bugün

facebook'ta bu bayancazın fotolarını gördüm ve içimde aceyip bir korku girdi -ilahi bir korku- ve hemen kelime-i şahadet çektim ve bu ninenin bu dünyada neler yaptını daha iyi anladım.bizim için bir hiç olarabilir ama kendi davası için büyük şeyler yapmış.
Not: benim hakkında dinci falan diye düşünmeyin yada düşünün fark etmez.
(bkz: yazıklar olsun)
benim için öyledir ama bütün türk milleti adına karar veremem. ayrıca kanal d nin insanların gözüne soka soka türkan saylan için dizi çekmesi terbiyesizliğin dik alasıdır. birisi de çıkar bediüzzaman said-i nursi için dizi çeker stv de yayınlarsa kimsenin zoruna gitmesin.
(bkz: ölen insanın arkasından atıp tutan müslüman)

(bkz: ilhan selçuk)

(bkz: türkan saylan)

(bkz: siz müslümansanız ben müslüman değilim)
kendi hiçliğini türkan saylan gibi bir bilim ve cumhuriyet kadınına yansıtmaya çalışan ve bunu bütün türk milleti adına söyleyip faşizan bir hal alan kendini bilmez bir yazarın iddiası.
doğrusu sadece dincilerin gözünde hiçtir.
türk milleti bu başlıkta sıkça rastlanabilen kafası örümcek ağlarıyla kaplı yaratıklardan oluşmadığı için, havada kalan önerme.
hadi lan ordan derler adama! türkiye'nin dört bir yanında cüzzamlıların toplum içindeki yeri korunabildiyse bu onun girişimleri sayesindedir!
böyle bir haber yapanlar da insanlık gözünde bir ... neyse dedirten sözdür.

http://www.hurriyetport.c...ICLE/8789/2009-04-15.html
türkan saylan'ın cenaze namazını kıldıran ihsan özkeskin, kendisinden övgüyle söz etmişti. adamın sosyal demokrat olmasını din adamı olmasına, inançlı olmasına engel gibi gören zihniyetler bunu bile malzeme yapmışlardır. inanç türbanla ölçülmez.
hem arkasından sövüp hem de utanmadan onun kurduğu kurumun bursunu yiyen haramzedelerin söylemi.

çok şahit oldum 'o kadından nefret ediyorum.' deyip, çydd'den burs yiyen nankörlere...
aptalların ulaşamadıkları saçmalıklar hakkında yaptığın yorumdur.Türkan Saylan ı tanımıyorsan keseceksin sesini bu biiiiiir, ikincisi saçmalayacaksın madem öğren de saçmala bu ikiiii..Üçüncüsü de bırak artık polemik olaylarını ve kes sesini.ve hatta kapat hesabını.
ve hatta (bkz: bsg)

lan bir gün de açayım şu sözlüğü küfrettitmeyin bana, olmaz mı?s.keym ecdadınızdan.
otur, oku , öğren diyorum sana kendini yüce sanan ey gerzek!
bok ye bi de !
s.ktir git!
namaza, milletin inançlarına ve millete ve onun tarihine hakaret eden bir karı elbette insanların gözünde çok da iyi değildir.
kafası bulanmış, yıkanmış bir beyine ait türkan saylan ve onun gibi cumhuriyetçi, aydın kesime duyulan nefretin söze dökülmüş şeklidir. sen istediğin kadar ondan nefret et, pkklıları okutmuş de, dinsiz ilan et, o bu ülkeye başkalarını karalamaktan, oturduğu yerden laikliği savunmaktan fazlasını yapmış bir değerdir.
Türk milleti adına genelleme yapmak suretiyle hadsiz bir yazarın hadsiz iddiası.

Türkan saylan türk milleti nin ve türk çocuklarının çıkarlarını düşünmesinden dolayı bazı çevrelerce sevilmemesi gayet olağan bir durum olsa gerek.. oysa ki çöl bedevilerini, türk düşmanlarını, demokrasiye savaş açanları savunuyor olsaydı bu güruh düşünce özgürlüğü adı altında sahip çıkardı.

Yazılacak söylenecek o kadar çok söz var ki inanın bu başlık altında kelime israfı yapmak istemiyorum.
(bkz: hasiktir oradan deli)
Okuttuğu öğrencilerin başını açmak...

Var mı kanıtın? Kim bu kızlar, isimleri ne? Neredeler şimdi ?Ortaya koyduğun bir kanıt var mı yoksa sağdan soldan duyduğun söylentilerle bilgi sahibi olduğunu mu sanıyorsun. Kanıtın yoksa iftira atıyorsun o zaman. Allah affetsin sizi ve sizin gibileri.

