Sözlük hesabımı 2011 de açmışım sanırım, son entryi mi de 2013 de girmişim. Şimdi dönüp baktım da ne kadar iğrenç ve utanç verici şeyler yazmışım ergen kafamla. Fakat ibret-i alem olsun diye hiçbirini silmeyeceğim. Bakıp bakıp utanayım ergenliğimden.
ben mi bulamadım bilmiyorum ama, eskiden "karıştır" şeklinde bir buton vardı. sanırım kaybolmuş. bu butonla sözlükteki başlıkları rastgele karıştırıp sol frame'de gösteriyordu.
yönetim anladığım kadarıyla aynı başlığın bir milyonuncu kez açılmasına, soru cevap tarzı anket başlıklarına, en temel türkçe kurallarından bihaber tiplerin başlık açmaya çalışmasına tamamen OK vermiş olmalı ki kaldırmış bu butonu anladığım kadarıyla. şimdi yazmak istediğiniz başlık için ya sol frame'deki güncel sikimsonik başlıkları ya da aklınızda tasarladığınız ve yazmak istediğiniz başlığa direkt olarak giderek ulaşabiliyorsunuz. harika.
10 yıldır aralıklı olarak entry girdiğim, zaman kendisinden çok şey alıp götürse de piyasanın da çok şey kattığını gördüğüm platform.
Feridun duzagac dinledik senle behey, aşık olduk, okula gittik, mezun olduk. Ergen olduk genç olduk. Agladik güldük seninle be.
Kendimi önemli bir şey sandim, kendime güvendim.
Hele yazar diye yazmıyor mu orada, insan delirir çıldırır bile.
Devamını diliyorum, severek seyrek seyrek takip ediyorum.
10 yıllık mevcut üyeliğim süresince ilk defa doğum günümü kutlama mesaji yollayan oluşum. sanirim ölümüm yaklaştı.
2 yıl kadar kayboldum geldim bakıyorum aşağı yukarı değişen bir şey yok. spor salonundan resim atanından tutun da kızlara yazmazsa öleceklere ve hatta bunların kankalarına kadar hepsi burada duruyor. olm hep aynı 15 kişi var da onlar mı takılıyor burada nedir aq ? tuhaf ; creepy..
sol tarafta görünce yine bitti sandığım sözlük.
Çomar kaynayan sözlük.
Burada -daha doğrusu sadece burada değil; tüm ülkede,dünyada, kısacası etrafımızda- olan bir güruh var asla bir başkasının mutluluğuna gelemiyor. insanımız niye bu kadar kıskanç ve fesat bilmiyorum. Bakın, her ne zaman mutsuz bir şey anlatsanız çoğu kişi tarafından olumlu dönüşler alırsınız. Çünkü insanlar psikolojik olarak başka bir insanın mutsuz, üzgün olmasından keyif alıyor ve rahatlamış hissediyor. Ama en ufak mutlu bir anı/an paylaşırsanız en büyük kötü siz olursunuz. Anlam vermek zor. Özellikle benim gibi bir başkasının derdiyle dertlenen biriyseniz. Halbuki ben ne zaman birine yaşadığım bir mutsuzluğu anlatsam karşımdakinde hep bıyık altından gülüşler, gözlerinin içinde beliren mutluluk ışıkları gördüm. O yüzden yüz yüze birine dert anlatmayı bırakıp buralara yazmak istedim bazen. Bu sefer de aynısı oldu tabii. kimseyi görmesem de hissediliyor. Çok insan tanıdım fesatı da çoktu ve şundan kesin eminim ki o tarz kişiler hiçbir şekilde mutlu olamıyorlar. O yüzden aranızda böyle olanlara diyorum ki eğer mutluluğu asla bulamayan biri olmaktan yakınıyorsan karakterini incele. Sorunu etrafta değil kendi içinde aramayi dene. Belki bir gelişme elde edersin.
5 gündür burdayım nedense islam dinine büyük düşmanlık var. sebebini anlamıyorum.
görsel

şu hesaplara dikkat.
doğum günü kutlama mesajı mı yolluyormuş?

inanılmaz içerledim şu an.
kaç yıllık üyeyim. senede bir girsem de bi doğum günü mesajı beklerdim.
bir kere görmedim.
Hayatında kadın görmemiş 3 5 dallama. Memesinden başka vasfı olmayan 3 5 dallama. Aptal aptal başlıklarla anlamsız yazilar yazan 3 5 salak bazı kisilerin tekeli olusturdugu ve altında birbirine yaranmaya çalısan taninirim umuduyla da yazan 6 10 kazma. Instagram zannedip her iki dakikada bir sacma basliklar altinda el kol got bas fotograf atma.
Geriye kalan yüzde 0.1lik kesim ise sözlüğe yarayışlı insanlar.
Uzun lafın kısası şahsına munasir sikindirik bir sözlük ve ortamı.
Istisnalar üstüne alınmasın
yurdum insanının aynasıdır.
ergenlerin abazalık ve stres atma mekanı.
sarmamaya başlayan mecraa.
"artık hayatımdan çıksan diyorum
bu ikili delilik sona erse"
game over insert coin'a giren çıkan ne sizce?
Toplumumuzun aynasıdır. Burada yazanlar uzaydan gelip yazmıyor.
hiç bir zaman bir ekşi sözlük olamayacak sözlüktür. ha amacımız ekşi olmak değil zaten de diyebilirler ama aslında biliyorum ki ekşi sözlük olmayı isterlerdi. ve buradaki yazarların çoğunun ekşide yazarlığı olmuş olsaydı buraya yan gözle bile bakmazlardı. ve evet ben de dahil.
görsel
görsel

Kendimi hiç güvende hissetmiyorum. Evet
13 yıllık sözlük olmasına rağmen her yıl inanılmaz derecede yazar ve okuyucu kaybediyor, ekşisözlük'ün haber sitesine döndüğü yıllarda kendini 3-5 troll'e teslim etmiş durumda. çok mu zor bunlardan kurtulmak yahu?
küfür ve hakaretin yasaklanması gereken bir şey olmadığını, küfür hakaret edince kimsenin incilerinin dökülmediğini benimsetmek gerek.
sürekli ekşi gibi olmak isteyen, hatta içerisinde ekşide yazar olmaya çalışan ama onay kabul listesinin sonlarında bulunan bu sebeplede uluda sürekli ekşiden başlık çalıp burada açan yazarlar barındıran ama inci sözlük gibi olmakdan kaçamayacak bir sözlük. inci gibi olacak evet çünkü troll lere göz yumuluyor. burası asla ekşi olamayacak inciden ise üzerine çoktan çamur sıçramış bir oluşum. düzgün ulu yazarları yok mu var tabi ki sözüm onları kapsamıyor.

edit: ekişden başlık araklayan hemen çıkageldi *
lookin den sonra bir de lilitth mi çıktı amk. yakındır dildolu fotoğrafların dolaşması.
görsel

Hâlâ çok sıkıcı bir moderasyona sahip.
Artık sıkmaya başlayan sözlük. Kızlarının elleri, en güzeli, en yakışıklısı vs vs baydı artık sürekli bu başlıklar gündemde. Yakında en büyük penisi en büyük memesi falan görürseniz de şaşırmayın gidiş o yönde. Neyse ben sıkılmışlıkla terkediyorum burayı. Bilmiyorum girer miyim bir daha. Belki, nadir.