bugün

gfb taraftar grubuna hükümet yalakası demelerine rağmen yalakalıkta zirveyi bırakmayan oluşum.
tam bağımsız ultraslan'ın aldığı kararı galatasaray'a mal etmeye çalışan sıçmık beyinliler görmekteyim. bakın ne yazıyor orada tam bağımsız ultraslan ! ki açıklamaları da bence doğrudur. gelmedi diye cemaatci olmaz gittiği zaman da chp li yada başka partili olmadı.
ki biliyorsunuz ilk zamanlar gitmiş ve desteklemişlerdir bu olayı.
kendileri evinde zorla tutulan yüzde 50 nin bir kısmıdır. ayrıca hak ve adalet aramayı siyasetle karıştıracak kadar kafaları bulanmıştır.
gereken açıklamayı yapmış ve okuduğunu anlayaman angutları da bize göstermiş gruptur.

gerizekalılar için tekrar açıklamayı anlatmayacağım kimseye, her şey yazıyor.

stad açılışında biz başbakanı protesto ettiğimizde,

kendi stadlarında adam gibi adam recep tayyip erdoğan pankartı açan fenerbahçeliler şimdi

bize ders vermeye kalkıyor ya o harbiden komik.
bazı üyelerinin rezilliği savunmak için envai çeşit bahane uydurduğu oluşumdur. siyasi nedenlerle protestolarda yer almaya yüreği yetmemiştir. bunu da yok siyaset üstüyüz, yok reklamı sevmeyiz vs. gibi çocukça argümanlarla savunmaya çalışıyorlar. gezi direnişi medyanın çarpıttığı gibi 3-5 ağacın sökülmesi, topçu kışlası yapılması yapılmaması değil. belki halkoylaması yapılır ve kışla yapılsın kararı çıkar sonra da yapılır. gezi direnişinin temelinde insan hayatına, yaşama hakkına yapılan tecavüzler, orantısız şiddet, keyfi gaz, toma, cop kullanımı, medyanın dezenformasyon çabaları yatıyor. insanlar bunlara tepki olarak biraraya geldiler. böyle olunca da bizim ilgi alanımıza girmiyor, biz siyasete karışmıyoruz (gazze'de her olayda pankart açan kimdi acaba ?) gibi argümanlar korkaklığı gizlemiyor. bu direniş ve tepki öyle bir direniş ki, ne mustafa kemal'in askerleriyiz sloganları, ne apo bayrakları, ne bira şişeleri bundan geri durmak için bahane değil. ya bu terör ve şiddete karşısınız, ya ntv ve cnn gibi sırtınızı dönersiniz; ultraslan cesaret eder gibi oldu ama penguenler daha cazip geldi.
Alpaslan Dikmen'i mumla aratan oluşumdur. Bu grubun başındakilerin ne düşündüğü ne yazdığı kime hizmet ettiği önemli değildir. Formasını sırtına geçirip meydanlara çıkan binlerce galatasaraylı var. Başındakilerin ne dediği beni bağlamıyor. Bu tiplerin üzerinden galatasaray taraftarına da bok atmaya lüzum yok. Galatasaray taraftarına hükümet yandaşı diyenlerin 15 ocak 2011 galatasaray ajax maçı altında yazılanları tekrar okumalarını öneririm Kendisini ultraslan grubuna mensup olarak gören galatasaray taraftarlarının da kendilerini çok önemsediklerini zannetmiyorum. Silinip gitmesi, silinip gitmese de isminin başındaki ultras ibaresini kaldırması dileğiyle...
futbolun siyasetle ne ilgisi var anlamıyorum.
oraya çarşı grubu katıldı diye bütün beşiktaşlılar eylemi destekliyor diye bir şey yok. ultraslan'ın da kendisini siyaset dışı tutması çok mantıklı. bu süreçte bir taraf tutarsanız, halkın %50'sini kaybedersiniz.

garanti bankası ibret olsun.
gezi parkı eylemlerinde çarşı gibi kolpadan reklam yapmamış taraftar grubudur. her barikatın, her mevzunun en önünde olmuştur. çarşı gibi gelip öğle vakti medya maymunluğu yapmamıştır.
ultraslan'a "yeminle nasıl utanacagimi sasirdim sizden" demek istiyorum. çarsı, ve 12numara miting mi yapiyor? beyoğlu sizden utaniyor. daha çok şey vardı ama bu son damla artık.. ultraslan denen oluşum gözümde bitmiştir. galatasaray ve onurlu galatasaray taraftarını hiçbir şekilde bağdaştırmıyorum ilişkilendirmiyorum.
bu olayın ana merkezi beyoglu semti. sen bugun semtini siyasi diktaya karsi savunmamayi siyasi tarafsızlık olarak sunamazsin. kimse esasinda carsi gibi bir semt direnisi beklemiyordu da.. bu siyasi yalakalikla sizden utaniyorum. şu saatten sonra galatasaray icin tek duam arena'da da populist ultraslan diktasina, bağımsız galatasaray taraftarlarınin bas kaldirmasidir.
bundan sonra isimlerini ultratayyip olarak değiştirebilirler.
salyalı yobazların kanatlarını açıp korumaya aldıklarıdır efendim.

