bugün

kurulumu için 10 tl vereceğim uydudur.
her türlü işlemi uygulamama rağmen işe yaramadı. antenci geldi o da halledemedi dükkanına götürdü şimdi. ben yapamamışsam kesin bir sorun vardır zaten.
uydu-anten işleri yapan esnafları 1 günde zengin eden yeni uydumuz vatana millete hayırlı olsun.
Sunny at 14100 menisunde kaybolmami sagladi. Yildim, bitaktim.
gündemi takip etmeyince anneannemin "gızııım gel şu televizyon yine bozuldu bi yapıver" çığırışı sonrası sinyalin gitmesini sağdaki soldaki kabloların gevşemesine bir de yağmura bağlayan beni boşuna uğraştıran uydudur.
anasını siktiğimin uydusudur. tanımı budur. belli bir standardı yok ki bu amına koyduğumun uydu ayarlarının. ben yapamadıysam köyünde orada burada oturan yaşlı amcam nasıl yapacak bu siktiğimin ayalarını. iş çıktı durduk yere.
digitürk için menü -kurulum -kolay kurulum'dan hallettiğim
d-smart içinse mavi tuşa basıp tp1' e okey'leyip ekranda yaklaşık 30 saniye bekleyerek çözümlenebilen kanal ayarlarıdır.
uyduda 4a yok. olmayanlar icin ne yapılacak uyduyu atanlar bi soraydi aq.
Teknoloji cahillerinin anlamadığı uydu. He amk siz hala anten kafasındayken adamlar hd kanal için uydu fırlatıyor. Gerçi size ne hdsi lan anten bile fazla gelir.
bende tivibu var ve otomatik güncelledi hiç bir derdim yok benden rahatı gevşek.
d-smartı kullanmadığınız zamanlara 1. kanalda bıraktığınız da hiç bi sorun yaratmıyo. gece bıraktım 1. kanalda mis gibi şuan. hiç bişey olmamış. d-smart demişti zaten bırak 1. kanalda diye. dinledik bizde, işe yaradı.

(bkz: yaşasın zenginlik)
işten yorgun argın gelip de televizyonda doğru dürüst hiçbir kanalın olmadığını görmenizle küfretmenize neden olan hededir. semaya yükselip bir harlem zencisi edasıyla hunharca sopayla, taşla, zincirle parçalayasım geliyor gavur icadını.

(bkz: kırırım bu bilgisayarı)
bugün türk halkına zorlu saatler geçirten uydudur.
Yanında yeni hd kanallar getiren uydudur.hoşgelmiştir.
bugünlerde frekans ayarı yapılır ilanlarına ilham olmuştur.
geçemedik...
tivibunun tekrar izle seçeneği sayesinde bundan sonraki dönemde sürekli önceki günü izleyeceğiz. dünyadan bir gün geri kalsak bir şey olmaz herhalde.
kanallların, gece yağan şiddetli yağmur nedeniyle gittiğini düşündüğüm fakat sabahleyin o güneşli havada bile sinyal gelmeyince durumu o vakit çakozladığım durum.

pederin sabah haberlerini izleyememesiyle ortalığı velveliğe vermesi bir oldu. bozuk deyip kandırdım. sayesinde küçcücük 37 ekran tüplü televizyondan kurtulduk. allah razı olsun türksat 4a dan

peder harbi bozulduğunu sanıp tamirci getirmeye çalıştı anamla kafalayıp lcd televizyon aldırmaya karar verdik, 24 taksit falan deyince zaten çözüldü bizim peder.

- aman bey yenisini alcaktık zaten.. diye kahkaha atan anam lcd yüzü görecek.

susun çaktırmayın yoksa çarkımıza işer.
Kendisine geçmek, kanalları düzenlemekten kat ve kat kolay. Kanallar beni bitirdi.
bu gece binlerce belki milyonlarca amcanın uykusuz kalmasına sebep olmuş uydudur.adam ne bilsin frekans sembol uydu tp bilmemne.onun bildiği şey kanallarının durduk yere gittiği gerçeği, ajansları nasıl izleyeceğim gerçeği, torunum gelince çizgi filmi nerden bulacağım gerçeği.uydu değiştirmek don değiştirmeye benzemez bir işi yaparken sonrasını düşünmek ne kadar önemli değil mi?
eloktronikçi bazı fırsatçı pezevenklerin yaşlı amcaları teyzeleri faiş fiyattan yani tamir fiyatından ayar yaptığı uydududur. ayıptır usta 10 al 20 de al ama normal vatandaştan 30 yaşlı amca teyzeden 50 60 almak resmen fırsatçılıktır.
wordpress kullanabilen ve wordpress e ücretsiz muzik ekleyebilen beni bile caresiz birakmi$tir. anneni itinayla sikeyim.
bizim amk uydusunun ibnelik yaptığı ve bir türlü seçemediğim uydu sonuç cihaz eski şuan uyducu tarafında yapılıyor.
Ulan türksat sen mi büyüksün ben mi. Ananı zikicem senin.

Inadım inat, adım kel murat. Hadi bakalım.
türkiye ekonomisini canlandıracak, güzel bir adım olmuştur.

ne alaka şimdi diyebilirsiniz ama öyle. bizim akrabalar malum biraz hafiften kör kütük cahil. adamlar kanal ayarlamayı bile bilmiyorlar, tabii ki pulvis boş durur mu? bu durumu lehime çevirdim, ve...

"kanalları ayarlamak 15 tl" sloganıyla düştüm yollara. gün itibariyle 12 evin kanallarını düzelterek 180 tl kazandım. benim için iyi para.

velhasılı kelam allah o uyduyu gönderenden razı olsun efenim.
çok sağlam sövdürtmüş olan türksattır.
lan üniversite okumakla falan ilgisi yok bu olayın, zor işte anasını satim bok gibi arayüz yapmışlar alayı tırt şu dekoderlerin. frekans girmek falan bildiğin ızdırap yani.

ayrıca star resmen yalama oldu lan bu kaçıncı frekans? yılda 2 kere her kanal değiştiriyor neredeyse.
An itibariyle mahalle kanalına kadar yaptım kurulumu.

Deneyin millet. Illa ki bir yerde pes ediyor bu ibnetör.