entry'ler (652)

tek kelime ile şiir yazmak

tutsak...

bana bir masal anlat baba

abaya olan özlemden ziyade baba figürüne duyulan özlem ile dinlediğim şarkıdır. Keşke benim babam da “baba” olsaydı.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Turn turn turn! The byrds

insan sevebilir mi birini sevemezken kendini

Neylan&Serhat isimli iki arkadaşımızın seslendirdiği şarkıdaki en vurucu cümle. Sözü müziği kime aittir bilmiyorum. Kendilerini çok uzun zamandır takip ediyorum. 2011 de o ses türkiye ye katılmışlardı. O zaman bi parlar gibi oldular ancak toplum olarak her şeyi çok çabuk tükettiğimiz için onlar da tükendi.

anın görüntüsü

görsel

patronun swarmdan arkadaşlık isteği göndermesi

sizi iş yerinizde kameralarla izlediği yetmiyormuş gibi gittiğiniz yerleri sanal ortamda da takip etmek isteyen patron eylemi.

gecenin fotoğrafı

(img:#1211289)
Siri bile taşak geçiyor

sözlük yazarlarının itirafları

içimde adını koyamadığım bir özlem var sözlük. Kime, neye özlem duyuyorum bilmiyorum ama özlüyorum. Belki de hiç yaşamadığım bir şeye özlem duyduğum için adını koyamıyorumdur.
Aslında ne istediğimi biliyor gibiyim ama ne umudum var ne de istediğimi elde etmek için bir çabam var.
Mesela sevmek ve sevdiğim kadar sevilmek istiyorum. Zor değil belki ama yapamıyorum. Mesela huzur istiyorum, ama huzur yok. Mesela hayattan zevk almak istiyorum ama o kadar boş yaşıyorum ki resmen ölüme gün sayıyorum. Öyle bir boş yaşamak. Yaşadığımı hissetmek istiyorum. Yaşamak için mecburiyetlerim olmasın yaşamak için istediğim heyecanım olsun istiyorum. Ancak olmuyor ve olması için savaşacak gücü kendimde bulamıyorum. Sanırım pes ediyorum. Yaşamaktan, savaşmaktan, ümid etmekten yoruldum. Ve en önemlisi inancımı kaybettim.
Ey Allahım ya al şu canımı kurtar bu azaptan ya da bir parça huzur ve mutluluk ver. Yalvarırım. Bu can artık ağır gelmeye başladı. Taşıyamıyorum.

selfy

Bugün itibariyle lansmanı yapılmıştır. En vurucu noktası operatör ismi kısmına özgürlük getirilmiştir. Tabiki yasaklı kelimeler dışında. Ve ekim ayı itibariyle gençlere yönelik bomba gibi teklifler gelecek. Not: içeriden bir adam.

gecenin alakasız fotoğrafı

görsel

babasını sevenler vs babasını sevmeyenler

(#33156290) var olamayan birine duyulan öfkeden bir haber yazar beyanı. Sen ölmüş bir insana duyulan öfkenin ne olduğunu biliyor musun? Öfkeni yüzüne kusamamak hesap soramamak. Mezarına girip boğazına yapısmak isteyip de yapamamanın verdiği duyguyu bilmiyorsanız bunun bencillik olduğunu düşünmeniz gayet tabii...

babasını sevenler vs babasını sevmeyenler

Babasını sevenler, babasını sevmeyen bir insanın neler yaşadığını bilmeyen, dünyaya gelme sebebi olan varlıktan* (sevenler ona baba diyor) nefret edebilecek kadar ne yaşamış olduğunu anlamayan ve asla anlamayacak olanlardır.

karpuzu oyup çeşme takmak

Son zamanlarda sık sık denk geldiğim video. Saçmalık abidesi
--spoiler--
Özellikle Facebook ve instagram da daha sık görülen bu videoda karpuzu belirli teknikler ile kesip içini kaşıkla oyup blendera dolduruyor karıştırıyor sonra oydugu karpuza Çeşme takıp blander daki karpuz suyunu kabuğun içine döküyor. Çeşme'den bardağa dolduruyor.
--spoiler--

Olm zaten karpuzun suyunu blander da karıştırdın direk bardağa döksene. Cins cins karpuza Çeşme takıp oradan doldurmalar falan. O ceşmeye harcadığın para ile bir karpuz daha alırsın. (bkz: fakir zihniyeti)

siyasal bilimler bitiren açıkta kalır mı

Kalır. Entry na burda.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: asi ve mavi)

akılda kalan reklam sloganları

on yüz baloncuk yuttum
(bkz: fruko)

laptop ısınması

(bkz: hewlett-packard)

eşcinsellere evlilik hakkı verilmeli mi

(bkz: elalemin siki ile gerdeğe girmek)

yazarların araba kullanmayı öğrendikleri araba

(bkz: Kia Besta)

webex

bir web konferansı aracıdır. 2007 yılında cisco tarafından satın alınmıştır. Gerekli uygulamayı temin ettiğinizde telefon hattı üzerinden de konferans imkanı sunması en muhteşem özelliğidir.