Kızlı erkekli ev partileri düzenlemesi...

Bu ne demek? Aynı evde kızlar ve erkeklerin oturması, sohbet etmesi mi kastedilen? Bundan rahatsızlık duyuyorsanız kafa yapınıza bir şey anlatmak için çabalamanın anlamı yok. Anlamazsınız zaten. Yasin süresinin hemen başında önlerine ve arkalarına set çekilen ve bu yüzden doğru yolu görmeleri mümkün olmayanlardan bahseder ya bana göre sizler öylesiniz.

Bu ev partilerinden kastınız fuhuş ise kanıtınız nedir? Bunu yaşayanlar kimlerdir? Kim görmüş, kim katılmış, kim haber vermiş ? Böyle bir şey gerçekten olsa devletin güvenlik birimleri, o kızların aileleri ortalığı ayağa kaldırmaz mıydı? Kanıtınız yok. Türkan Saylan hakkında bu yönde yapılmış bir suç duyurusu var mı? Bir dava açılmış mı ya da bir soruşturmaya tabi olmuş mu? Bunlarla gelin bir çok insan arkanızda durur zaten. Ama yok, anca iftira, anca karalama peşindesiniz. Allah affetsin gerçekten.

Türkan Saylan Türk kadınının okumasının, aydınlanmasının peşindeydi. Çünkü biliyordu ki Türk toplumunda çocukların sorumluluğu genel olarak annededir. Anne ne kadar bilgiliyse, kültürlüyse o çocuklarda aynı oranda kültürlü ve bilgili olacaktır. O Türk toplum değerlerine yabancı dediğiniz kadın sizden daha hakimdi o değerlere.

Ama asıl acı olan taraf ise adı belli bazı vakıflarda erkek çocuklar dahi cinsel istismara uğrar sizin sesiniz çıkmaz; Antalya'da vakıf yurdunda ihmal yüzünde çocuk yaşta kızlarımız yanarak can verir sizin sesiniz çıkmaz, Bazı Kuran kurslarında cinsel istismar suçlamaları olur sizin sesiniz çıkmaz, bilmem hangi cemaatin gözü toprağa bakan tarikat lideri çocuk yaşta kızı kucağına oturtur, taciz eder, sonra suçlamada bulunan anasını babasını tehdit eder sizin sesiniz çıkmaz, başka bir tarikat lideri cinsel organını müritlerinin ağzına sokarak yani oral seks yaparak hidayet dağıttığını savunur sizin sesiniz çıkmaz, cüppeli ve sakallı arkadaşın seks kasetleri ortaya çıkar sizin sesiniz çıkmaz, diyanet işleri başkanı 2 milyonluk araca binerken millete "gösterişten uzak durun" diye tavsiyede bulunur sizin sesiniz çıkmaz, din ve namus dilinizden düşmezken bir milletvekili çıkar partisinin başkanı aynı zamanda başbakan olan kişiye "Allah'ın sıfatlarını üzerinde toplamış" der sizin yine sesiniz çıkmaz...

Çünkü sizler riyakarsınız... Çünkü sizler ikiyüzlüsünüz.
Kendi düşüncenize yakın olan kişilerin yaptığı hataları, ahlaksızlıkları görmezden gelmek bir yana görülmemesi, duyulmaması için çabalayacak kadar, bunları konuşmayacak kadar karaktersizsiniz.
Sadece kendinizin olsa canıma minnet ama Türk toplumunun ilerlemesinin de önünde duvarsınız. Bu topluma kayda değer en ufak bir faydanız olmamasına rağmen fayda vermiş ya da verecek herkese de düşmansınız. Atatürk'e düşmansınız, inönü'ye düşmansınız, Türkan Saylan'a da düşmansınız.
Farkında bile olmadığınız Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarının kullandığı basit piyonlarsınız. Hiçbirinizden de bir şey olmaz. Sizin gibiler hep oldu, hep de olmaya devam edecek. Ama bu millet eteğine dolanan sizin gibi safraları yeri geldiğinde silkelemeyi de çok iyi bilir. Sizin gibiler de günün birinde fırlatılıp atılacak safralarsınız.

