bugün

aracını ilk gördüğümde ajanların olduğunu düşünmüştüm. çıka çıka kargo şirketi çıktı
akşam verdiğim siparişi sabah evime ulaştıran kargo şirketi. bundan sonra kullanacağımdır.
yutriçi'ye kalsa öğlen verdiğim siparişi iki gün sonra akşama anca getirir.
Dün akşam 21.45 gibi salağın birinin kargosunu getiren firma. içinden penis büyütücü ve büyüteç çıktı.
Geçen gün gelip bizi evde bulamayınca gelin ürünü teslim alın demek yerine ertesi gün tekrar dağıtıma çıkararak bize teslim eden firma.
Piyasa değeri 14,4 milyar dolardır.
şuan bulunduğum okul.
ups i did it again.
Her şey hediye almak için 30 aralıkta internetten sipariş vermemle başladı. Elime çabuk ulaşsin diye Kozyatağı carrefour da bulunan mağazadan teslim almak istedim ama mağaza aynı gün kapatıldığı için ürünü alamadım. Sizin müşteri hizmetleri yapacak bir şey olmadığını ürünü elden teslim alamayacağimi böyle bir teslim şekli olmadığını belirttiler. Ben de şu ana kadar karşılaştığım en kötü iki firmadan biri oldugunuzu belirttim. Bu arada firmanın müşteri temsilcisi ise ürün için acil mail attığını siparişin yetişme ihtimali olduğunu belirtti.tabii ürün elime ulaşmadı. Bende o olaydan sonra bekledim. Bugün bir baktım ürün ta Çorlu ya geri gitmiş ( cuma-cumartesi ) tekrar geri maltepedeki adresime gönderilmiş. Ama ürün Mahmutbey şubesinden dağıtıma çıkmış bahcelievler - Bağcılar arasinda mekik dokuyor. Açıp müşteri hizmetlerinize soyledim. Ürün iade gözüküyor dedi. Sonra ona hangi adrese gitmesi gerektiğini bilip bilmedigini sorunca nar city - maltepe gözüküyor deyince nasıl ulastiracaksiniz merak ettim dedim. Müşteri Temsilcisi maltepe kartal a mi bağlı diye sordu. Maltepe istanbul un ayri bir ilçesi belediye başkanı ve kaymakamı var dedim. Neyse gün bitti elime ulaşan bir sey yok. Ha var faturası geldi ama urun yok daha. Bu arada lafımi geri alıyorum en kötü iki firma demistim ups için ; diğer firmadan ( yurt ici ) Özür diliyorum ups yanında çok iyi kalıyor. Sipariş verdiğim firmaya da saydırdım.
Edit: bu arada saat 24 e geliyor ürün hâlâ dagitimda görülüyor.
yabancı filmlerin vazgeçilmez yanlış yapma tepkisidir. aslı "ops" da olabilir gerçi. ama "ups" daha cazip.
afedersiniz ama yarak gibi kargo şirketidir. bütün gün evde olmanıza rağmen eve geldik fakat sizi bulamadık diye mail atarlar. Mail atmanızı söyledikleri mail adresine hayırdır kardeş? şeklinde mail atarsınız, aynı maili tekrar atarlar size. sonra pazartesi günü geleceğiz derler. saat 14.30 a kadar evde beklersiniz. gelmezler. kısacası vazgeçin.
UPS firması iki gencin 100 $ borç alarak, bir bisikletle işe başlamıştır.Tarih 28 Ağustos 1907′di, Claude Ryan (18) ve Jim Casey (19) bisikletleriyle telgraf ve öğle yemeği dağıtarak başladılar.Kendi bodrumlarından yönettikleri bu şirket, 1913 yılında kargo dağıtımına bir Ford Model T ile başlayarak bugünkü UPS’in temellerini attılar.
elden(şubeden) teslim alamadığınız ultra kurumsal gönderi firması.

iyidir.
Yurt dışından alışveriş yapanların kesinlikle tercih etmemesi gereken kargo şirketidir. Yurtdışından gelen ürün ptt kargo ile evinize kadar gelir ve şayet gümrük bedeli varsa size önce bir uyarı yazısı gelir bunu öde diye, ödersiniz ve kapınıza kadar paket gelir. Ama gönderi ups kargo ile yapıldıysa vay halinize. Gümrük işlerini takip etmek için çalışan bir birimleri de olması sebebiyle en ufak ürünü bile gümrüğe tabi duruma getirip sizden vekalet isteyip, gümrük dü ordinoydu derken 100 liralık ürüne 500 lira ekstra ödeten firmadır.
Çoğu kişinin memnun olmadığı, ama benim en sevdiğim ve memnun olduğum kargo şirketleri arasındadır.
oldukça tehlikeli bir güç kaynağıdır.

bir yerime girecekti neredeyse lan.
ups pişmanlıktır çok net.
beş para etmez bir kargo firmasıdır, evinize geldik siz yoktunuz gelin şubeden alın diyor ulan adi herif bizim evde herkes balkonda kargoyu bekliyor adam geldik ama yoktunuz diyor böyle firmalar para kazanıyor işte bu ülkede.

edit: bugünde gelmedi bir daha ups ile çalışan firmadan ürün alanı...
48 saattir paketimin durumunda bir değişiklik yapamamış kargo firması. gel de sövme.
oldukça yavaş kargo firmasıdır. kocaeli'nden istanbul anadolu yakasına teslimatı 2 gündür gerçekleştiremediler. üstüne bir de mail atıyorlar "yarın kargonuz elinizde" diye.
trabzondan varşovaya 2 günde kargomu göndermiştir. helal olsundur.
Dün Fenerium'dan aldığım formayı bugün ulaştırdılar. çok ilginç.
gebze'den 1 günde izmir'e gelen internet siparişime ait kargoyu, 5 gündür izmir içinde dolaştırıp dolaştırıp dağıtıma çıktı diye not düşüp gece sonunda ışıkkent bekletme merkezine tekrar tekrar indiren kargo şirketi. bir şey deniyorlar ama bu neyin totemi anlamadım. hayır oturduğum yerde şehrin merkezi. herhalde gel kendin al diyorlar. bilemedim. halk dilinde muhtemelen buna ayak üstü sikmek deniyordur.
tavsiye edenin çok memnun, etmeyenin çok şikayetçi olduğu kargo şirketi.

şubeden şubeye değişiyor olsa gerek.
Asus teknik servisine verilen bilgisayarımı tanımadığım bir insana teslim etmiş olan şirket. Teslim ettikleri kişinin iletişim bilgilerini dahi almamışlar. Ve sistemlerinde teslim ettikleri adres olarak benim adresim gözüküyor fakat bu adreste böyle biri yok. Sadece isim soyisim var. Bu kişi veya bununla aynı isimdeki kişiye facebook üzerinden mesaj attım cevap yok. Asus teknik servisini arıyorum biz adresi doğru verdik diyorlar. Ups ilgilenmiyor. Bilgisayarım an itibariyle kayıp. Daha önceki servis dönüşü apartmanda oturan bir alt komşumuza teslim etmişlerdi. Şimdi teslim ettikleri yer kim bilir neresi. Benden başkasına teslim edilmemesini talep etmem gerekiyormuş. Kargonuzu sizi evde bulamazsa rastgele birine teslim edebilecek bir firmadır.
2015 yılı cirosu 58 milyar 363 milyon dolar olan şirket.
bir internet sitesinden alışveriş yapmam sonucu tanıştığım, perşembe bursadan verilen siparişi pazartesi günü teslim edeceklerini söyleyen kargo şirketi. Diğer kargolar en geç cumartesi teslim ediyor.