1. 1.
  plak sirketleriyle, muzik alet edevati magazalariyla unlu halic kiyisinda bir semt. eminonu'nun yani. geceleri istanbul'un en tekin olmayan yerleri siralamasinda zirveye oynar.
  1 ... laz pacino
 2. 2.
  popçu üretme merkezi
  1 ... jemal
 3. 3.
  sabah ezanla beraber kalaknların gittigi ve öglen namazına kadar albüm yapıp yatsıya kadarda klibini piyasaya sürdügü mekan.
  3 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  mısır çarşısına yakınlığı sebebiyle eski istanbul un ticaret merkezlerinden biri.
  (bkz: unkapanı kurt kapanı)
  1 ... pilotmont
 5. 5.
  Samsun'da bir mahalle. Unkapanı mahallesi
  1 ... dibinekadar2
 6. 6.
  Kapan Arapça haliyle kabbân Prof. Dr. Halil iNALCIK’ hocamıza göre “Kapan denen Toptancı dükkânları halkın un, meyve, bal, yağ, balık, sebze, tuz, kömür, at ve köle gibi ihtiyaçlarını karşılarken, mezbahalar, tabakhaneler, yağhaneler, boyahaneler vs. de zanaatkârların ihtiyaç duydukları hammaddeyi ve hizmetleri sağlamak üzere şehrin uygun semtlerinde yer alırdı (Unkapanı, Yağkapanı vb.)” Ayrıca terazi anlamına gelen Arapça Kabban sözcüğünün Unkapanı ile ilgisi yoktur. Unkapanı bölgesi Bizans döneminde dahi tahıl ticaretinin yapıldığı yerdir bu yüzden Estambul Unkapanı'nda bir çok değirmen ve un fabrikası ve fırın kurulmuştur.
  bkz:http://www.istanbulistanb...haf-unkapan-hikayesi.html
  1 ... dulda
 7. 7.
  istanbul'un en çok duvar kağıtçısını bir yerde bulabileceğiniz bir yer. kağıtlar da vasatın altında yarım günde alt ettiğim ve içime hiç birşeyin sinmediği yer.
  piyasa ölmüş. sinek avlıyor. adam bi fiyat veriyor çat çut hesap makinesine vuruyor sırf hava olsun diye. kur böyle şöyle. zaten şöyleceği rakkamı biliyor show yapıyor.
  yok size böyle indirim şöyle indirim. de git. varoş ya.
  küçümsemek için söylemiyorum. insanların bu tavırları çok itici. kurumsal ol açık ol. bunun fiyatı bu kadar firma karı da bu kadar. zaten benim gibi insanlar hizmet kalitesini görünce
  3-5 fazla verip senden alacak. o kaliteyi tattırın arkadaş.
  yok ama biz illa nişantaşına gidelim yok orada iyice bir ebemizi ağlatsınlar. o kadar da değil be yavrucuğum.
  yani nişantaşı gereksiz tiki sıkıcı diğer tarafta olabildiğine piyasa malı ortası yok mu? Normal aklı başında düzgün düşünen seni ne zaman kazıklıycak diye beklemediğin bir esnaf ya da
  biz bunuuu italyadan getiriyoruz tamaaam mıı çok trend diye konuşmalardan alerji kapıyorum.

  sabah sabah ne dellendim ben ya.
  ... afi neufert
 8. 8.
  eski işlevi nedeniyle aldığı isim günümüze kadar gelebilmiş semtlerden. geçmişte farklı gıdalar için benzer işlevi olan yağkapanı ve balkapanı ise günümüzde pek bilinmemekte/hatırlanmamaktadır.
  1 ... usualsuspects
 9. 9.
  unkapanı denince akla hemen onun adı gelir MÜZiK MÜZiK MÜZiK.
  ... barandayakl
 10. 10.
  Unkapanı, iMÇ Çarşısında Halıcılar - 1969
  unkapanı
  ... jimmy tudeski