bugün

dinini şovenist biçimde, halkı etkilemek rant sağlamak amaçlı kullanan, üstüne üstlük bu yaptığından utanmadan ayrıca bunu söyleyen herkese küfürler eşliğinde pöykürülmesi gereken cümül.
bence cümlenin doğrusu ben müslamansam siz müslüman değilsiniz olmalı. ona buna kızıpta dinden çımaya kadar götürebilecek saçma sapan cümleler kurulmamalı bence..
Bu kişi istiyorsa hristiyan olsun ama o zaman üstünde kan ve gözyaşı olacaktır. isterse yahudi olsun o zamanda sadece kan ve gözyaşından ibaret olacak.
kişinin cahilce sözle dinden çıkması halidir, hiç bir kişinin digerini müslüman olmmakla suçlamaya hakkı yoktur, ta ki o kişi kendisi dine küfretmesin ya da peygamber efendimize hakaret dile getirmesin ya da müslüman olmadıgını ifade etsin o ayrı. kişi müslümanım diyorsa müslümandır, ulusalcı tipi bu şerefsiz efelenme başörtüsüne konusup hakaretler edip daha sonra benimde ebem başını örterdi anam da iffetliydi diyen geri zekalı kadar ayan kişidir, faşisttir ve dayatmacıdır.

bir faşist asla insan degildir, iki ayaklı olmak insan olmanın gerekli şartı degildir yalnız başına asla yetmez, insan onurunuda taşımalıdır.
ilhan selçuk öldükten sonra arkasından alçakça oyunlar çeviren insanlara kızan insanın söylediği söz.

iğreniyorum hepinizden, iğreniyorum sizinle aynı havayı solumaktan, iğreniyorum sizinle aynı vatanı paylaşıyor olmaktan.

(bkz: türkiye deki gerçek müslümanlar)
bundan da ötesi (bkz: siz insansanız ben değilim) şeklinde verilebilecek tepkidir. lanet olsundur. allah bunları da görüyordur merak etmeyiniz.
(bkz: bir insanın ölümüne sevinmek)
müslüman olmamak için bahane arayan kişi söylemidir. bu kadar kastırmaya gerek yok neysen nesin kimsenin ilgilendiği falan yok.
ön yargının anasını affedersin siken sözdür. bir arkadaşım vardı, vardı diyorum bakın. hayatımdan çıkardım artık çünkü serçe beyni kadar beyni vardı.'ben asenayım, ülkücüyüm, türküm' gibi ülkücü nutuklarının biri bin para. tabi o ara konu ister istemez kürt-türk meselesine geldi. bu gerizekalı demesin mi 'en iyi kürt ölü kürttür' diye. hadi o dağa çıkanlar, mecliste ülkeyi bölmek isteyen şerefsizler yüzünden kürtleri karalayabilirsin. ama şuan doğuda, beşikte yatan kürt bir bebeğin günahını nereye koyacaksın, o sabının ne suçu var diye bir soru sorduğumda cevabı kendine yakışır olmuştur: 'ben faşist bir insanım'.o gece son oldu bir daha görüşmedim zaten. yani diyeceğim şu ki; böyle mallar olduğu sürece biz ancak birbirimizi yer dururuz sözlük.
kendilerini müslüman sanan, yavşak bir kesimin, dini tekeline almasına, haklı olarak verilen tepkidir.
sözlükteki müslümanlıktan dem vuran sahtekar ve bush'dan bile daha dinsiz olan sözde müslümancıklara karşı verilen tepkidir.
bunlar sapık savunur, iftira atar, hırsız savunur hatta ölü arkasından şerefsizleşirler.
sonra sıkışınca 5 vakit namaz nutuğu atarlar ve sana/bana, size/bize dinsiz derler.
eğer fetullahçılar kendilerini müslüman sayıyor ise. sokakta ki amcaların dedelerin çoktan eren evliyaya karışması gerekirdi. eğer fetullahçılar müslümansa benden diyanet işleri başkanı bile olur.
bunu her zaman söylüyorum "bir insan öldüğü zaman onunla şeytan ın bile işi bitiyorken boş vakte muhtaç insanoğlu ne diye ölmüş adamla uğraşır bilmem?" Ancak sebep her ne olursa olsun ben müslüman değilim demek de uygun değildir, iman insanın yüreğinde öyle işporta herşeybirmilyon tezgahı gibiyse vay halimize.
"musluman degilim" dedigi icin musluman degildir. muslumanlik baskalarinin yaptiklarina gore belirlenmez. neye gore belirlenecegi malum.
insanlari olcu kabul etmek sacmaliktir.
falan kisi muslumansa ben degilim diyorsan evet degilsin. gecmis olsun.
müslüman geçinip henüz ortalığa dökülmemiş, ancak bakmasını bilen gözler tarafından yaptıkları tüm pisliklerin görülebildiği sözde müslümanlara karşı söylenmiş ironi kokan haklı bir cümle.
müslüman olmayanların bolca kullandığı söylem. zaten müslüman olmadığını biliyoruz neden söyleme ihtiyacı hissediyorsun ki?

