bugün

estetikle güzel olangillerden.
Filmlerde eyelinerini kim çekiyo bilmiyorum ama eğer kendisi cekmişse o zamanlara göre oldukça profesyonelce .
bir kadına sultan lakabı kolay kolay verilemeyeceğinden güzelliğinden şüphe duymadığım kadın aktris. hani sultan denildiği için güzel demiyorum ama. kadın zarifliğin kitabını yazmış. türkan şoray marka olmuş bir isim. şimdiler de yeni yetmelerin züppeleri , kezbanları balon olmuyorda yılların türkan şoray'ına balon demek komik gerçekten.
Çok güzel ve saygıdeğer bir yeşilçam oyuncusu.
Kendisine baktıkça bakasım geliyor.

görsel
görsel
dün 72 yaşına girmiş sultan.

görsel
bir şey diyim ama güzel değil be bu abla.

hadi itiraf edin siz de güzel bulmuyorrsunuz.
yüzünü özellikle gözlerini kirpiklerini beğendiğim kadındır.
Güzel. Güzel olmasına güzel de seksi değil. Çekici değil. Arzulanan biri değil. Tıpkı günümüdeki tuba büyüküstün gibi. Saf, duru bi yüz güzelliği var ama gram cazibe, seksilik yok.
Takma kirpikleri zamanında moda yapan kadın ve sanırım bu ülkede ilk estetik yaptıranlar arasında.
buna güzel diyen atasun optik'e ya da dunyagoz'E falan gitsin.
Türkan Şoray, Türk oyuncu, senarist ve yönetmen. Türk sinemasında "Sultan" lakabıyla anılmaktadır. 1960'larda sinema ile tanışmış, ilk sinema ödülü 1964 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Acı Hayat filmiyle en başarılı kadın oyuncu ödülünü ... Vikipedi
Doğum tarihi: 28 Haziran 1945 (72 yaşında), Eyüp, istanbul
Boy: 1,64 m
Eş: Cihan Ünal (e. 1983–1987)
TV şovları: ikinci Bahar, Tatlı Hayat, Bir Zamanlar Osmanlı, Altın Kızlar, Aşk Yeniden, Tatlı Betüş, Gözlerinde Son Gece, Cemile
Kitaplar: Sinemam ve Ben
parti kursa, kesinlikle oy veririm.
Cıbıldak fotoları olan ama filmlerde öpüşmem diyen kadın.
türkan şoray kanunları o zaman yoktu herhalde.

görsel
Gençlik fotoğrafları ile sonrakileri kıyaslayınca sanki estetik var gibi görünüyor özellikle de burnu. Ama o dönem estetik varmıydı acep. Varsa da doktoru tebrik etmek lazım cidden iyi iş çıkarmış.
yanaklarına ve burnuna 20 yaşında estetik yaptıran kişi.
Sadece şişirilmiş balon başka bir şey değil.
Her filmin içinden her taşın altından bu çıkıyo ya. Acayip uyuzum. 60lı yıllarda estetikle bambaşka bir surata kavuşmuş ama keşke önce şüşkoluğuna çözüm bulaydı.
Ha bi de bön bön bakıyor bu mu güzel gözlü yaa.

Asla hülyacığımın nilüferciğimin ve gülşenciğimin yanından geçemez.
https://m.uludagsozluk.com/e/38691636/

Bir filminde cihan Ünal'la sevişme sahnesini fazla abartıp nefsini kabartıp kendini kaptırınca ve nihayetinde yağmur Ünal dünyaya gelince böyle şeyler icat etmiştir.

Hani bi daha bi kaza kurşununa kurbsn gitmeyeyim mantığı yani..
kendisine güzel demek için kör olmanın gerektiği sevimsiz kadın.
gençken ben.
bu kadını tek sevmeyen ben miyim?
Sonunda ölmüştür. Evet
bugün doğum günü. 73 yaşına girmiş.