salyalı yobazlar kimler mi?

taksim'deki y kuşağı'na terörist ibne diyen muhafazakarlar elbette...*
adında ultras vardır ama kendileri ultras kültüründen bir haberdir.
hiçbir zaman gerçek galatasaraylıları temsil etmemiştir ve etmeyecektir..
cemaatin taraftar grubu olduklarını bir kez daha kanıtlamış topluluk. neymiş? siyasi gruplar varmış da ondan katılmamışlar gösteriye. oldu amına koyim, siyasi gruplar gelecek diye hiç hak aramayalım, protesto yapmayalım. komiksiniz..
Çok kötü birsınav verdiler. Çakıldılar. Yazık oldu.
en doğrusunu yapmışlardır. siyasi bir ayrışma yerine, ''biz taraftar grubuyuz işimiz olmaz'' demişlerdir. yani kurucularından biri akp'yi destekliyor diye ''siktir'' mi çekseydi. fenerbahçe'den de sadece 12 numara destek vermiştir. 12 numara da aziz yıldırım ın adamları olduğunu bilmeyen yok. aziz yıldırım önceden askeriyeyi kullanırken şimdi 12 numara üzerinden hükümeti tehdit etmektedir. şike sürecinde haksız olduğunu biliyor ve bu şekilde yırtmaya çalışıyor. gözünüzü açın ve bir bakın aziz yıldırım böyle bir şeyin arkasındaysa ultraslan olabilir mi?
o eylemden hiçbir sonuç çıkmayacaktır. parti mi kurulacak? ya da hükümet devirip oradakiler hükümet mi kuracak? hükümet devrildi diyelim orada 15 çeşit grup var hangisinin istediği olacak? devrim mi yapılacak, ulusalcı yol mu izlenecek, islamcı yola mı gidilecek? kimse kendisini kandırmasın ultraslan en iyisini yapmıştır.

(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
--spoiler--
"Bilindiği üzere geçtiğimiz cuma günü Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilmemesi için yeşile ve doğaya duyarlı insanlar tarafından bir direniş sergilendi, kendi semtimizdeki bir Park olan Taksim Gezi Parkı’ndaki bu direnişe ultrAslan olarak destek olmak için bir yürüyüş düzenledik, diğer taraftarların da yer aldığı bu yürüyüşe ultrAslan binlerce taraftarıyla öncülük etmiştir. Cuma ve cumadan sonraki günlerde de doğayı koruma adına gösterilen bu sivil direnişe münferit olarak katılan binlerce taraftarımız desteğini sürdürmüştür. Sonraki günlerde Gezi Parkı’nda doğa adına eylemini sürdürenlerin yanı sıra maalesef "parkın sınırları dışına çıktığınızda" siyasi eylemlerin de oluşturulmaya başlandığını herkes gibi bizlerde üzüntüyle izledik. Olayların siyasi bir noktaya taşınmak istenmesini ve bazı kesimlerin sahiplenmeye çalışmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Günlerce hiçbir koşul gözetmeksizin Taksim Gezi Parkı adına hassasiyetlerini gösterenlere saygımız sonsuzdur. Şunu bir defa daha ifade etmekte fayda görüyoruz. ultrAslan Bağımsız Taraftar Oluşumu olarak Gezi Parkına destek verirken kimseden icazet almadığımız gibi bugün orada olmamak içinde kimseden telkin almadık, almayız! Herkesin siyasî düşünce ve görüşüne saygı duymakla beraber, ultrAslan olarak hiçbir siyasî görüşle ilgili bir duruş sergilemediğimiz gibi hiçbir siyasî hareketle bir bağlantımız, bir yakınlığımız olmamıştır ve hiçbir zamanda olmayacaktır, unutulmasın ki anlayışla karşılanması gereken çok önemli bir husus daha var o da, Galatasaray ve ultrAslanşemsiyesi altında farklı düşünce ve ideolojide arkadaşlarımızın mevcut olduğudur ve bizim hiç kimsenin düşüncesine saygısızlık edemeyeceğimiz gibi herkesin düşüncesine de saygılı davranılması gerektiğinin ön şart olarak bilinmesini isteriz. Son olarak hiç kimse ultrAslan’ı siyasi bir taraf olarak görüp sınamaya ve kullanmaya kalkmaması gerektiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."
--spoiler--

bu açıklamalar ışığında kendilerine hak vermemek mümkün değildir. her eyleme katılma zorunlulukları olmadığı aşikardır. sanırım açıklamada bahsi geçen siyasi oluşumlardan biri de şudur:
http://www.haberfeed.com/...-gezi-parkini-karistirdi/
reklam peşinde değildir. Sadece "ultraslan" adıyla eylemlere katılmayacağını belirtmiştir. aynı şekilde fenerbahçe nin de olaya yaklaşımı bu şekildedir. aziz yıldırım a hizmet ettiği herkesçe malum olan 12numara dan başka, ne gfb, ne ck, ne de kfy isim olarak eylemde yer almadı. Herkesin çarşı grubu gibi olması mı gerekiyor. Bireysel olarak birçok galatasaraylı, fenerbahçeli zaten formalarıyla eylemlerde.

