bugün

4-5 çift ayakkabı ve hiç kullanmadığım için muhteviyatını bilmediğim kırmızı bir çanta. Bilme gereği duymadım, lastik patlasa değişecek halim yok, lakin ayakkabı vursa değiştiririm.
10 litrelik boş Pet, küçük poşette ufak boy çapa. Haftalık Kabristan ziyareti için hazır bulunur. O kadar.
lpg tüpü.
2 adet katlanır sandalye
yazlık halı paspas takımı
şemsiye
trafik seti
yarım bir şişe chivas
lastik şişirme zımbırtısı
kuzenimin kirli donu ve ezki sevgilisinin ayıcığı (yaklaşık 4 aydır duruyor)
cam silme bezi
düğünlerde aynaya asmalık havlu (3 adet)
yelek.
Adana’da herkesin bagajında beyzbol sopası bulunur.
1 koli 35cl rakı. (24 adet)
doğum günümde alınan ama küçük gelen, yakın zamanda değişmesi gereken kıyafetler.
boş pet şişe ( 4-5 tane var )
balık oltası
mangal
rejisör koltuğu
polar battaniye
şemsiye
mangal kömürü
çıra
ilk yardım seti
yangın söndürücü

araba station vagon olunca...bagaja ardiye muamelesi yapmak kolay oluyor.
4'lu bijon anahtarı, 2.5 litre su, araba sampuanı, 4 tane mikrofiber bez, 1 litre motor yagı, 1 litre lhm yagı, torpido cilası, el feneri, kucuk bir takım cantası. bagajın yan taraflarında hususi bolumler var oralara koyuyorum genelde bagaj zeminine pek bir sey koymam. stepne arabanın altında zaten.
Sadece ıstavroz kriko ve istepne. Şükür sopadan medet umacak kadar namert değiliz. .
Bir spor bir de topuklu olmak üzere 2 çift ayakkabı, bir adet kol çantası, bir mont, 2 paket 70'lik ıslak mendil, 2 tane t-shirt, 1 tane Zara 1 tane koton 1 tane Derimod mağazası alışveriş poşeti (plastik değil) iki tane poşet (içlerinde bir şeyler var, muhtemelen kirli eşyadır) iki tane boş ayakkabı kutusu, bir tane evrak çantası, bir tane kaban, bir tane şapka ıvır zıvır...

Tabi ki stepne yok.

Edibüdü: otopark da lastiği inmiş bağyan arkadaşın otomobilinin bagajı.
iş çıkışı Yardımcı olmak amacıyla yağmurlu havada gentleman'lık yapalım dedik. Tekeri değiştirmek için bagajı açınca ortaya çıkan durum bu.
Kendisi "aay size de zahmet veriyorum ama..." Demesine "rica ederim, ne zahmeti isterseniz de zahmet veremezsiniz zaten.
gardropunuz da stepne yok. Ben de boşuna arıyorum, hiç ayakkabı giyim eşyası çanta vs olan yerde stepne olur mu?" dedim.
10 sn sonra espriyi anladı "evet, kesinlikle ev de yatak odasında ki bagaj da olmalı" dedi.
lpg tankı,gazete,bilimum metalik ıvır zıvır,5 litle boş pet şişe,mangal,bezbol sopası,dildo(bulunduranı gördüm neden bilmiyorum).
mangal. 10 senedir. duruyor bi kere yakmadık. geçen şıkarayım la şunu dedim. etraftan itiraz geldi. yerini korudu.
Bebek arabası, yangın tüpü, stepne birde binmeden inmeye emanet..
1 litre su.
ilkyardım seti.
Krıko falan.
Motor için gerekli sıvılar.
Stepne.
şu anda babamların koyduğu kurban bayramından arta kalan fazlalık büyük boy siyah poşet var. polis uygulamasına denk geldiğimde ceset torbası sanacaklar diye korkuyorum. *

daha önce de annem, arabayı nazara karşı korur diye dağdan yüzerlik otu mudur nedir onu toplayıp arabaya koymuştu. aradan 2 mevsim geçti bagajdaki bu ot kurudu ama atmamıştım. polis durdurdu bu ot ne kardeş dedi. bir de ona laf anlatmıştım tane tane. meğer geçtiğim güzergah uyuşturucu trafiğinin yerlerindenmiş.
Şansıma sokayım..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar