bugün

ilginç insanlardır. sanırım saç dökülmesine karşı baş örtüsü takıyorlar. neden taktıları bile belli değil. baksanıza kendini üniversitelerde baş örtüsü düşmanlığına adamış, binlerce kız öğrenciye burs verirken ailesinde baş örtüsü var mı diye araştırma yapan, takan birini öğrenince o öğrenciden bursu hemen kesebilen bir akademisyenin cenazesinde bulunmakta bir mahsur görmüyorlar. biz de ne diyelim hayretle izleyelim...
içlerinden bir kısmı doğu anadolu özellikle de ağrı çevresinden gelen türkan saylan ın tedavi ettiği iyileşmiş cüzzam hastaları ve yakınlarıdır. diğerleri de yine doğu ve güneydoğu kökenli olan özellikle koca ve aile şiddetinden kaçıp çydd den destek gören kadınlardır.

bu kadar korkmayın olum fethullah ın sıkmabaş timi değil onlar.
(bkz: baş örtüsü)
(bkz: türban)
büyük ihtimal tehlike yarattıklarının farkında olmayan kadınlardır..(!)

(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
türkan hocanın misyonuna aykırıdırlar. orda olmaları rahmetlinin kemiklerini sızlatmış mıdır bilinmez.
altlarına dar kot çekip suratına 3 kilo boya sürmeyince göstermelik olarak başlarını örtmedikleri anlaşılan değerli anadolu kadınlarıdır.
insandırlar. sayın türkan saylan'a atılan iftiraların yersiz olduğunu gösteren tablodur. hiç birimizden annemizden ablamızdan farkı olmayan kadınlardır. iş ziyniyette bitiyor. zaten örümcek beyinli başların orda işi olamaz.
nurcuların takmadıkları baş örtülü kadınlardır. gitsinler tabi, cenazeye katılmanın da bir sevabı vardır. ama siz nursuzlar nerden bileceksiniz ki bunu?
baş örtüsü takıp her gün başka bir erkekle tokuşturanlardan değildirler.
toplumda türbanlı türbansız arasına nifak tohumu sokmaya yemin eden soysuzların gücüne giden kadınlardır. normal tabi türban takmayanlara orospu gözüyle bakanlardan başka bir mantık bekleyemezsin.
böyle de başlık mı açılırmış dedirten durum. cenazede baş örtüsü takılmasından doğal ne vardır, suç mudur? hem isteyen takar, isteyen takmaz, bunun sorgulaması da kimseye düşmez. insanları dış görünüşlerine göre yargılamaktan hala vazgeçemedik, ya da bunun altında her zaman bir şeyler aramaktan.
başörtüsü taktığı için sorun yoktur. büyük bir ihtimal laikçilerin daima dediği, bizim nenemizde başörtülü, benim ananemde başörtülü yalanlarında ki başörtülülerdir onlar.

yaşları 50 üstü olduğu için saç dökülmesini kapatmak içindir, bir üst seviyede ki laikçiler peruk takar ama yinede başörtüsü takmaz.

ayrıca başlarının ön tarafı açık ve gata fiyongu şeklinde bağlarlar.
içlerinden dün konuştuğum bazılarını yakinen biliyorum ki "sessiz protesto" amaçlı olarak, yani cenaze namazında haklarını helal etmediklerini Allah huzurunda bildirmek için orada bulunuyorlardı. o değil de, bu kadınların destek ve üzüntü sebebiyle orda bulunduğunu zanneden sözlüğün mal bünyelerini görmek de baya güldürdü beni. helal olsun bu hatunlara.
bu ulkede dinin sadece kendilerine ait oldugunu sananların anlayamacagı bir durumdur.
oyle ya bir tek onların allahı var,onların dısındakıler bozulmus,kotu yolda olan insanlardır.

