bugün

Serinin en iyi oyunu, finalde ki boss fight da en tatmin edici boss fight. Oyunun başında ki "Kimse bana inanmayacağı için, gördüklerimin yarısını bile anlatmadım" repliği tüğlerimi diken diken ediyor. 3'den bir tık iyidir. 4 ile kafa kafayadır ama 2'ye olan sevgim bambaşka.
drake ile, binalara, trene, dağa taşa tırmanmak bile başlı başına bir eğlence. bayılıyorum bir yerlere çıkıyım arkadaş oyunda.
buarada oynadığım en iyi senaryoya sahip oyunlardan.
ha bak bir de red dead redemption vardı .
kuzenimin al da hayatını karart diye vizelerden önce verdiği oyun. bildiğin sarıyor oyun herşeyiyle harika ancak oyunda "kan" kullanımında problem var bazı yerlerde unutmuşlar koymayı e o kadar da olur.
hikaye mükemmel herşey mükemmel. hatta drake'in defterindeki nevşehir seyahat bagaj kartıyla 10kuruş demir parada güzel. ama drake abicim türk hapishaneleriyle ilgili bişey duymadın mı haberin var mı nasıl olduklarından* diye artislik yapan yavşak arkadaşına niye benden iyi bilemezsin diyosun abicim. ayıptır yani.
her listede 1. sırada olan oyun. çok methini duydum, verdim siparişini. bakalım o kadar güzelmiymiş.
oldukça keyifli bir oyun. story mod'u uzun ve doyurucu. hem bir yerlere hoplayıp zıplamanın, bir yerlere tırmanmanın keyfine varıyorsunuz hem bulmacaları çözmenin hem de yakın dövüş ve silahlı çatışmanın... özellikle sonlarına doğru çok zor ve heyecanlı bölümler sizi bekliyor. bazen bir helikopterden kaçıyorsunuz, bazen bir tanktan... tutunduğunuz her yer çökme tehlikesiyle karşı karşıya ve bu özellikye tırmanma anlarına büyük keyif veriyor. grafikler ve manzaralar mükemmel. ilk bölümde topkapı sarayını soyuyorsunuz. buradaki güvenlik görevlilerinin türkçe konuşmaları gerçekçi ve iyi olmuş. günlük hayattan sohbetler de içeriyor. sonrasında nepal, endonezya gibi birçok yere seyahat ediyor ve marco polo'nun izini sürüyorsunuz. hikaye sizi içine almayı başarıyor. karakterler espirili ve gerçekçi. her anlamda başarılı ve keyifli bir oyun ortaya çıkmış.
oyunun sonlarına doğru kahramanımız nate'in bulmacayı çözebilmek için açtığı defterini karıştırırken sayfalardan birine yapıştırılmış niğde seyahat biletini görebileceğiniz oyun. bugüne kadar oynadığım en güzel film. zaten buna oyun dersek diğer "şeylere" ne diyeceğiz ki?
tamam, olmuş bu..
ödülleri silip süpürmüş, naughty dog yapımı olağanüstü oyundur. birçok site tarafından game of the year seçilmiştir. kazandığı diğer ödüllerden bazıları şu şekildedir: en iyi aksiyon/macera oyunu, en iyi konsol oyunu, en iyi grafikli oyun, en iyi seslendirmeye sahip oyun, en iyi senaryoya sahip oyun, en iyi ara videolara sahip oyun...

tüm incelemelerinin not ortalaması an itibariyle %96.19* olan bu oyun 2009'daki en iyi not ortalamasına da sahiptir.

--spoiler--
http://www.gamerankings.c...-among-thieves/index.html
--spoiler--
naughty dog firması tarafından geçtiğimiz ekim ayında piyasaya sürülen şaheser. ilk oyundaki olağanüstü grafiklerin, eğlenceli diyalogların, başarılı atmosferin üzerine bir de daha pürüzsüz bir oynanış ve yeni dövüş mekanikleri ekleyerek mükemmel hale gelmiş.

konu olarak, ağzı çok laf yapan maceraperest nathan drake'in, marco polo'nun kayıp hazinesinin peşine düşmesini işliyor. oyunun ilk kısmı istanbul'da geçiyor ve güvenlik görevlilerinin türkçe konuşmaları hoş bir detay olarak göze çarpıyor.

yeni silahlar ve özellikle el bombası mekaniğinde revizyona gidilmesi, sıcak çatışmaları çok daha renklendirmiş. diyaloglar aynı makara, karakterler ilk oyundakini aratmıyor(zaten çoğu aynı), kısacası her ps3 sahibi önce ilkini (bkz: uncharted drake s fortune) alıp oynamalı; ardından vakit kaybetmeden bu oyunu da bir güzel bitirmelidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar