bugün

pkk'ın bir tarafını yalamaktan başka ne iş yaptıklarını merak ettiğimiz solculardır.
pkk ye bir desteklerini göremediğim solculardır.

o kadar kürt yalakası diyonuz da valla adamların ilk mevzuda cephe aldıklarını biliyorum kürtlere karşı.

dediğim pek samimi bulmuyorum bu oluşumu tekelinde bulunan kesimi. (liderleri)

sadece kürtler değil eğer yapmıyorsa diğer mazlumların da yanında olmalılar.

ayrıca sadece kürtleri desteklemiyorlar amk. sizde sallamayın. denilen solculardır.
türk solcusu değildir onlar. mesela ananesi rum olduğu için rum, sadece dedesi ermeni diye kendilerini ermeni ilan ederler. kürt olur, çerkes olur ama asla türk olamazlar. türklük bir hastalıktır onlar için. türk ermeni ve kürt kesen vahşi bir ırktır. mesela:

(bkz: türküm ama tedavi oluyorum)
pkklı kalleslerle surekli ayni kefeye koyulup uzulen insanlardir.
yapmayin etmeyin kurtculukle solculugu ayirmayi ogrenin.
kendilerinin pkk ve dhkp-c karşısında net olarak gördüğümüz güne kadar onlarla aynı kefeye koyacağımız insanlardır:

(bkz: ypg terör örgütü değildir)

sizin liderleriniz pkk'yı yalamayı bıraktığı gün samimiyetinize inanabiliriz.
(bkz: Did you mean kürt milliyetçisi)

Hepsi diyerek genelleme yapmak istemiyorum ama gördüğüm ve tanıdığım bir çoğu malesef ki öyle.
(bkz: türk solu/#25725570)
halk arasında tatlı su solcusu diye anılırlar.
(bkz: pkk sempatizanlığı)
yazılışı farklı anlamları aynı olandır.
Oturduğu yerden göt büyütürler. Ele başları parayı götürür, bunlar sikim gibi kalır. Daha das kapital okuyacaktık, deniz gezmiş montu giyecektik..... bırak böyle saçmalıkları.
fikir babaları ruslardır.

her ülkenin solcusu kendi halkının sorunlarını savunur liderlerini överken, bizim solcular genelde rus katilleri övüp fikirlerini de empoze etmeye çalışırlar.

gerçi sağcıların çoğuda emevi ve abbasilerin arap milliyetçiliğini dayatırlar. türk milliyetçisiyiz diye geçinenler de hafif arap milliyetçiliğine kayma var son zamanlarda.

sonuç olarak; her iki tarafında tiye almayan bir gurupta yok değil hani.
faşist kürtlerin ekseninde kalmışları pek bi çekilmez olurlar.
Sol kavramını çok yalnış anladıkları ortadadır.
en çok tkp cenahı temsil eder ülkemizdeki sol anlayışı. hdp'ye sol diyenin ağzına ıslak banyo terliğiyle vururum. tabanı dindar kürtler olan bir partinin, marksist/leninist bir örgüte sempati duyması da ayrı bir gariplik bizim ülkemizde. ha birileri de chp diyor, beyaz türkler diyor. yavrum, sol demek, ezilenin yanında olmak demek. sizin beyaz türkler dediğiniz tayfa, sadece ağır kemalist düzenin devam etmesini ve kürt realitesini yok saymaktan başka bir şey istemiyor. tansel çölaşan solcu mu şimdi? ya da nur serter? güldürmeyin insanı.

evet çoğunlukla kürt hareketini sahiplenir ve solun özü olan "özgürlük" anlayışını sadece kürtler için isterler. vakti zamanında zulüm gören dindarları hiçbir zaman umursamadı bizim solcularımız. ama sorsanız çok özgürlükçülerdir, işte o kadar özgürlük sevdalısıdırlar ki türbanlılara pislikmiş gibi bakarlar; başörtüsü serbestine özgürlük gözüyle bakamazlar. ha ben demiyorum dindarlarla beraber gösteri yapsınlar, türk milliyetçiliği yapsınlar; ama kardeşim sadece kürtler için sesini yükseltip sadece kürtlerin ezildiğini sanırsan bu ülkede aldanırsın.

ayrıca solun gerçek temsilcileri emekçilerdir. ama onların yanında sadece 1 mayıslarda oluyor bizim aslan parçası solcularımız. bu arada kobani için emperyalistlerden yardım isteyen kürtlere laf edemezler. lan hani amerika emperyalistti, tu kakaydı ehehe. işine gelince tu kaka, işine gelmeyince amerika bizi kurtar.
Şu sıralar kafasi karisik kimselerdir. Ozellikle orta dogu da: "turkiye-abd isbirligi yapiyor! Emperyalistler ! kobani de emperyalizm yenilecek!" gibi naralar atıp, sonra ertesi gün: "abd ve koalisyon kuvvetleri daha çok bombardiman yapmali .s.s türkiye de daha çok yırdım etsin .s.s.s "diyenler favorim.
görsel
görsel
https://pbs.twimg.com/media/B6wkfzMIgAA-_aD.jpg
işsiz güçsüz ergen köpeklerdir.
açık ara ülkenin en cahil grubudur. ama tam tersi görünmeyi fevkalade başarırlar.
Sağcısının laciverdidirler.
Milliyetçiyiz deyip geçinenlerden daha iyidir,

En azından emperyalizm aşığı değiller türkiyenin tam bağımsız olmasını istedikleri için bazıları cahil der.
görsel
apolitik olanların eleştirdiği kesim. kafa basmayınca tabi.
Kendilerini hala nereye oturtacağını bilemeyen cenahtır.
güncel Önemli Başlıklar