bugün

entry'ler (217)

hayvansever

türkiye nin kanayan yarası köpeklerin en büyük düşmanlardırlar. köpeklerin yeri caddelerdir diyip 80 km hızla gelen arabanın önüne atlayıp belkide insanların ölümcül kaza yapmasına sebep olsa bile gene köpeğe üzülürler. hatta köpeğe çarptı diye şkayet bile ederler. parçalanan çocuklara insanlara asla üzülmezler. çocuğuna sahip cıksaymış, o saate orda ne işi varmış, gibi cümleler kurarlar. kuru ekmek vererek köpeğe baktığın sanarlar. aşı, kısırlaştırma, veteriner kontrolü falan bunlar hikaye. zaten çoğu bu işten para kazanmaktadır. profillerinde mama linki yada iban kesinlikle olur.

başıboş köpek sorunu

25 li olarak geziyorlar. acil 5199 yasasının değiştirilip toplanıp avrupdanın yaptığı gibi uyutulması lazım.

karabük de neler oluyor

ismini karabüllük üni olarak değiştirmesi önerilir.

hayvan düşmanı hayanseverler

türkiye nin kanayan yarası ama nedense kimsenin umrunda olmayan başıboş evcil köpek sorununa değinmek istiyorum. herşeyde olduğu gibi hayvan sevgisinin (daha doğrusu para sevgisinin) b.kunun çıkması, ve deneyimlerime gözlemlerime dayanarak hayvanseverlerin çoğunluğu için şunları söyleyebilirim,

( bu yazdıklarım istisna hariç dir. herkes böyledir demiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen)

en sevdikleri hayvan köpek dir. başka hayvan tanımazlar.

%99,99 u mama lobisi sahibi yada mama lobisinden belli komisyon alan tipler. profilinde genelde mama için iban olur.

bundan seneler önce popilasyon patlamadan önce 1 köpek kısırlaştırılacak dendiğinde bunlar ayağa kalkardı havalanırdı. hepsi aslan kesilirdi. neden? köpeğin canı yanacak hayvana yazık diye. şimdide kısırlaştır yerinde yaşat diyorlar. 13 milyon köpeğin hepsinin kısırlaştırılmasının mümkün olmadığını çok iyi biliyorlar. zaten 1 köpek kısırlaştırılana kadar öbür köpek 8 tane doğuruyor. yani mama lobileri aç kalmayacak. türkiyede yarı maaşıyla mama alan ve sadece köpek besleyerek vicdan masturbasyonu yapan gerizekalılar ve 13 milyon köpek varken para kaynakları asla kesilmeyecek.

sokakta bir köpeğe ameliyat gerektirecek zarar geldiğinde yada hastalandığında, veteriner masrafı şu kadar desteğinize ihtiyacım var allah rızası için yardım edin. gibi paylaşım yaparlar. ama genede sokakta kalmasını isterler. soğukta kalmış, şu olmuş falan umurlarında değildir. yeterki sokakta kalsınlar. onların yeri sokaktır çünkü.

sürekli belediyeyi suçlarlar. kısırlaştırma yapmıyor, hayvanlar çoğalıyor sonrada toplayıp başka yerlere atıyor diye. be müptezel insan sana sorarım, belediye işini yapmıyor tamam ona okey. ama sen sokak köpeği için sosyal medya dan mama için bağış dileniyorsun? şu kadar mama borcum var şu kadar bağış gerekli, şu bölgede besleme yapacağım şu kadar bağış atın mama alacağım diye dileneceğine hayvanların dahada fazla üreyip millete rahatsızlık vermesine vesile olacağına o köpeklerin kısırlaştırma masrafı için para neden toplamıyorsun? aklın her boka sarıyor da bunamı sarmıyor?

bir insan köpek yüzünden yaralandığında ve hatta öldüğünde, bir t.cavüzcü daha gitti, iyi olmuş, taş atmıştır kesin, o saate orda ne işi varmış, köpeğin alanına girmeseymiş gibi beyinsiz, kıç aklı cümleleri kurar.

