edit: iyi güzel hoş, sitelerindeki "öneri/şikayet" bölümünü kullanınca 3-5 dakika sonra telefonunuzdan arıyorlar sizi, durumun aciliyetini belirtseniz bile "bugün içerisinde getirilecek." deniyor, "size getirecek olan araç arızalandı." deniyor, siz de tüm işlerinizi bırakıp evde oturup kargo bekliyorsunuz saf gibi, ups getirir belki diye. getirmiyorlar işte. bugün içerisinde getirirlerse tebrik edeceğim. ha, bir de.. 2. defa evimin dibinden geçtiler, yine gelmediler buraya.

edit 2: düzenlemeyi unutmuşum, gün içerisinde (saat 18:00 civarlarında da olsa) getirdiler. twitter'dan ve internet sitelerinden laf atmak gerekiyormuş meğerse.
adeta bankalara para taşıyormuş havası veren kargo şirketi. o arabalar falan ne lan öyle.

hafta sonu çalışıyor mu merak edilen firma.
Türkiye'de tercih edilmesi gereken en son kargo firmasıdır... Üstelik paketlerini kaybettikleri müşterilerini aldatmakta ve oyalamakta da üstlerine yoktur. teknosa gibi bir firma neden ups ile çalışır anlamak mümkün değil.
dünya çapında belki ancak;
türkiye kadrosuyla van merkezli sürat kargo ayarında bile değildir,
koli taşımak için amerikadan getirdikleri zırhlı minibüsümsüleriyle dahi.
Amerikan kargo servisi. Amerika'ya bir zarf göndermek için 86 dolar isteyen şirket bozuntusu.
yurtdışında iyi çalışan, türkiye'de tam tersi berbat çalışan şirket. sanıyorum taşınmışlar eski yerlerinden bir kaç şube de kapatılmış galiba. eskiden de kötüydü ama şimdi çok çok berbat olmuş kargo şirketi.

evime yakın bir şubesi varken, günlerdir inat edip de evime 4 kat daha yakın olan bir şube varken. 16 km uzaklıktaki ana şubelerinden teslim etmeye çalışıyorlar. adresime de 2 kere gelmişler. tüm gün evdeydim ne zaman geldiyseniz artık.

kargom yaklaşık 23 gündür teslim edilemedi. hollanda'dan 24 saatte türkiye'ye gelen kargonun içler acısı durumunun linki;
http://i.imgur.com/FJ034nb.png
muhtemelen Türkiye'nin en kötü kargo firması, 16 ağustosta göndermiş olduğum kargonun başına gelmeyen kalmadı.
tek istediğim doğum günü olan doğu'da ki bir çocuğa oyuncak yollamaktı. 16 sında yola çıkan kargom 19 ağustosta yolladığım ile vardı, işte ne olduya ondan sonra oldu, ilk önce haftada bir gidiyoruz o bölgeye denildi, hatta açıklamalarına göre ertesi gün o bölgeye sevkiyat olacaktı, ertesi gün gitmedi bizim akrgo, 1 hafta sonraya kaldı! 27 ağustosta dağıtıma çıktı, kargo şubeye geri döndü, aradım yolda beniznleri bitmiş ! 2013 yılında Türkiye'de yaşıyoruz, üşenmedim araştırdım kaldıkları yerde tam 7 benzin istasyonu var, özetle kargo geri döndü, 10 tane yazışma yaptım, aradıalr özür dilediler, özel araç ile yollayacağız dediler, eyvallah dedik, ertesi gün kargo yine geri geldi, şaka gibi arabaları bozulmuş bu sefer'de. Ürünü iade ettim.
Özet olarak kargo firmaları sadece eşya değil bazen bir çocuğun mutluluğunu da taşırlar ama bu firma onu bile beceremedi öyle bir firma, doğu illerine kargo yolayacaksanız uzak durun, orada ki insanları pek önemsediklerini sanmıyorum
Paketin Son Hareketleri göstermeyen ve çağ dışı internet sitesine sahip olan firma. Tanımasak dolandırıcı zannederiz o kadar yani.
Amerika merkezli olduğunu bildiğim posta şirketi. istanbul'dan Antalya'ya bir kargoyu 3 güne getirdiler. Ben bu kadar yavaş bir posta görmedim 2 gün istanbul formula hub da kaldı kargom. 19 lira da para verdim. Evlerine ateşler salındın.
türkiye sınırları içerisindeki en berbat kargo şirketidir. biletix ile birlikte de çok güzel anlaşmışlardır ve insanları dolandırıyorlardır. 29 mart diye seçtiğim teslim tarihinde gelmeyen biletim üzerine biletix de teslim tarihini çaktırmadan haftaiçi teslimat'a döndürmüştür. aktarma merkezinde bekliyor biletim. akıbeti ne olur, artık kaybolur mu yanar mı yoksa başka şehire mi gider bilmiyorum.

