bugün

genel ağ tabanlı yeni bir tarayıcı oyunu. Biraz klan savaşları gibi ama daha gerçek zamanlı biraz da hükümran senfoni'ye benziyor. Sitesi:
http://umaykutonline.net/
hunlar, göktürkler ve selçuklular olmak üzere seçilebilen üç ırka sahip travian benzeri oyun. hatta travian'ın türk versiyonu diyebiliriz.
Ceidot tarafından yapılmış çok başarılı wep tabanlı bir oyundur. Dün Yenisey adında yeni bir serverları daha açılmıştır.

Wep tabanlı oyunları sevmeyen beni bile başında tutmuş oyundur.

Ceidot ilk umaykut versiyonuna güncelleme gelmeyeceğini söylediği halde artan ilgi sayesinde bir sürü güncelleme gelmiştir. Yeni Umaykutta yoldadır.
an itibariyle 90000 üzeinde kullanıcısı vardır. savaş ve strateji karışımı online oyundur.
oynadıkça insanı kendisine baglayan ve gece uyku uyutmayan oyundur.
şahanın "keyif veren hıyar" skecinden bir bölüm; "başlarda bir şey yapmıyor". "sonraları keyif veriyor"
az önce hesabımı silerek kurtulduğum illet.
aşırı derece bağımlılık yapan web tabanlı oyun.
elmas almadan beleşe getirilen oyun.
gerçekten bağımlılık yapıyor arkadaş. *
vergi toplama şehvetiyle 400 kişi ekleyip facebook, mynet ve hotmail hesaplarımı kaybetmeme sebep olan boktan oyun. gözlerim sulandı lan. oltaya geldim. sanki dünya ile bağım koptu.
umaykut'un çalıntı olduğunu mahkeme kararıyla gösteren site varmış
http://umaykutonline.blogspot.com/

kısacası oyunu yeni mezun gençlere yaptırmışlar sonra paralarını ödememişler, başka bir şirket sponsor olmuş oyuna, onları da safdışı bırakıp oyunu kendi üstlerine geçirmişler.
Birçok arkadaşınla birlikte oynayınca gerçekten saran ağ tabanlı bir strateji oyunudur.
bağımlılıktan öte bırakıp sıçmaya gidemeyen arkadaşlarımın olduğu oyun. gençlerin elin lancelotunu arthurunu oynamak yerine öz be öz kürşatını alparslanını kahraman etmesi.
facebook üzerinden oynayacak arkadaşlara duyurulur henüz yeni açılmış olan tuna server ında güney batıdayım nickname aynıdır.
ceidot tarafından yapılan online strateji oyunu. oyuna ilk başladıktan birkaç gün sonra bilgisayarın başından kalkamaz hale geliyorsunuz. hele bir de sınavlara hazırlık döneminde bulaştıysanız bu illete hemen bırakmanız en hayırlısı olacaktır.
kesinlikle bağımlılık yapar, sigara gibidir. defalarca kez bırakmaya çalıştığım halde umaykut camiasındaki dostların yapma etme sensiz olmaz diye caydırttırdırtırdıkları oyundur. zorda olsa atlattım o bağımlılığı artık çok huzurluyum.
online bir oyun. facebook üzerinden de oynanabiliyor.
bir girip bakayım dedim: hun imparatorluğu, göktürk imparatorluğu, selçuklu devleti falan var. seçtim hun türklerini, ilan ettim kağanlığımı sohbet bölümünden yazarak. *
(bkz: beyler kağanla tanış olsunlar)

edit: bağımlılık yapıyormuş amk uyarsanıza 'yukarıda girilen entryleri oku' diye!
3 eylül itibariyle tamamen kapatılacak oyun.
gıcık kapılan pc oyunları arasında yer alan aslında genelleme yapmayayım ama benim şahsi fikrim bu yöndedir. beş para etmeyen bir oyundur.
özlenen oyundur.
Gördüğüm gelmiş geçmiş en iyi web tabanlı oyundur. Ancak 3 eylül 2013 tarihinde oyun tamamen kapatılmıştır.
ah gidi ah sincanın ilk umaykutunu kurduğumuz sabah aklıma geliyor kilit atmak için yaptığımız hesaplar.özledik be umaykut ne olur dönüversen geri ?
ilk sezonunu 40. olarak kapattığım oyun. Benim iyi oynamamda ziyade insanlar oyunun sonunu beklemedi,ve tartıştığım herkesi bu şekilde tek tek yıktım. Büyük zevkti tabi.
yok mu olum buna benzer bişey.

hay ananı ya ulan ben bu oyunu ilk oynadığımda lise 1 e gidiyordum o zaman ''bi üniversiteye gideyim rahatlıyayım bu oyunda kral olacam'' diyordum şimdi oyun yok.

şansımı sikim aq.

tanım:
ceidot tarafından yapılan online strateji oyunu. oyuna ilk başladıktan birkaç gün sonra bilgisayarın başından kalkamaz hale geliyorsunuz. hele bir de sınavlara hazırlık döneminde bulaştıysanız bu illete hemen bırakmanız en hayırlısı olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar