bugün

Kendisini ifade etmeye o kadar açtır ki sanal alemde esip fırtınalar koparır. özel hayatında nasıldır kendisini türbanı haricinde nasıl ifade eder bilinemez.
bu uzar gider. (bkz: kime göre neye göre özgürlük) bu yazar olan arkadaş acaba özgürlüğü savunurken alevi vatandaşların cem evlerinin yasa güvencesi altına alınmasının özgürlüğünü savunur mu? yahudi vatandaşların da üniversitelere kendi dini inançları gereği giydikleri kıyafet ile girmelerini savunur mu ? ( ki yasa da ''hiç kimse'' diyor , göreceğiz öyle mi olacak) kürt ve diğer azınlıkların kendi dillerinde özgürce eğitim almalarını ve kültürlerini dilediklerini gibi yaşamaları özgürlüğünü savunacak mı? bunlara cevap verebiliyorsa özgürlükten yana ve samimi cidden inandığı için takan birisidir o ama öyle değilse , ''bu ne perhiz bu ne lahana turşusu'' .
zirvenin birinde yine sözlük yazarı bir şakirt ile tanışıp evlenmesi muhtemeldir. zaten ailesi bilgisayar başında ne yaptığını merak eder, fazla kullanamaz, sözlük şakirtleriyle yeteri kadar iletişemez. zirve öyle değil. arkadaşlarıyla 20 kişilik sürüler halinde sokakları istila ediceği bahanesiyle evden çıkar ve zirvelerde coşar.
asla uludağ sozluk'e yazar olmaya hakkı yoktur. zaten hakkı erkek ismidir.
çok doğal karşılayacağım bir durumdur. ne de olsa erkek türevleri mevcuttur bolca sözlükte, bu beyinlerin. sözlük halka açık olduğuna göre, halktan bir çok insanın başını da beyni gibi örtüğüne göre herkesin alışması gereken durumdur.
senin benim gibi insandır. yazardır. tek farkı başına bağladığı bez parcasıdır. bu bez parcası nasıl birşeydir ki bütün düsünceleri değiştirebiliyor?
yani evet türban takan kız normalde dinine daha yakın kızdır ki türban taksın ve ona gore yasar ona gore konusur ve yazar. ama bu sadece türbandan kaynaklanan bir sey değil ki!

ben erkeğim türban takmıyorum dolayısı ile, ama o türbanlı kız ne düsünüyorsa ben onu düsünüyorum. hatta ondan daha katı birisi bile sayılabilirim.. ama bu benim saglıklı düsünmeme zarar verebilen bir şey değil ki.

ben burda iyi kötü bir seyler yazıyorum. bu yazdıklarım dinle alakalı da olabilir, yasamla alakalı da ya da baska birseyle alakalı. ama ben burda yazarken dinimi düsünerek yazmıyorum. zaten kim ben sosyalistim boyle yazmam lazım diye düsünür ki? ya da kim ben dindarım boyle düsünmeliyim diye düsünür?

sosyalizm ya da dindarlık bir düsünce olayı degil bir yaşama bicimidir.

eger sen sosyalist oldugun icin oyle düsünmek gerektiğine inanıyorsan sosyalist degilsin bu kadar basit.

ya da sen dindar oldugun icin oyle düsünmek ve oyle yazmak zorunda hissediyorsan kendini dindar degilsin o baska bir sey oluyor o zaman.

sosyalizm, din, vs vs bizim oyle düsündügümüz icin var olan seyler. yoksa ben sosyalistim o yüzden bu şekilde düsünmem gerekir dediniz mi o kopyacılıktan ozentilikten baska birsey olmuyor. aynı sekilde ben dindarım o yüzden bu sekilde düsünmelityim kişi dindar degil kopyacı oluyor. cünkü bir düsünce sistemini yasamak lazım düsünmek degil. düsündügün icin sosyalist ya da düsündügün icin dindar olacaksın. dindar oldugun icin oyle düsünmek zorunda olursan o dinden cıkar. sosyalizm de aynı sekilde....
yazılanları okuyup: "herkes konuştuklarıyla kendini anlatır" söylemini hatırlamama sebep olan başlık.
(bkz: kendisi gibi düşünmeyenleri aptal sanmak)
(bkz: hümanizme ters hareketler bunlar)
uludağ sözlük yazarı türbansız kızdan bir farkı olmayan kızdır!
tanıyorum ben bu kızı.

zirveye gelir, en ucra köşeye oturur bok varmış gibi. kimseyle konuşmaz. kimseyle konuşmayacaksan ne gelirsin zirveye? bilgisayar başında da konuşmuyorsun zaten kimseyle. evinde kal sen. 5 vakit namazını kıl. namazdan arta kalan vakitlerde teknolojiye merak sal. yemekteyiz izle. sözlüğe gir.

ayrıca, sözlük zirveleri alkollü mekanlarda olur zaten. tüm sözlük yazarlarının ortak yönüdür bu. her zirve başlığında, zirve başlığının altına yazılanlarda görürsün. "izmir, ağzımız göt olana kadar içiyoruz zirvesi", "ooo, bira varsa geliriz hacı.", "son param yaşasın haram". zirve dedin mi içilecek kardeşim. taviz yok. ne işin var senin zirvede?

küfür falan da etmezsin sen şimdi. ohooo, hala zirve diye uğraşıyorsun ya. kibar kibar konuşmaya çalışmalar falan. küfretmesen bile "ya abi ne yaptın sen ya" diyeceksin diğer kız arkadaşına, ki biz senin sosyal bir insan olduğunu anlayalım. "siz" ne lan? lahey de miyiz amına koyim?

yani türbanlı kardeş, gelme zirveye falan. git evinde paşalar gibi otur, çay demle. entry oyla falan. hem zirve sonrası muhabbetinde dönmez. biz seni chatpod sanalım hep. öyle kal sen.
(bkz: bluevelve) * *
sığ düşünceler ile bu başlıkta irdelenmeye çalışılan kızdır. dineme küfreden müslüman olsa. herkes süper bi o kız kaka.
kisisel haklara tecavüz edilmedigi sürece insan haklari kisitlanilmamalidir. sözlügümüzdede bir cogu mevcuttur. ister türban takar, ister don giymez, krali gelse ilgilendirmez.
kendini ancak sanal alemde ifade edebilecek kızdır. dünya aleminde ifadesi kısıtlı olduğundan son çıkar yol burasıdır. tayyip ve akp karşıtı entrylerim hepsi bunlar tarafından eksi olyanıyor kesinlikle. yahu tayyipi babaları olarak görüyo artık bu zihniyetler allahını seversen beni duysun öyle bi yazar varsa açılsan bile bu toplum senin gibi kafa yapısına sahip bir sürü insanla dolu olduğundan bırak açılma öyle de saçmasın bölylede saçma olacaksın bari simgenle kalda için başın rahat etsin. türbanı simge yaptınız babannem 80 yaşında sizin yüzünüzden türban takmıyor artık düşün ey bu tip yazar 80 yaşında bir kadın bunu görüyor ama sen körpecik beyninle önünü bile göremiyorsun. ve hala savaşıyorsun bunun için, bunun için kendinizi rezil ediyorsunuz, size yazıklar olsun.
(bkz: uludag sozlugun hafiften saga cekmesi)
-usta hafif sağa çekiyor sanki?
+hah sunu bileydin.
solcu olanların yazar olması, ateist olanların yazar olması gibi normal bir durumdur.
kimse bu sözlüğe "aman da aman üye olayım da yandaş toplayayım" diyerek girmez. ancak her kişi de açılan başlıklarda duruşunu belli eder.. ayrıca her "başörtülü" fetocu değildir.

bir de şu varki anlayamıyorum kardeşim bu adamı ben hakikaten.
her açtığı başlığı sıkılmadan okuyorum. bi de o dönüp okusa tekrar.

--spoiler--
Bu yazar kişilerin hoca efendi misali olanları olacağı gibi, türbanı ile sözlük yazarı olabilen yazarlarına olabilir.
--spoiler--
AYRIMCILIK BÖLÜCÜLÜK YAPMAYAN HERKES BAŞIMIZIN TACI ARKADAŞIMIZDIR. MiNi ETEKLi DE OLABiLiR TÜRBANLI DA. YETERKi HÜSEYiN ÜZMEZ GiBi MAHLUKLARI DESTEKLEMEK PARTi PROPAGANDASI YAPMAK iÇiN GELMESiN.
kendini ifade etmesii bilen,düşünceleri tibariyel açık kızlarla da aynı şeyi düşünebilen kızdır.açık olup da hiç bi şey bilmeyen sadece kendini kapalılara çamur atmakla vazifelendirmiş cahalet abidesi kızdan ya da çok iyi bi şey yaptım kapalı kıza çamur attım haa haa haa diye gülen erkekimsi yaratıklarda çok daha kaliteli olan kızdır,onlara tercih edilenidir.
örtünün bir siyasi görüş değil dinin bir emri olduğunu bilebilecek kadar aydın kızdır.
keşke olsa da tanısak denilen yazardır. damalı pantolon giyen türbanlı kız olmaktansa sözlük yazarı olmak tercih edilir.
bir insanın siyasi görüşü, dini görüşü, etnik kökeni kimseyi zerre kadar ilgilendirmemekle birlikte bu konularla ilgili yapılan yorumlar insanı iğrendirmektedir. karşısındaki insana zararı olmayan bir ateist yada bir türbanlınında yaşamaya hakkı vardır.
Islamiyetde bayanin ortunmesi hz allah'in emridir. Turban takmasi kisinin kendi tercihidir, takar takmaz, sozlukde yazar yazmaz kimseyi ilgilendirmez....
uludağ sözlük yazarı amın oğluna dert olabilir.
türbanın bu kadar konuşulduğu bir yer daha yoktur.
insanların kişisel tercihleridir. hiçbirimizi ilgilendirmez.