bir müslüman böyle bir şey söyleyemez ki..

ben müslümanım, sen müslüman mısın, değil misin beni ilgilendirmez...
kafirlere kızıp islamdan çıkan kişinin saçma söylemi.
yeryüzüne allah'ın gönderip kendi yetkilerini devrettiği elçileri tarafından "siz zaten müslüman değildiniz ki, niye bir daha söylüyorsun?" şeklinde eleştirilen sözdür.

herkesin ağzından çıkanı kulağı duysun. kim müslüman kim değil ona allah karar verir. sen daha benim yüzümü bir kere bile görmeden benim müslüman olmadığıma nereden kanaat getirirsin?

bir ölünün arkasından iğrenç şeyler söyleyen gerçek(!) müslüman geçinen kişilere karşı söylenmiş bir sözdür o. sizin müslümanlığınız buysa ben yokum arkadaş. müslümanlık böyle bir şey değil, olmamalı. müslümanlığı geçtim, insanlığa sığmaz bu davranış.

düne kadar kan kustuğunuz siyonist, müslüman düşmanlarından ne farkınız kalır bu şekilde davranarak? bunu anlamayıp hala "sen zaten müslüman değildin ki" şeklinde tavır koyman, üstelik bunu bir kere bile görmediğin insana yapıyor olman benim gözümde allah'lığa soyunmaktır, allah yerine karar verme hadsizliğine düşmektir. tek söyleyebileceğim de allah affetsin olur. allah affetsin derim çünkü ben yeryüzünde kulu yargılama yapma hadsizliğine düşmem. bana haksızlık yapan insana bile allah affetsin demeyi kendime müslümanlık görevi bilirim.
çoğunluk gerçekten böyle müslümansa bende müslüman değilim.
annesinin karnında ölen bir bebeğin ve hayatta kalan annesinin ardından acımasızca atıp tutan, gerçek müslüman geçinenlere söylenen bir söz.
gün geçtikçe daha çok iğreniyorum lan sizden.
siz de insansınız, ben de. birimizden biri insan tanımına uymuyor ama hangisi.
aptalca genellemelerden biri. madem onlar gibi müslüman olmak istemiyosun, kendin gibi müslüman ol, tutan mı var? ama maksadın dinden uzaklığına mazeret üretmekse komik kaçıyosun.
(bkz: parayla imanin kimde olduğu belli olmaz) *

açık konuşmak gerekirse, bu lafı kendisine söyleten kişinin müslümanlığından şüphe ederim... çarpık müslümanlara da buradan, islamı daha iyi anlamaları ve yaşamaları için acil şifalar diliyorum...
fetocu, akp'li, vakit, saadet, el-kaide, erbakan tayfalarının hiçbirisine kendisini yakın hissetmeyenlerin, bu farklı 'dinci' yapılanmaların bütününün, dini siyasete alet etmesini ve dini kullanarak zengin olmasını, yada dini kullanarak militer güç olmalarını içlerine sindirememeleri sonucu söylediği cümledir.
iş türbana gelince "siyasi simge değil" deyip, "o öğrencilerin montu bile aynı" lafıyla sol görüşlü öğrencileri mimleyen bakana söylenebilecek söz.
senin gibi müslüman olmaz olsun! dönek!
her müslümanın ''elhamdülillah'' diyerek karşılık vermesi ve akabinde ''kafirler için yaşasın cehennem'' cümlesi ile sonlandırması gereken beyinsizlikler silsilesi cümledir.
bir de şöyle bir şey vardır tabi;
önce lafa bakarım, laf mı diye; bir de söyleyene bakarım, adam mı diye? (mevlana celaleddin)

eğer bu lafı yine aklı tutuk muhaliflerden biri söylüyorsa, o zaman durup iki dakika düşünmeli, bu adam yine ne saçmaladı, diye...