Buradaki amaç ultraslan ı ve galatasaray ı yıpratmaktır, başka da birşey değil.

Ama galatasaray camiası bu oyunlara hiç gelmedi gelmeyecek.
çarşının yanında esamesi okunmayacak kendilerini bi bok sanan taraftarcık. yaptığı tezahuratlarla da kendilerini millete götüylen güldürürler.
bir gsli olarak diyorum ki:
otur evladım sıfır!
Galatasaray'a sempati duyduran taraftar grubudur. helal olsun...
yazıklar olsun ilk defa bir galatasaraylıdan (bu açıklamayı yapan ve bunu halı bulunlardan) tiksindim.

yemedi demekki bu arkadaşlara mücadeleye daha fazla omuz vermek. şu saatten sonra benim gözümde hiçbir boka yaramaz insanlarsınız.
Akıllı adamlardır vesselam. Direnişi destekleyen biri olarak açık açık söylüyorum haklılar. hepimiz demiyor muyuz bayrak altında olan bir direniş değil bu. bayrak altında gelenleri dışlamıyor muyuz? e o zaman daha ne adamlar da bunu diyor zaten. üyelerine direnişe gitmeyin mi diyor. bu adamlar değil miydi tayyipi ıslıklayan? tayyip stadı geri alırım tehditleri savururken siz çok yaşa tayyip diyordunuz noldu? Kimse ultraslana bu tavrından dolayı laf söyleyemez. hele galatasaray taraftarına hiç söyleyemez!

"Bilindiği üzere geçtiğimiz cuma günü Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmemesi için yeşile ve doğaya duyarlı insanlar tarafından bir direniş sergilendi, kendi semtimizdeki bir Park olan Taksim Gezi Parkı’ndaki bu direnişe ultrAslan olarak destek olmak için bir yürüyüş düzenledik, diğer taraftarınlarında yer aldığı bu yürüyüşe ultrAslan binlerce taraftarıyla öncülük etmiştir. Cuma ve cumadan sonraki günlerde de doğayı koruma adına gösterilen bu sivil direnişe münferit olarak katılan binlerce taraftarımız desteğini sürdürmüştür.
Sonraki günlerde Gezi Parkı'nda doğa adına eylemini sürdürenlerin yanı sıra maalesef "parkın sınırları dışına çıktığınızda" siyasi eylemlerin de oluşturulmaya başlandığını herkes gibi bizlerde üzüntüyle izledik. Olayların siyasi bir noktaya taşınmak istenmesini ve bazı kesimlerin sahiplenmeye çalışmasını kabul etmemiz mümkün değildir.

Günlerce hiçbir koşul gözetmeksizin Taksim Gezi Parkı adına hassasiyetlerini gösterenlere saygımız sonsuzdur.

Şunu bir defa daha ifade etmekte fayda görüyoruz. ultrAslan Bağımsız Taraftar Oluşumu olarak Gezi Parkına destek verirken kimseden icazet almadığımız gibi bugün orada olmamak içinde kimseden telkin almadık, almayız!

Herkesin siyasî düşünce ve görüşüne saygı duymakla beraber, ultrAslan olarak hiçbir siyasî görüşle ilgili bir duruş sergilemediğimiz gibi hiçbir siyasî hareketle bir bağlantımız, bir yakınlığımız olmamıştır ve hiçbir zamanda olmayacaktır, unutulmasın ki anlayışla karşılanması gereken çok önemli bir husus daha var o da, Galatasaray ve ultrAslan şemsiyesi altında farklı düşünce ve ideolojide arkadaşlarımızın mevcut olduğudur ve bizim hiç kimsenin düşüncesine de saygısızlık edemeyeceğimiz gibi herkesin düşüncesine de saygılı davranılması gerektiğinin ön şart olarak bilinmesini isteriz.
Son olarak hiç kimse ultrAslan’ı siyasi bir taraf olarak görüp sınamaya ve kullanmaya kalkmaması gerektiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz. "
gezi parkı direnişiyle birlikte dışlanan taraftar grubudur. (bkz: #20013467)
sıçıp batırmışlardır. bir galatasaraylı olarak çarşıya sizden daha çok saygı duyuyorum.