her bölümde en az bir kere açık yarasına işeyen adamın hayatta kalma hikayesini anlatan belgesel.
discovery channel'da bear grylls'ın sağda solda bırakılıp "medeniyeti bul bakayım." denilmesi ve akabinde bu arkadaşın bulmasının gerçekleştiği programdır.
izlenmesi gerekenler arasında bulunan discovery yapımı. komando eğitimi almış elemanın her şart altında nasıl hayatta kaldığını göstermektedir.
tek kelimeyle harika program. izlerken insanın içinde bulunduğu çevreden ne derecede yararlanabileceğine şaşırmadan edemezsiniz . Şu anda bir bölümü devam etmekte.
eski ingiliz komandosuymuş (bugün ingiliz bayraklı donunu da gördük). buzu bilerek kırarak suya atlaması hakkaten şahaneydi.
oturup iki bir şey öğrenirim diye izliyorum.
elbet benim de başıma gelecek desem de türkiyede dağa çıktığımda bu koşulların hiçbiri ile karşılaşmayacağımı farkedince hayal kırıklığına düştüğüm, elemanın adının bear olduğunu duyunca hah benim niye adım ayı değil yaa diye düşündüren tüm bölümlerde en az bi kere swedish fire steel kullanıldığı gözlerden kaçmayan myth busters ile birlikte belgesel kanalı izleme nedeni.
bir bölümünde bizonun gözünün yendiği program. oğlum cips yiyom lan yapmayın.
kafadan sakat bir adamın sunmakta olduğuna inandığım program. bazı şeyler gerçek değildir umarım dedirtir zaman zaman.
ölü zebra etini cig cig yedikten sonra oha dedigim, devenin midesindeki suyu icmesiyle gözlerimi kapadıgım, cig piranha yiyince kendimi tuvalete kilitledigim program.
gün itibarı ile envai türlü omurgasızı, zehirli bir kurbağayı ve bir ceylan leşini kebap yiyormuş gibi yemek suretiyle hayatıma girmiş lanet herifin hayatta kalma savaşını konu alan program. harbiden "ultimate" bir hadise adamınki, tam bir hayatta kalmacı. lakin iğrenç bişi yahu!
discovery saçmalığında seyredilecek 2 güzel programdan biridir diğeri için (bkz: how it s made)
her izleyişimde beni kuru fasulye ya da ızgara levreğe tapmaya meylettiren program.
10 saniye önce öldürdüğün hayvanın eti çiğ çiğ yenir mi lan? bak kurbandayız, aklıma gelince midem bir hoş oluyor.
ayrıca yine diskaviride survival man var. benzeri programdan hoşlananlar için. bu abimizde mesela afrikada çöl ortasında o çöl sıcağında susuz 1 hafta geçirmeyi başardı. toprağı az kazıp içine bir bardak koyuyor. üstüne naylon serip afedersiniz bir güzel işiyor. 5-6 saat sonra da bir bakmış ki sıcaktan idrarın bir kısmı alttaki bardağa süzmüş. bu doğaya özgü süzme yönteniyle de idarın içindeki sağlığa zararlı toksinlerin büyük kısmı yok ediliyormuş.
hayır adamın da içtiği "su" bir çorba kaşığı yok bile, o derece.
bana evde gördüğüm iki üç karıncayı yemek olarak düşündürebilen değişik, izlenesi tv programı.
kahramanımız öyle iştahla yiyor ki karıncaları, ciddi ciddi merak ettim tadını.*
türk çakması şeklinde skyturk kanalında benzeri yapılmaya çalışılan program. içimdeki doğa adıyla ekranlara taşınan program meraklıları için cumartesi günü 11.20 ve 22.15 de skyturk de izlenebilir. her ne kadar anafikir taklit olsa da program izlenilebilir kalitede...
eğitici, öğretici olduğu açık olan program. kendini izlettiriyor (5 dk bakayım, çıkayım demeyin). tabi doğayı sevenler için.
bu haftaki bölümü türkiye'de çekilen program.
hayatta kalmaya calisan eleman, az once kucuk bir kurbaga bulup "hem yiyecegimi hem icecegimi buldum." demistir. yatirip bide sikeydin bari?
sadece bir bıçakla harikalar yaratılabileceğini ve her şeyin yenebilecek olduğunu bize öğreten program.
hayatta kalmak adına en sevdiğim hayvan olan deveyi piç etmiş programdır. *
http://www.youtube.com/wa...next_from=PL&index=28
9 kasım 2009 tarihinde yeni sezon bölümleri yayımlanmaya başlayan şahane programdır. ve şöyle diyebilirim ki yeni sezonu çekmek için adam ne gerekirse yapacağım der gibi bir hali var. 3 kere ölümden döndü ki o şerefsiz kameramanın tardım etmeyişine uyuz oldum. kurmaca ihtimali bile olsa uyuz oldum.

bu baba her haltı yiyebilir ve yakalayabilir, her yere bi şekilde tırmanabilir, her suda yüzebilir, susuzluk çekerse havayı suya dönüştürüp içebilir. lost adasına düşse kurtulması en fazla 4 gün sürer. yani kayıp bir adaya düşseniz yanınıza 3 şey alma geyiğine tek cevap bu babadır. *
nasıl öleceği merakım olmuştur.

eğer gece kuşuysanız 05.00'te tv'ye bi bakın...

not= bunun birde çekimi bie kendi yapan versiyonu vardı ve en büyük korkusu aman ayı gelir tribiydi. bunun lakabı ayı.
kenya daki bölümünde kendi idrarını içerek hayatta kalmayı becermiş çılgın bir insanın tv şovudur. çılgındır.
bear grylls'in yılan, kertenkele, kaplumbağa ne görürse kaçırmayıp mideye indirdiği programdır.
geçen bölümde 3 parmak bal için arıların arasına dalan arkadaş ağzı gözü şişmiş halde çıktı. lan altı üstü bir bölüm televizyon lan. yazık değil mi kendine.
discovery channel'da yayınlanan çok harika bir program. Progaramın her anı macera dolu. Burda bir adamın zor şartlarda hayatda kalma mücadelesini anlatıyor.Adam böcek,yılan,geyik neyi avlarsa yiyiyor. Bir programda susuz olduğu için devenin midesini kesip ordan su içmişti, filin dışkısını sıkıp suyunu içmişti. iğrenç gibi gözükse de hayat mücadelesi süper anlatılıyor.
tanım: gözler kapalı izlenen televizyon eğlencesi.*
adam türlü türlü atraksiyonlara giriyor, imkansız şeyler peşinde koşturup hayatta kalıyor. tamam buna eyvallah yetenekli derim geçerim. anlamadığım kısım kameraman. ulan adam dağdan atlıyor peşinde bu kameraman, kuvvetli akan nehirde dip dalıyor hop bir bakıyorsun kameraman da dalmış yüzüyor hem de bilmem kaç kiloluk kamerasıyla. adam leopardan kaçıyor ağaca zar zor tırmanıyor bi bakıyosun kameraman zaten ağaçta. bunda bir iş var ama çözemedim kaç senedir, ama azmettim başarıcam görüceksiniz. mesajlarınızı bekliyorum biri beni aydınlatsın.

kib.bye.aeo.cao. *
(bkz: dert oldu)