köpeklerin yerinin sokaklar ve caddeler olduğuna inanırlar. köpeklerin kurt soyundan geldiğini, ve 50 milyon yıl boyunca evrimleştiğini ve insan atığı olduğunu genelde bilmezler. allahın belası interneti mama parası için dilenmek dışında genelde kullanmazlar. araştırma huyları yoktur.

itlaf, ötenazi gibi kavramları hiç sevmezler. allahın verdiği canı sizmi alacaksınız hadsizler gibi cümleler kurar. ama bir insana zarar geldiğinde sesleri çıkmaz.

ethan

resident evi 7 de baş karakterin ismidir. ulan ethan neydin sen be.

bira içmek orucu bozar mı sorunsalı

yazar sahibinin bozar.

belediye seçimleri

benim için cumhurbaşkanlığı seçimleri kadar önemli olmayan seçimdir. seçim günü gebeş gibi yatacağım. aynı bokun mavilerine oy vermek saçma ve gereksiz.

elektirikli scooter

85.800 tl verip aldığım vsett 10+ cihazımdır kendisi. sarı civcivim seni çok seviyorum.

saldırgan başıboş köpeklerinden korunmak

9mm tabanca. yada çift namlu yarı otomatik bir tüfek.

80 derece de kombi yakmak

sıcacık eviniz olur. ayrıca dışarda kar yağarken don atlet gezersiniz.

asgari ücret

çoğu öğretmenin hak ettiği maaş tipidir.

öğretmen

https://www.uludagsozluk.com/e/46153156/ daha öncede bu başlığa entry girmiştim. ve çoğu asgari ücreti bile haketmemektedir. nedenini daha önce paylaştığım entyden okuyabilirsiniz.

28 000tl maaş ideal mi sorunsalı

sizce ideal midir bu maaş?hu devirde geçinebilmek için?

bakkal vs market

en halkulade karşılaştirma.. bakkal da 10 tl ye satılan ürünü markette 4.50 tl ye alabilirsiniz. ayrıca bakkalda poşet istersin bakkalcı yüzüne götü sikilmiş gibi bakar vermek istemez zarar edecek ya beyfendi. (mustafa bakkal vardı mahallede tam pezevenkti kendisi ordan örnek verdim) ama markette sınırsız bir şekilde istediğiniz kadar 25 kuruş karşılığında poşet alabilirsiniz. 1 allahın kuluda alamazsın demez. ayrıca markette çeşit çoktur bakkalda çesit yoktur. imkanlar kısıtlıdır. güçuh esnafa dastak olalim falan hikaye.

recep tayyip erdoğan

bu seçimide kazandı.

kılıçdaroğlu vs erdoğan

2 yol düşünün ikisininde sonu birbirinden kötü. buda öule bişey.

14 mayıs

gidişata bakılırsa erdoğan kazandı galiba. geçmiş olsun ne diyelim.

oy vermek

bugün 1 oy kemale 1 oy zafer partisine olacak sekilde oy kullandım. hayırli olsun

kemal kılıçdaroğlu

6 miyon hdp seçmeninin 3.5 milyonunun oy vereceği cumhurbaşkanı aday. yaptığı açıklamalarla gezi parkı olaylarından yargılanan osman kavala ve 51 kişinin ölümüne sebep olan 6-8 ekim olaylarını başlatan demirtaşı içerden çıkaracağını bu kişilerin terörizimle alakası olmadığını söylemişti katıldığı programda. 1000 tane oyum olsa 1 tanesini buna vermem. ha akp ye verirmiyim onada vermem. benim seçiceğim insan belli.

kemal kılıçdaroğlu

hdp nin desteklediği hiçbir parti veya kişiden hayır gelmez. ben sinan oğan ve zafee partisine vereceğim. edit: favlayan zihniyetler ne yaşıyor çok merak ettim doğrusu.