aylar sonrası editi: bunu yazdıktan 3 gün sonra geldi ama siz siz olun bileti gişelerden almaya bakın.
gerçekten çok kötüler. en basitinden örnek verecek olursak, gelen kargonuz evinize ulaşır fakat siz evde yoksunuzdur. bir sonraki adımınız yarın bütün günü evde geçirmek yada gidip mahallenizin veya semtinizin bağlı olduğu ups şubesinden kargonuzu almak olacaktır. ama şirket prosedürleri gereği bunu maalesef yapamıyorsunuz. evinizde kös kös oturup kargonuzu beklemek zorundasınız. "e kardeşim benim işim gücüm var çalışan, okuyan, gezen vs. adamım ben. akşama kadar evde oturup kargoyu mu bekleyeceğim?" evet bekleyeceksin. koskoca ups bu konuda maalesef yardımcı olamıyor.
teslim ettiğin kargoyu ertesi gün ulaştırırız diye söz verip tam bir hafta geçmesine rağmen dahi yerine tesli edemeyen yalancı firma. gidip kendin alıyorsun bir de. hani görüntüsü iyi diye sakın aldanmayın.
Bizim işyerine 3-4 kutu ampül getirdiler. Her ne kadar kutu içinde olsada malum tasarruflu ampül kırılır ki üzerinde kırılıyor yazıyor kocaman resim bile koymuş okuması olmayanlar için ama adamlar çat pat attılar işyerinin içine taşımamak için. Sonra tek tek saydım yarısından çoğu kırılmıştı bende ne parasını verdim ne kabul ettim. Sonrasını bilmiyorum.
hızları ve alakaları ile beni şaşırtan kargo firması.

bilenler bilir, eğer değişmediyse acer bilgisayarlarının teknik servis yolculuğunu bu ups kargo yapar. 2012 yılında laptopumu teknik servisine vermek istediğimde evimden gelip cihazımı aldılar, bi güzel paketleyip yerine ulaştırdılar. bir hafta sonra da sorunsuz bir şekilde tekrar elime ulaştırdılar, oldukça korunmuş bir şekilde.

dün de vatan bilgisayar'ın sitesinden aldığım bir ürünü iade etmek istedim fakat kendileri oldukça hızlı olmalarından mütevellit kargo istanbul'dan izmir şubelerine bu sabah gelmiş bulundu. vatan'la iletişime geçtiğim için ups'in kargoyu evime getirmesine gerek kalmadı çünkü getirse de kabul etmeyecektim. şubeden direkt "gönderi iade" olarak kaydedildi ve iade edilmek üzere istanbul'a yola çıktı. hatta ben bugün olayı biraz daha netleştirmek adına kendilerine e-posta attım ve durumu belirttim. telefonumu arayarak geri dönüş yaptılar. umarım sorunsuz bir şekilde ürün iadesi yapılır ve paramı geri alırım.
1907 yılında ABD'de bir kurye firması olarak kurulan UPS, dünya ticaretini etkinleştirme amacına odaklanarak multi milyar dolarlık bir şirket olarak büyüdü. Bugün UPS, dünyanın en çok bildiği ve beğendiği markalarından biri olan global bir firmadır. Dünyanın en büyük paket taşıma firması ve dünya çapında öncü uzmanlaşmış taşımacılık ve lojistik servis sağlayıcısı olmuştur. Hergün, dünya çapında 200'den fazla ülke ve bölgede emtia , fon ve bilginin akışını yönetmekte.