bugün

entry'ler (251)

üniversite ye gitmek isteme nedenleri

sosyal baskı. etraftakilerin 'ee napıyorsun sen şimdi?' sorusu.

hayati sorgulatan sozler

onlarınki yaşamsa bizimki ne?

örtüsüz kadın perdesiz eve benzer

örtünün başörtüsü, çarşaf vs değil ahlak örtüsü olduğunu söyleyenler olsa bile akla getirdiği ilk çağrışım açısından talishiz ve eğer ilk çağrışım niyet edilerek söylenmişse de terbiyesiz bir söylem. madem örtüden kastın ahlak ve iyi huyluluk hali o zaman bunu akla başka şeyler getirmeden söyle, türkçe gibi zengin bir dilimiz varken başka metafor kullan. kaldı ki örtüden kastın ahlak, iyi huy olmadığı da belli bu noktada. ha öyle bile olsa, neden üç beş kadınla evlenen ya da ilişki yaşayan erkeklere ahlak öğüdü verilmiyor da hep namusuna sahip çıkması gereken kadın oluyor bu da ayrı bir tartışma konusu.

disko kralı

an itibariyle atanamayan bir öğretmenin haklı mücadelesini anlattığı program. arkada görünen göz göz atkısı sevindirmiştir ve hatta narlıdere atatürk kültür merkezi sanatçılarının çıkmasıyla anlık mutlukuk yaşatmıştır. o değil de ceyhun yılmaz keşke kalsaydı be.

lays hasat senligi

lays'in üretmiş olduğu en lezzetli cips çeşidi. ne falza kalın, ne fazla tuzlu ne de aşırı yağlı. tam ortasını tutturmuşlar, afiyetle yiyoruz.

fantastik facebook grupları

Ecdadı Sapık Gösteren ''muhteşem yüzyıl'' Dizisini Protesto Ediyoruz.

asgari ücret

iş verenlerin al bu parayı, gel 12 saat çalış, yemeğine, yoluna karışmam diyerek ödeme yaptığı ücret.

sözlük yazarlarının itirafları

sol framede yazılanlara göz attıktan sonra 'inci sözlüğe mi saldırdı acep?' diye bir an yanılsıyorum, sonra öyle olmadığını anlıyorum.

olumcul gaflar

annesi biyopsi olan arkadaşa 'annen biyopsi olmuş, nesi varmış?' diyecekken 'annen otopsi olmuş, nesi varmış? demek.

yapılmış en aptalca gaf

geçen ay meydana gelen vefat olayının ardından belediyenin doktor gönderip, ölüm raporu tutması, bir kaç gün önce de aynı belediyenin vefat edenin yeni yılını başkan imzalı bir tebrik kartıyla kutlaması.

türk dizileri

yayınlandıkları her kanalda, alta bir şarkı koyarak yeni yıl klibi çekilmesi moda olmuş dizilerdir. ezel bile 10dan geriye saymaktadır. 'bu nasıl bir gerçek yaşamdan kopmadır' dedirtmektedir.

like a g6

yüksek sesle dinlenmedikçe tadı çıkmayan parçalardan biri.

izmir sümüklü pasaklı bir şehir gibi

bu mantığa göre izmir sümüklü pasaklı bir şehirse diğer şehirler mis,çiçek gibi, über modern denmesi gerekir ancak öyle olmadığı ortadadır.

sözlük yazarlarının itirafları

ha sözlük bu arada ben noel kutluyorum, bi de twitterıma mutlu noeller yazıyorum, tam bir özenti oluyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

ben alttan aldıkça üste çıkan saygısız veletlere bir tane çarpasım geliyor, zor tutuyorum kendimi sözlük.

atatürk ün başarısız bir siyasetci oldugu gerçeği

bir de başlık öyle bir açılmış ki sanki ortada böyle bir gerçeklik var.sen dünya liderlerini dize getirten, sıfır ekonomiyle bile zamanın emperyalistlerine kafa tutan, kendi iktisadını kendi yapan, savaştan çıkmış bir ülkeyi vatan içinde ve dışında kalkındıran, askeri dehasını siyasetle birleştirip ülkeyi manda ve himayeye daha girmeden çıkartan, attığı her adımla ülkeyi toparlayan ve prestij kazandıran lidere yok seçimle gelmedi, yok iyi siyasetçi değildi dersen ve üstüne üstlük papağan gibi aynı şeyleri söylerken hiç bir şekilde savunmanı da yapamazsan geriye tek bir gerçeklik kalır: saçmaladığın.

homoseksüel

cinsel tercihini doğduğu cinsiyetten yana kullanan kişi. türkiye'de ve diğer bir çok ülkede kendilerini ifade etmemiler mi etmemeliler mi tartışmaları sürerken insanın aklına en çok gelen şey ise bir homoseksüelin neden bir başka homoseksüeli cinsel tercihinden dolayı eleştirip, ona hakaret ettiğidir. *

hz isa

müslümanlıkta diğer tüm peygamberler gibi kabul gören ve sevilen pegamberlerden biri. lakin aynı müslümanlığın doğumunu kutlamasının, hayatıyla ilgili detayların anlatılmasının, yorum yapılmasının yobazlık ve/ya özentilik olduğu peygamber.

kötülemedeki maksimum hız

noktayı koyup enterı tıkladıktan sonra geçen saliselik süre.

batı özentisi noel kutlayan ülke

kime ne zararı olduğunu düşündüren ülke.