bugün

türk telekom arena'nın açılış maçıdır. başlık da bana kısmetmiş.
90' ların ilk çeyreğine damgasını vuranla son çeyreğine damgasını vuranın maçı olarak hatırlayacağım. keşke 16 ocak yerine 16 temmuz olsaydı. yeterince gecikti stad zaten. hiç değilse yeni bir sezona yeni transferler ve yeni umutlarla başlarken bir stadı açmak daha akıllıca bir strateji olurdu. ocak ayazında ve iddiası kalmamış bir galatasaray' ın bu açılış maçı; buruk, renksiz, tatsız, tuzsuz olacak kanısındayım.
frank rijkard'ın bir zamanlar futbol da oynadığı ajax la anlaşması durumunda tadından yenmeyecek maçtır.
(bkz: yensen yenilsen kalbim hep senle)
ajax, maksat yeşillik olsun diye yenilecektir.
belirtilen tarihte oynanamayacak maçtır. zira ocak ayının 16'sında antalyaspor - galatasaray, ziraat türkiye kupası maçı vardır. ha paf takımla çıkarız ajax'ın karşısına diyorsanız o ayrı tabi.

edit: gayet de güzel oynanmıştır ama gol atamadık ya. sonuç, göt oldum mutluyum.
20.00'de başlayıp, euro futbol'dan yayınlanacak olan türk telekom arena stadının açılış müsabakası.

http://english.ajax.nl/Ajax-1/All-matches.htm

edit: eksileyen arkadaşım, ben de hani bir barcelona, bir real madrid ile oynayalım isterdim ama bu futbolla açılış maçında yenebileceğimiz en büyük takım sanırım bu.
türk telekom arena'nın açılış maçı olacaktır. paragöz yönetimimiz sebebiyle eurofutbol'da yayınlanacaktır.
çok yanlış maçtır. lan ali samiyende, kapanış maçında yenildiniz bari arenanın açılışında kazanabilceğiniz bir takımla oynanaydınız. buca olur, kasımpaşa olur, olur yani.
(bkz: afc ajax)
bari şöyle bir 3.lig takımıyla oynasaydılar, hani yenmek garanti olsun, o açıdan..

(ki ben bir galatasaray'lı olarak bundan da şüpheliyim)
eurofutbol da olacağı için izlemeyeceğim maçtır.banane galatasaraydan türk telekom arenadan kardeşim.bir de para mı vericez dostluk maçını izlemek için.
stad için hayırlı olsundur.

http://t.co/glWFunr
bi aralar barça falan deniyordu şimdi bu nerden çıktı dediğim maçtır.
tanım: çok gollü geçmesi muhtemel maç.
galatasarayımın sahaya çıkacağı kadroyu düşünürsek şu 3 unsura edilmiş bir hakarettir bu karşılaşma:

1. taraftar
2. stadın mimarı ve tüm çalışanları
3. afc ajax
sabri serdar özkan, gökhan zan, ayhan ile el ele omuz omuza.
galatasarayın yeni stadı mağlubiyetle açacağı maçtır.
Euro Futbol? allah belanızı versin.

edit: galatasaray'ın yeni stadındaki ilk maçı olacaktır.
başlangıçta daha önemli bi takımın gelmesi gerektiğini düşünüyordum, ta ki mustafa sarp,servet,zan gibi oyuncuların kadromuzda olduğu aklıma gelinceye kadar.
bol gollü geçecek olan, ya beraberlik ya da galatasaray galibiyeti ile bitecek olan maçtır.
ajax'ın tam kadro sahaya çıkmayıp galatasaray'ın galip geleceği maçtır.
doğum günümde takımımın yine beni hüsrana uğratacağı bir maç olacaktır..
şimdiden söyleyim; üst oynayın.
tavşanlı linyit sporla yapılması daha doğru olacak maçtır. zira açılışta tecavüze uğrarsan bütün yıl aynı şeyi yaşarsın.
ajax altyapıdan oyuncu yetiştirme de adından sıkca söz ettiren bir takım. eee galatasaray'da zaten ajax modeli falan diye bir yerlerini yırtıp duruyor. zaten her iki takımında a takımlarında iş yok. bırakalım da altyapılar kapışsın bence daha zevkli bir maç olur.