ilk defa aldığınızda yada her hangi bir şekilde akılda kalan anılardır. bundan iki yıl önce bir 70liği tek başıma içmeye kalktım ve yaşadığım rezillik aklıma geldikçe kendimden utanıyorum.
otuz-bir çekmeye çalışırken sızmıştım bir kalktın çüküm ve elim buz kesmiş off çok kötü bir duygu.
sene 2005 yazı, saat sabaha karşı 4:30 radyo açık, trt fm'de klasik müzik kuşağı var...
halay başı amcamdı...
kaptan kızıyım diye midir nedir beykozda içerken sevdiğim adam denizin karşısında diye yüzmeye kalkmışım yalan gerçek. bi bok hatırlasam gam yemicem.
Uzun ilişki sonrası dağıtma evresine geldiğim zaman caddebostan sahilinde köpek gibi içip burger king tuvaletinde uyuya kalmam. Arkadaşlarımın yokluğumu farketmesiyle her yerde beni aramaları. Daha sonra tuvaletten sorumlu personelin kapıyı açarak beni dürtmesi sonucu uyanmam. iyi ki altımı indirmeden sızmışım dedirten olay.
Bi şişe dolucayı lak lak lak diye 5 dakikada içmiştim. Gece 2de lavaboya girdim, sabah 6da bir çıktım güneş doğmuş. Klozette sızmışım.
rakı ortamında şakşuka dansı ve adnan şenses taklidi yapmışım. buraya kadar bi tuhaflık yok. bunu görüntüleyip bir yıl sonra bana izlettirmeleri tuhaf, oysa gayet başarılıymışım, yetenek benmişim de geç haberim oldu... olm bana içirmeyin.
ağzımdan burnumdan gece yediğim yemegi kusmam.
arkadaşın siyah montunu poşet sanıp kusmam. paşa paşa eve götürüp yıkadım tabi.
hayatında ilk kez içen ev arkadaşımı, gece iki de bi arkadaşın araması sonucu yapı kredi atm sinde elinde şarap şişesi ile yatıyor halde gördüm ya lanet gelsin içkiye.
efenim olay şöyle. hemen hemen hergün içiyoruz içkiyi lakin ev arkadaşımız cemaat terk olduğu için en azından içki içmiyor ve içtiğimizi görse kızar. bizde ondan gizli arkadaşın odasında demlenirken bi arkadaşın patlaması sonucu la sokarım hocasına ( hoca arkadaşın lakabı) konuşalım şöyle adam gibi salona kuralım soframızı içerse gelsin içsin içmezse siktirsin gitsin demesi sonucu ekibin sözcüsü ben hocayla konuşur durumu anlatırım. ne haliniz varsa görün, allah bin belanızı versin, zıkkımın kökünü için ve buna benzer yüzlerce beddua ederek evden çıkar hoca. bizde ohhh mis sözleri ile rakı sofrasını kurarız salonun ortasına. büyük biter küçük biter biralar biter artık yatma vakti gelmiştir kafa da hafiften güzelleşmiştir. yatağa girersin ki telefon çalar. olum hoca burda çok kötü durumda çabuk yetiş lan der ve nasıl bi kalkarsın yataktan aşortmanla düşersin yola. kafa güzel yanında iki arkadaşla söylenilen yere varırsın ki aman allahım o da ne? gözlerine inanamazsın senin cemaat terk hoca elinde şarap şişesi ile yatmaktadır atm nin içinde. kalk dersin kalkmaz uçuştadır hoca. üç arkadaş kucaklarsın hocayı eve kadar taşırsın. yolda elini yüzünü yıkarsın. birazcık ayıldıktan sonra hoca döktürmeye başlar. sizin ağzınıza sıçayım hep sizin yüzünüzden beni de günahkar ettiniz şerefsizler. bütün mahalle hocanın küfürleri ile yankılanır. akabinde hocayı eve atarız bi şekilde. yatağına yatırırız ve 15 sn içinde hoca sızar.tabi olan yine bize olmuştur. sonra ne mi oldu? cemaat terk hoca şimdi benden çok içiyo şerefsizim.
hatırlayamadğımdır. nasıl içtiysek artık sabah 3 kişi bir kusmuk deryasında uyanmıştık. artık kim kime denk geldiyse üzerine çıkarmış anlaşılan. geceden yenilen çerezler, sosisler vs ler hepsi ufak parçalar halinde üzerimizdeydi. koku mu? anlatılmaz bile.
yarım şişe viski + üç kadeh rakı + beş kadeh şarap üstüne yaşanmış -ki hatırlanmıyor, görenler söylüyor- anılardır. sabah kalktığınızda hiç tanımadığınız bir yerde, kusmuklara bulanmış bir şekilde uyanırsınız.
yok, içmiyorum, içmedim ama daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum (bkz: #19324213).
gidip sokak direğine dik dik baktım.. ardından poğaça satan bi dükkana girip adamla pazarlık ettim..