Sizin gibi yobazlar sadece bizim tarihimizde değil dünya tarihinde de olmuştur. Yobazlığınızda yalnız değilsiniz üzülmeyin. Zamanında incil'i ingilizce bastığı için William Tyndale yakılarak öldürülmüştü, dünyanın basit bir gezegen olduğunu ve içinde bulunduğumuz gibi pek çok sistem olduğunu dile getiren giardano bruno yakılarak öldürüldü, Katolik kilisesinin günahların bağışlandığını bildiren ve para karşılığı satılan endüljanslardan cennette arazi sattığını ileri sürerek milleti dinle dolandıran yobazların ne farkı var? işte siz de böylesiniz. Aydınlanma düşmanısınız. Ama bilin ki öyle ya da böyle insanlık her zaman kendini ileriye taşıyacak yolu bulur, sizin gibilerse ayaklara takılan taşlar olur. Yavaşlatabilirsiniz ama durdurumazsınız. Hiçbir zaman durduramadınız, hiçbir zaman da durduramayacaksınız.

Size nefretten başka bir şey aşılamayan öğretilerden uzak durun artık. Örnek alacaksınız Yunus Emre'yi örnek alın, Mevlana'yı örnek alın, Harezmi, Biruni ya da Battani gibi gerçek islam alimlerini örnek alın. Dininizi çok seviyorsanız bugün dünyaca kabul edilen bu islam alimlerinin zamanlarında savaştığı ve bu din adına, ahlak adına yaptığını savunan yalancılardan olmayın.
Saplantılı, hastalıklı herifler. Türk milletini zorla deli saçması tarikat masallarında yaşattığınız yetmiyor bir de tüm yaşamını insanlar daha iyi yaşasın diye harcayan dünyalar iyisi bir doktora söz söylersiniz. Dışladığınız cüzzam hastalarının salyalarını silecek kadar yakından ilgilendi, koca ülkede hastalığı bitirdi ama yaranamıyor. Gidin size yanmayan kefen satan sahtekarın ayağına kapanın..
sözkonusu "milletin" cüzzama yakalanmamış fertleri için geçerli olabilecek önermedir.

Bunların cüzzama yakalananları, mesela fani öşeğin bubası, cüzzamını şeyhe okutmaya çalışmıştı. Şeyh bunun halini görünce daş yimiş enik gibi viyaklaya viyaklaya kaçmıştı. Sonra bunun bubası "aman dohtur hanım bana bir çare" diye Türkan saylan'a koşmuştu. Tedavi olunca bir araba da dua etmişti.

Şimdi bunun sıpası gelmiş burada anırıyor...

layığınız neyse onu bulun... Hoş buluyorsunuz ya, neyse...
Türkan Saylan’ı tanımayan insanların ortaya attığı bir iddia.
(bkz: hasiktir bok) neyse seyh şıh taşşağı emikleyen gavatlardan beriyiz.
Kendi fikirlerini medeniyet olarak görüp, din düşmanlığını demokrasi gibi lanse etmesi ve daha nice davranışları nedeniyle doğru olandır.
Çok saygı duyduğum çok değerli bir hocamızdır fikirleriniz uyuşmuyor olabilir ancak yiğidi öldür hakkını yeme Türkan saylan bu ülkeye çok büyük katkıları olmuştur.cüzzam hastalığına savaş açmış çok başarılı işler yapmıştır.
Bunu kim diyorsa bir piçtir.
Her milletin yaşadığı dönemde kıymeti bilinmemiş kahramanları vardır. Türkan Saylan sadece bizim milletimiZ için değil TÜm dünya için eşsiz benzersiz bir ışık olmuştur. Bununla ne kadar gurur duysak azdır.

Bazı kesimlerce çirkin iftiralarla itibar suikastına uğrayan Türkan Saylan 1976’dan beri neredeyse öldüğü güne kadar kullanmış olduğu tetkik ve tedavilerle memleketimiz başta olmak üzere Ortadoğu’da, Güney asya’da Avrupa’da sayısı yüzbinlerle ifa edilen cüzzam hastalarının iyileştirilmesinde, rehabilitasyonunda son derece başarılı olmuştur. ismi Bu alanda Tüm dünyada sayılı doktorların arasında gelir.

Hal böyleyken bir an kendinizin veya bir yakınınızın cüzZam hastası olduğunu hayal edin, elinizden bir çare gelmediğini, tam teşekküllü hastanelerin dahi yetersiz kaldığını, sosyal olarak dışlandığını düşünün.

işte o çaresizliğin içindeki yüzbinlerce insan geçmişten bu güne Türkan saylan’a Minnet duymaktadır. Varsın sesi baskın bir azınlık çirkin iftiralarını sıralasın. Hepsi bir araya gelse Türkan saylan’ın Bir saçının teli eder mi?