bugün

entry'ler (89)

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

twitter.com/edgeofday1

cem yılmaz vs atalay demirci

bir kere atalay demirci cem yılmazın birikimine sahip değildir asla. bakınız vahşi batıya, vahşi batıyla osmanlıyı bir araya getirmek çok zekicedir. sonra arog mesela, gidip taş devrinden günümüze mükemmel göndermelerde bulunmuştur. severiz. zekidir. atalay demircinin yapacağı en büyük espiri "zumzuuğu kodummu zıngıldatırım"dır.
yani canlar, böyle bir karşılaştırma olamazdır.

dünyanın en seksi mesleği

mesleğin seksisi mi olur demeyin. olur efendim, gayet olur. mesela bir mafya babası. böyle eli silahlı, buz gibi. öyle bir anda tetiği çekip adam öldürebilen cinsten. (oha ne oluyoruz lan?) iyi bir fizik olmazsa olmazı tabi bu mesleğin. mesela bir de askerlik. askerlik de mafya babasının legal ve üniformalı olanı. o yüzden mafya babası biraz daha önde fikrindeyim. öhöm nese, ben aştım yine. allah beni ıslah etsin. amin.

genelleme

az sonra bunlardan bir tanesini yapacağım;

90'lı erkeklerin çok yakışıklı olması

az evvel keşfettiğim gerçek efenim.

öncelikle (bkz: furkan andıç) sonra (bkz: çağatay ulusoy)

buyrun size genellemenin alasını yaptım. tümevardım. (bkz: yaptım oldu)
oldu mu? oldu.

iddaa da 5 te 0 yapmak

hayret, aslında benim arkadaşlarım hep tek maçtan yatar. arkadaşlarımın arkadaşları da tek maçtan yatıyorlarmış hep. tesadüf, arkadaşlarımın arkadaşlarının arkadaşları da tek maçtan yatıyorlarmış. iddia şirketlerinin oyunları bunlar hep. aman gelmeyin sakın.

pkk

insan hayatına değer vermeyen bir oluşumun hiç bir meşruiyeti, hiç bir haklılığı olamaz! bu ülkede kürtlere karşı böyle bir şiddeti, filistin'deki gibi, belki küçük bir kesimin gözünde dahi olsa -uluslar arası ilgiyi üzerine çekme kabilinden- haklı gösterebilecek muamele olmamıştır.

diplomalı temizlikçi olayının gerçek yüzü

"diplomalı temizlikçi kadrolarında yaşanan sıkıntıların çözümünde büyük bir adım olarak düşünülen okullar hakkında işsizlikten sorumlu devlet bakanı hüsrev işbilir, ''türkiye'nin kanayan bir yarasına çare olmayı planlıoruz'' diye konuştu." şeklindeki birzaytung haberine konu olabilecek nitelikteki durum. **
ilgili haber için;
http://www.habervitrini.c...li_temizlikci-561314.html

erkekleri itici yapan detaylar

şu sarı saç mavi göz takıntısını atlatın ne olur. zira bu emperyalist batı karşısında duyulan ezikliğin avrupa tipi insan (kadın ya da erkek)modelinin idealleştirilmesi şeklinde vücut bulmasından başka bir şey değil.

sözlük yazarlarının yüzde 95 inin aptal olması

95 her zaman 5'ten büyüktür. ee haliyle bu nadide arkadaşımızın %95'lik bölümde olma olasılığı da hayli yüksek.

erkekleri çekici yapan detaylar

detaydan çok daha fazlasıdır efenm.. farklı tip erkek modeli için farklılıklar gösterir. öncelikle; şöyle standartlara göre yakışıklı diye tabir edebileceğimiz güruha mensupsanız, özgüven denilen olayın hakkını verin beyler. ama mütevazi görünün. yani aslında siz de mükemmel olduğunuzu biliyorsunuz ama bir o kadar alçakgönüllüsünüz. eğer standartların altındaysanız, sizin tek şansınız doyum olmayan sohbetiniz. zira sizde aranılan özellik sevimlilik canlarım. soğukkanlılık ve az ama öz konuşabilme becerilerinin her zaman artı puan getirdiği teorileri artık evrensel ölçüde onaylanmaya yaklaşmıştır. ha bir de entellektüel birikim var tabii.

efenm meseleyi şöyle özetleyelim; şöyle küçük dağları ben yarattım havasıyla yürüyün ama ona değer verdiğinizi de hissettirin. isterseniz karizmanın yakışıklılığın dibine vurmuş olun, karşınızdaki kıza değer vermezseniz eninde sonunda sıkılır, bütün o heyecanı, tutkusu söner gider.

beyonce nin mikrofon uzattğı kız

o değilde; beyonce'nin stüdyo kaydıyla canlı performansı arasında gerçekten fark yok. one huuuu'dur öyle?

super lig de çan eğrisi uygulanması

(bkz: yazılıdan kopyayla yüz alan öğrenci) *

annelerin tuhaflıkları

içerden size seslenen annenin asıl demek istediği "buraya gel"dir. sizin öteki odadan "efendim", "ne var" diye yırtınmanız her türlü boşa gidecektir.

üst kat komşusu

üst kat komşusuna açık mektup;
değerli abi,
duydum ki hanım yokken eve matkap alıyormuşsun. ortaya gayrimeşru bir daire çıkmasından korkuyorum abi. ve senden matkapla arana mesafe koymanı temenni ediyorum.

uludağ sözlük

eksilenmiş entryleri "anlaşılmamış entryler" adıyla veren sözlük. öyle naif, öyle asil yani.

furkan andıç

http://www.diziler.com/resimler/46000/46722.jpg
ilk entry yi yazma şerefine nail olamadığımı görünce hüzünlere gark olduğum, 90'lı bilgi üniversitesi mezunu er kişi. ilerde genç kızlarımız kendisini izleyip izleyip içlenecek, içlenip içlenip buralarda ilan-ı aşk eyleyecekler. o zaman "ben dediydim" diyeceğim. (bkz: buralar böyle hep entry dolacak)

umutsuz ev kadınları

o değil de, şu gözlüklü bilgisayarcı çocuk gözümüzü gönlümüzü açmıştır. yoğun araştırmalarım neticesinde adının furkan andıç olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. "alacağım oğlum seni" demek istiyorum kendisine.

scientia est potentia

(bkz: #13298373)
nolu entrysini gayri ihtiyari 2 kere oyladığım yazar kişisi. söz üstadı.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

türkiye'de çağdaşlaşma*

gecenin kulakları sağır eden sessizliği

(bkz: virtual barber shop/#13120027)
gecenin derin sessizliğinde enteresan hissiyatlara vesile olmuştur.