(bkz: bu halkadan cıkanların hepsi bozuldu hepsi)
Bazı gerçeklerin farkına varamamış, kavramlara takılmış sünepe beyinlerin, yadırgaması normal olan davranıştır.
türban takmayan kadınlardır.
cenazeye saygısından dolayı başını örtmüş olabilecek kadınlardır, fakat bunun bile ayrımını yapamayacak olan örümceklerin gücüne giden kadınlardır. islam dininin hoşgörüsünden feyz almayanların halen siyaset yapmayı çalıştıkları kişilere malzeme olanlardır, türkan hocanın cenazesindeki baş örtülü kadınlar.
ilerici yobazlardır. başına taktığı bez bazı beyin bünyelerin saptaması tescillemesi ile türban değil başörtüsü ilan edilmiştir. ve türkan saylan ın cenazesine giderek saf anadolu insanı cumhuriyetin yegane sahipleri olmuşlardır.ah o teyzelerim daha bilmiyorlar ki o başörtüsü kelamını ağzına almak istemeyen onu aşşağılayan ikiyüzlü zihniyete malzeme olacak bilmiyor ki.
zamanında burs verdiği kızlar olabilir mi?

görsel

cevab veremedi sadece eksiliyebiliyor!
başörtüsünün bambaşka bir olgu olduğunu düşünmekteyim. geleneksel anadoludaki bayanların taktığı örtüdür . burada başörtüsüne söven sayan arkadaşlarınında atalarının başörtülü olduğunu unutmaması gerekir. türban ise bir siyasi simge kişisine göre değişir ister seversin ister söversin açık kapı tercih meselesi.
aheyya,

hem dinci, nurcu diye adlandırılan tayfanın, hem laik, faşist diye adlandırılan taifenin eline fena malzeme olmuş kadınlardır.

yazıktır yaşanan duruma. laik olarak kendini addeden kesim 2 gün önce bok atmaktan geri durmadığı türban/başörtüsü(!) gibi siyasi simgeleri, bir anda cenaze nedeniyle bez parçasına çevirip sahiplenmiştir ki dünya böyle dönmüyor heyhat o ne güzel bir kıvırma çeşididir.

öte yandan kimi cemaat eşrafı dinci addedilen uuser da gün ola devran döne horoz tavuk bafileşe sözünden yola çıkarak hazır yakaladıkları sazanları avlamaya çıkmışlar. açıkçası savunmuyorum kendilerini, lakin rakipleri aynı durumda farklı bir eylem yapmadığı için haklı bulabiliyorum kendilerini sadece.

şahsi kanaatim, cenazeye kimisi reklam için gelir, kimisi ciddi manada son vazife için. helali hoş olsun onlara, amaçları dekoratif olarak görünmek yada ciddi son vazife bilemem ama, en azından bir mevtanın son yolculuğunda bulunmuşlardır benim gibi oturup tiyatral etkinliklere katılmak yerine.*
sözlükte mal mal yorumlar yapılmasına neden olan kadınlardır.
edit büdüt:yarası olan gocundu sanırım..
aman da aman sevsinler sizin türbanla başörtü ayrımınızı...yok efendim türban ayrımıymış başörtüsü ayrıymış...kim ayrımını yapıyor bunun kim şekillendiriyor, sizin o çok güzel ayrım yapabilen zihinleriniz mi? dışarıda gördüğünüz başı örtülü kadının alnında bu türbandır, ya da bu başörtüsüdür mü yazıyor? cenazeye gelen kadının alnında bu başörtüsü mü yazıyor?

kim karar veriyor, türban ya da başörtüsü olduğuna sen karar veriyorsun kendi kendine? peki soruyorum sen kimsin? sen kim oluyorsun da insanları türbanlı başörtülü olarak ayıyorsun? sonra da efendim bunlar bilmiyorlarmış da türbanı başörtüsünü, senin yüzünden insanlar bu halde...

hala kıyafete göre düşünmekten alıkoyamadığın saçma fikirlerin sayesinde bugün insanlar başörtüsü-türban ayrımına gidiyor! şimdi tüm bunlara sebebiyet verdiğin için otur sen sevin!! çok yazık..!!

tanım: maalesef ki üzerlerinden tartışıp, insanları birbirine düşürmeye sebebiyet vermiş kadınlardır, maalesef...
(bkz: ironi)
anneannemdir, babaannemdir, annemdir, teyzemdir, halamdır..*türkan saylan'ın insanlığına hayran olan kadınlardır,*öyle bir hocaya sahip oldukları için sevinen kadınlardır, *onun yaptıklarıyla gurur duyan kadınlardır ve onu bu son yolculuğunda uğurlarken siyasi simge olarak değilde inandıkları dinin yanlış anlaşılan tarafını doğruluğuyla yerine getiren, nerde nasıl davranmasını bilen örümcek beyinli olmayan kadınlardır. hee birde şu 10 metre öteden göze çarpan cafcaflı türbanlardan değil de gayet mütevazi başörtüsü takan kadınlardır.