birazdan kesinleşecek olandır.
fatih terim'in şahaseridir.
an itibariyle kesinleşen durumdur. yazık oldu bize. ayrıca ilk 2 garanti, birincilikte ispanya ile kapışırız diyenlere de selam olsun...
bunu görmek için kahin olmaya gerek yoktur.
türk futbol tarihinde 2 kez dünya kupası'na katılmış olan türkiye'nin 3. kez dünya kupası'na gidememesi durumu. bu iki defadan biri kura gibi bir şeyle oldu zaten. aslında şaşırılmayacak şey.
fatih terim'in hiç oynatmadıkları ya da çok az oynattıkları:
(bkz: semih şentürk)
(bkz: halil altıntop)
(bkz: nuri şahin)
(bkz: ayhan akman)
(bkz: mehmet topal)
(bkz: ibrahim toraman)
(bkz: fatih tekke)
(bkz: yıldıray baştürk)
(bkz: gökdeniz karadeniz)
(bkz: mehmet topuz)

fatih terim'in faydalanmaya çalıştıkları:
(bkz: emre aşık)
(bkz: ibrahim üzülmez)
(bkz: kazım kazım)
(bkz: çağlar birinci)
(bkz: ibrahim kaş)
(bkz: önder turacı)
(bkz: sabri sarıoğlu)
(bkz: yusuf şimşek)
(bkz: ceyhun eriş)
hatta ve hatta birkaç maç önce milli takım'a davet edilen (bkz: mehmet polat)

bu durumda gayet doğal bir olay. kaliteli futbolcular varken kalitesizleri oynatırsan yazı evinde geçirmeye mahkum olursun.
tiz fatih terim'in kellesi vurula.
oynadığı futbola bakıldığında katılması gibi katılmamasıda bir tesadüf olan durum .
tribünlerde vuvuzela çalarak şampiyonayı takip edecek olmamıza vesile olan olay. **
terim istifa tezahüratlarına sebep olabilecek durum.
benim icin uzucu bir sonuc.

yahu ben daha kac dunya kupasi gorebilirim ki, bana cok ayip ettiler, kiniyorum.
fatih terim'in egolarının sonucunda ortaya çıkan durumdur.
dünyanın en dengesiz milli takımının başına gelen olağaniçi durumdur.
hiç kimseyi şaşırtmayan durumdur. zira yıldız futbolcularını oynatmayıp, 2. hatta 3. sınıf oyuncularından yararlanmaya çalışan fatih terim takımın başındayken bu durumun gerçekleşmesi için müneccim olmaya gerek yoktur.
iyi olmuştur. türkler bu oyun yapısıyla hakketiklerini almışlardır.
kendi evinde belçika'yı, deplasmanda yanındaki adama pas atmaktan aciz estonyalıları yenemezsen normal olan durum.