ağzına yüzüne yangın tüpüyle vurulması farz olan insandır. eğer ki ukalalığı kızları tavlamak için kullanıp "coolum lan ben" demeye getiriyorsa ağzına yüzüne direk büyük tuvalet yapılmalıdır.
dediklerini ağzı açık dinleyeni, duymamak için kulak tıkayan sevmeyeni, merakından gözünü dikip izleyeni, kaale almayıp gördü mü kafayı çevirenleri çok olur bunların.
yanındaki yalakalarıyla yaşarlar. her ne kadar sevmeyeni fazla olsada seveni de malesef vardır. ukala olmayan insanları ezer bu ibneler sürekli. tam bir dayaklık orospu çocuğu modundalardır.
müzisyen olanlardan bir kaçı için ;

(bkz: ritchie blackmore)
(bkz: axl rose)
(bkz: ian anderson)
herşeyi bildiğini zanneden, kendinde herkese istediği lafı söyleyebilme hakkını bulan kimsedir.. kendi gibi olmayanlara beyinsiz gözüyle bakar.. bilmez ki asıl beyinsiz odur.. kendini yüce sanan insandır.. ne olursa olsun insanları kırmaması gerektiğini bilmez.. seni çok seviyorum diye kandırdığı insanın duygularıyla oynar.. terbiyesizce konuşur.. önemli olan çok şey bilmek değil insan kalbi kırmamayı bilmektir.. ama bu tarz insanlarda o kavram yoktur.. aile terbiyesi almayan kimsedir.. aslında hiçbirşey bilmiyordur.. kendi aşşağılanmışlığını kendi ezikliğini karşısındakini kırarak bilmişlik taslayarak gösteren kimsedir.. adam olmayacak insandır.. allah akıl fikir ihsan eylesindir..
ukalalıkta mütavazılıkta kişiye göre yapılır. * yavşak beyin özürlü biriyle muhattap olmama adına bir an önce siktir olup gitmesi için yapılır. onun beni kötü yada iyi bilmesi benim için bir mana ifade etmediğinden.
insan gibi yaklaşımlarda ise yaklaşım farklı olur.
körü körüne ukalalık, narsizmin kucağıdır.
mütevazılığın ugramadığı insan modelidir. tamam kardeşim çok okuyup ediyorsunuz çoğu şeyi biliyorsunuz ama herşeyi biliyor havasında dolaşmalarıdır işte beni çıldırtan. hatta bu insanların yüzüne açık açık ukalasın sen dediğinizde size evet bu halimden çok memnunum gibisinden bi ifadeyle sırıtırlar.
dinlemeyip dinlenmek isteyen çelişki yumağı. uzak olsun, kafa şişirmesin.
ukala olduğu söylendiğinde teşekkür eden insandır aynı zamanda.
Bu insandan daha itici bir insan tipi var mı şu dünyada acaba dedirtendir.
iticiliğin anasıdır o insan.
her yerde karşına çıkar mutlaka.
Bu şekilde daha etkileyici göründüğünü sanıp insanın sinirini bozan insan evladıdır.
ukalalığı özgüvenle karıştıran insandır. ne kadar ukalaysam o kadar özgüveni yüksek görünürüm diye düşünür.
Gerçekten bilgili ve donanımlı ise ukalalığın çok yakıştığı insandır.

Hayatta hiçbir gayesi olmayan, başarı elde edememiş, kadın tavlamak/zengin koca parası yemek, zihinlerinden geçen tek düşüncesi olan insanlar var. Kimse mütevazı olmak adına böyle vasıfsızlara prim vermek zorunda değil.

Ukalalığın sefil durduğu yer, eğreti durduğu yerdir.