3 kişi 2 70 lik sırtına 4 er bira yuvarlayıp acıkınca canımınızın tekirdağ köftesi çekmesi neticesinde istanbuldan çıkıp soluğu tekirdağda almak. o 3 kişiden birinin "olm edirne de bi aydın usta var bir ciğer yapıyor aklınız durur" ayarından sonra köfteciden aynı hızla kalkıp edirneye yardırmak. sabahın 8 inde aydın ustanın kapalı olduğunu örüp paşa paşa burger kingde kahvaltı etmek. dönüş yolunda da ayılınca "ulan bi whopper yicez diye 200 liralık benzin yaktık" tespiti ile ilk benzinciden efkar biralarımızı alıp geri dönmek.
geçen arkadaşlarla mekana gittik, ortam bombastik. gittim bara, dedim barmen bana bi 33lük light bira. ilk yudumu aldım, acaip sarhoş olup etrafımdaki insanlara saldırmaya başladım. off, çok kötüydü. bi daha o kadar içmem heralde.
belki 8-9 sene evveldi. bir duman-müslüm konseriydi. konser öncesi saklıkent kapısının önünde kuyrukta sarhoşluğumuzu hissetmeye başlamıştık. sanırsam 7 veya 8'er tane bira içmiştik o vakte dek. içeri girdikten sonra içmeye devam ettik tabi. konserin ilk yarısını hatırlıyoruz. ancak şimdiye dek, ondan sonrasını ne ben ne de o hatırlamakta. ve bu, onunla benim herhangi bir mekanda kendimizi kaybettiğimiz tek anıdır. aynı andan sonra hafıza yok, hatırlanan son şarkı aynı!
unutulmayan alkol anıları; unutulmuş anı.
sosyal ortamlarda ben pis içerim le başlayıp geçen yine 2 70 lik devirmişim le devam eden ve üstüne çeşitli palavralarla dikkatleri üstüne çekmeye yarayan anılar.

yazık la..
4-5 sene önce. üniversite zamanları. arkadaş yurt dışından apsinthe getirmiş. bir kış akşamı karlar arasında parkta içiyoruz. neyse şişe bitti üstüne vodkalar geldi. sonra biralar derken bir baktım,birisi köşeyi döndü bize doğru geliyor. yanımdaki (daha önce annemi hiç görmeyen) ev arkadaşım, " hassiktir annen geliyor lan" dedi ve elinden bira şişesi ve sigarayı attı. kafayı kaldırıp baktım, hakikaten annem geliyor. yanımızda bir de 3. arkadaş var. alkol kullanmaz kendisi. eğlencesine taklıyor bizle. neyse sonra annem geldi beni azarladı ben özür diledim falan filan derken sabah gözlerimi müthiş bir baş ağrısı ile yatakta açtım. baktım diğer alkol içmeyen piç bakıp bakıp gülüyor. ne oldu lan dedim. " olum dün gece tam 2 saat parkta köpekle konuştunuz lan" dedi. işte o an bittim!
sevgilimin beni terk etmesi akabinde zil zurna sarhoş olmuşum. kafayı bulunca kızın evinin önünde almışım soluğu sonrasında seviyorum ulan diye bağırmışım arkadaşlar zor toparlamış beni. sabah uyandığımda şiddetli bi baş ağrısı ve hayal meyal hatırlıyorum olayları. ortak bi kız arkadaşım konuşmaya çağırdı gittim. gece yaptıklarımı anlattı hiç yakışıyormu senin gibi bir delikanlıya sen kendine yakıştırabildin mi kendine diye sorduğunda cevap veremedim. utançtan yerin dibine girdim. normalde bu tür bir hareketi yapacak biri değilim ama içki insanı insanlıktan çıkarıyor işte. bu olay bana yetti ve bıraktım içkiyi yıllar oldu zaten hiç becerememiştim şu mereti içmeyi.