bugün

kim olursa olsun, ona eski nisanlisini, eski sevgilisini aci bir sekilde animsatan sarkidir.
annemin en sevdiği şarkıdır.* beni ağlatan şarkı. her ne kadar unutsunlar diye düşünsem de, kim ister ki unutulmak? hayır hayır, istiyorum deyince istemiş olmuyorsunuz. isteyemezsiniz. olmaz. o değer verdikleriniz için..bunu dilemeniz mümkün değil. iyilikleri için olduğunu düşünseniz de.

sevişirken öpüşürken
yapayalnız dolaşırken
unutmaya çalışırken
sen de unutma beni

ah unutama beni..

beddua mı bu?

sevdiceğe beddua mı?

sevdiceğe sitem mi bu?

ne bu be? ne!

unutma beni, unutama beni. derinlerden geliyor. çünkü derinlere gömmüşüz.
bir esmeray harikası şarkıdır.aacıtır, kanatır, ağlatır. yüz yıl sonra bile dinlenebilir.
geberirsin işallah hasretten vari bir yaklaşım içeren eser.
candan erçetinin de seslendirdiği mükemmel şarkı.
Bence unutmak hayırlısı ama bir unutamamadır gidiyor.
fox tv de hafta içi hergün yayınlanan dizi.muhtemelen 1342 bölümdeler.
insanı hüzünlere gark eden enfes bir şarkıdır.akabinde insanı düşüncelere dalmaya hatta yemek yemeyi unutmaya iter.
not: karnım tok
boğazında düğümlenen hıçkırım olayım.
unutma beni
unutama beni.
en incesinden, en kibarından, en yüreğinden yapılmış beddua.

unutama beni.

ürkütücü.
bir kez daha eski şarkılar şimdikilerden daha güzelmiş dememe neden olan esmeray'ın eşsiz şarkılarından biri. (her durumda dinlenebilir. aşıkken, ayrıyken, terkedilmişken, terketmişken, unutmaya çalışmış ve unutamamışken ancak çoktan unutulmuşken ve bu gibi bütün durumlarda dinlenebilir. ancak bu gibi durumlarda dinlemek ruh ve sinir sağlığına ciddi kalıcı sorunlar verebilir. göze alıyorsanız dinleyin. ama bu şarkıyı dinleyen birinin sevgilisini unutabildiği henüz görülmemiştir). kısacası yalnızca sizin unutamamanıza neden olacak olan şarkıdır.
boğazımda düğümlenen hıçkırığa bir şarkı ver deseler. "unutama beni" derim.
bu cümleyi kurduğun insanı ya çok seviyor olmak ya da büyük nefret duymak gerekir sanıyorum. aksi halde bu bir bedduaysa eğer buna da değmek lazım. anlamı sizi ezebilir.
--spoiler--
sevişirken öpüşürken yapayalnız dolaşırken unutmaya çalışırken unutama beni
--spoiler--

gibi erotik içerikli sözlere sahip şarkıdır.* ama çok iyidir be. duygulandırır.
beddua gibi sözlere sahip şarkı. öyle ki bazen o'na söylenmek istenir yine de o kadar kötü olunamaz.
feridun düzağaç muhteşem söylüyor...şarkı daha da güzelleşti sanki.
esmeray o bu, hepsi efsane ama hiçbiri fırat tanış gibi dokunamadı yüreğimize.

http://www.youtube.com/watch?v=XYz_QdoSRAo
bir de feridun düzağaç'tan dinlenmelidir.

https://www.youtube.com/watch?v=gwztjgCimmo
bir şarkıdan daha ötesidir.
Kusura bakmayın ama fox tv'de yayınlanan, kaç sezondur yayınlandığını sayamadığım dizidir. Esmeray, candan erçetin, feridun düzağaç... Bunlar değil. Bildiğin dizidir.

Annesiyle, teyzesiyle, babaannesiyle, ablasıyla vs. yaşayıp da bu diziyi bilmeyen, izlemeyen, hikayesine kendini kaptırmayan yoktur. Sırasıyla rauf, zafer, çiğdem, kenan ve ceylan'a sövmekten kendini alamamaktan tut da ilkay'ın salak aşık tavırlarına sinirlenmeye kadar sarmıştır hatta dizi.

Gelin, bırakın bu "gündüz kuşağını asla izlemem..." ayaklarını, Özünüzü gösterin bize; hep beraber mutlu olalım. Gelecek bölümde ne olacağını tartışıp bir sezon daha devam ettiğini öğrenince "yuh!" diyelim. lostu değil, behzat ç. yi değil türkiye'nin en çok izlenilen dizisini tartışalım.

Çok mu şey istiyorum?
Hayır.

Edit: başlığı yanlış okumuşum lan. Bi de o kadar yazmaya uğraştım. Allah belamı vermiş sanırım.
Allah bela versin lan, sarkidir.

Iflahim kesildi iki dinleyiste.

Gölgen gibi,adim adim. Hay amk. Aglamiyom, gozume klozet kacti.
beddua gibi şarkıdır.
gölgen gibi adım adım

her solukta benim adım

ben nasıl ki unutmadım

sende unutma beni, unutama beni.
amin inşallaa diye eklenerekten *
Beddua gibi şarkı. Gibisi fazla hatta.