bugün

çakma dizi türevlerinin yeni örneğidir.
gün geçmiyor ki türk insanı bir şeyin çakmasını yapmasın.

yapmasın mı? yok lan yok.. yapmasın.. vallahi yeter, yapmasın..
annemin bende ev kadınıyım diye düşünerekten izlediği dizidir. canım anam benim.
o değil de, şu gözlüklü bilgisayarcı çocuk gözümüzü gönlümüzü açmıştır. yoğun araştırmalarım neticesinde adının furkan andıç olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. "alacağım oğlum seni" demek istiyorum kendisine.
ingilizcesi desperate housewives olan eğlenceli amerikan dizisidir. üç çocuğu ile baş edebilen bir anneyi canlandıran felicity hoffman' a oscar ödülünü getirmiştir. yakın zamanda da bir ulusal kanalda biraz da olsa türk kültürüne uyarlanarak gösterime girmiştir.
edit: oscar değil en iyi kadın oyuncu ödülü imiş.
edit: oscar ödülü dizilere verilmezmiş. bilgi ve düzeltme için amaniee' ye teşekkürler.**
yayından kalkması pek de uzun sürmeyecek olan tv dizisi.
her zaman dekolteli giyinen umutsuz kadın (dizideki ismini hatırlayamadım), banyodan yeni çıkmış bir şekilde kapıda kalmış. böylesi acil durumda mahalleye yeni taşınan yakışıklı komşu da umutsuz kadının imdadına yetişir. benim anlayamadığım o anda normaline göre daha kapalı giyinen umutsuz kadınımız neden iki de bir "bakma" derki. bu kadar saçma bu kadar abartılı bir sahne olamaz. yine de adının aksine umut vaadeden bir dizi.
--spoiler--
biliyormusunuz, behçet çok içince balkondan aşağıya şarıl şarıl işiyor.
--spoiler--
abi annem izlerken bi sahnesine denk geldim ve gulmekten altima siciyodum. of hic ummazdim bu diziyi izleyen 21 yasinda universiteli bir erkek olarak ama guldum yani.

iste 4 hatun var; her biri sirayla ailecek yasadiklari utanc dolu bi anisini anlatiyo. biraz boyle komikce hikayeler. neyse, 4. hatun da sira ona geldiginde soyle dedi "cevdet de sarhos olunca balkondan siril siril isiyor". ahsuahsuahs cok iyiydi be. komik sahnesi olabilecek diziymis vesselam.
(bkz: orijinalinden güzel olan coverlar)*
türkiye'de eleştiri alabilecek dizilerden biridir. sansürün eksik olmadığı ülkemizde bu dizinin nasıl ve ne kadar yayınlanacağı merak konusudur.
piknik sahnesiyle yarmış dizi. cevdet'in bakışı yetmiştir. *
http://galeri.uludagsozlu...d%c4%b1nlar%c4%b1-177383/

evrim solmaz tercihinin 10 numara olduğu dizidir. lakin ceyda düvenciye o yaşında transparan babydoll'u kim giydirdiyse ağır sapıkmış.
bizim versiyon yirmi sene sürer kesin, oyuncular da memura bağlar, yaprak dökümünde fikret zaten beş on yılını doldurdu sanırsam, ehh bu dizide de emekli olur, dizi kanal d yapımı olduğu için beyazıt oyuncuları konuk alır, sanki mucizevi bir iş yapıyorlarmış gibi onlara tüm yalakalığını yapar.
karakterler cok itici olmuş tvde bölüm fragmanlarını görürken böyle oluyorsam izlesem ne hale gelirdim acaba.
harika dizi midir..? Elbette hayır.
Ama Bi uyarlama ancak bu kadar iyi olabilirdi. Şahsen beklediğimden çok çok iyi.. özellikle songül öden şahane oynuyor. bi'kaç itici tip olmasa resmen "olmuş" derdim.
Şuan orjinali E2 de gösterimde olan dizi. Bakalım ülkemiz versiyonunda da desperate housewives deki gibi sevişme sahneleri olacak mı?
eva longariayi canlandiran turk ablamizin yanina gelen bi cocuk var. Ne kadar seker o yaa gozlukler falan.
absürd ve bir adet çakma dizi. O gözlüklü oğlan kim bilen var mı diye sorulası. Sen ne şeker şeysin öyle.
başarılı sayılabilecek uyarlama dizi.
2009 en garip varlıkları arasında gösterilen türk milfinden inanılmaz atak !
en çok sarkma , makyajsız korku filminde oynama dallarında ödül alan türk milfi bir ilke imza atıyor ve hiç esinlenilmeyen .. evet yanlış duymadınız hiç esinlenilmeyen , direk çalıntı bir senaryoda güzel kadın taklidi yapıyor. biz de şaşkınız..
tipik türklerin çalıntı senaryolarındandır ama yinede tutulmuşa benziyor.
Çalıntı değildir, senaryo orijinal senaryoyu yazan senarist tarafından yazılmaktadır. Jenerikte geçmektedir çok merak edilirse google yardımcı olur. Onun dışında bu bölümde songül öden çok beğenilmiştir. Evrim solmaz ise bu bölümde daha çok gaby karakterine dönüşmüş. Rollere adaptasyon yeni yeni sağlanıyor yüksek ihtimalle.
kopyala yapıştır dizisidir.
zaplarken rast geldiğim dizi. o aşk-ı memnu'da bir bülent vardı sevimli bişeydi.. şimdi ergen olmuş ses boru olmuş falan..zaman geçiyor be sözlük.