bugün

Türkiyenin laik bir ülke olduğunu bilmeyen aptaldır.
milliyetçi görünümlü ılımlı islamcının tekidir. hristiyan gagavuzlar bunlardan on kat daha türk'tür bir kere. akılları sıra türkleri milliyetçiliği kullanarak kendileri gibi arapçı yobaz yapacaklar... yemezler. gerçi badeciler bunu hemen yiyor. badecilerin yediği başka bir şey daha var, onu herkes biliyor zaten.
(bkz: afedersin arap)
hak verilen tiptir.

müslüman olmayan Türkler özlerini kaybedip Avrupalılaştılar. şimdiki müslüman türk ülkelerine bakın islam'ı iyi yaşamasalar da müslümanlar.
bıraksan koşarak arap olacak tiptir, türk olarak doğarsın ama islamı yada her neye inanıyorsan onu seçersin. ne zamandır araplaşmak türklük olmuş asimile herifler.
Türklük Kader din ise tercihtir.

Sende biraz çaba sarf et ne kardeşim insanlik mertebesine erişmek için.
"ismet Özel" cidir.
türk müslümandır.
ek olarak bunu eleştirenler de Avrupalılaştıklarının farkında bile değiller. kendilerini Öztürk falan zannediyorlar.
müslüman olmak için arap olmak gerekir. müslümanlık arap dini allah da arapların putudur. türkler müslüman oldularsa arap olmuşlardır. türk olabilmek için müslümanlıktan çıkmaları gerekmektedir.
Halbu ki Çanakkale'de müslüman türkler kadar, gayri müslim Türkler'de vardı... Yobazlığını irdelediğiminin
oportünist milliyetçileri.
Türklerin de bir zamanlar Tengricilik dinine mensup olduğunun farkında olmayan tip.
tabi mesela macarlar, bulgarlar türktür ama müslüman olmadıkları için türk diyemiyoruz.
Adam türk ama Türk diyemiyoruz demiş ne anlatabilirsin ki? Salaklık Türklerde buraya büyük ordular ile gelip Arapları da dinlerini de tarihin dibine gömeceklerdi. Ama bugün olduğu gibi geçmişte de birlik olamadıkları için vahşi Arap bedevileri tarafından katledilmişler. Bugün birlik olup Arapları geldikleri çöle geri göndermezsek yine aynı durumla karşı karşıya kalacağız.
mete, oğuz falan tabii ki türktü o zamanlar henüz islamla şereflenmemişlerdi türk ırkı.
bu saatten sonra tengricilik falan gericilik onu geçin eskidendi o geri mi dönecez?

evet gagavuzlar kökeni türk. bayağı da türkçe konuşuyorlar ama ne kadar türk olabilirler. olmaz kardeşim gayrimüslimler türk olamaz.

bak azeriler türkoğlu türk aslanlar gibi. ha mezhep farkı var ama adamlar müslümanız diyorlar mı diyorlar.

o zaman türk.
yani aslında arap olmak da fena değil.
dinde felan kolaylık olabiliyor.
türk olabilmek için türk halkından olmak yeterli bence. aslında türkler de genelde muhafazakar insanlar bence ve pek dini yaşamayanlarda bile bu durumu gözlemleyebiliyorum. mesela yeğenimin babaannesi atatürkçü ama kızların çok açık giyinmesine karşı.
Bu düşüncede olan sentezcilerin geneli ortalama bir Tuvalının yakutun hakasın ve ya gagauzun yüzde biri kadar türk deĝildir bana göre. Çünkü geneli kendini milliyetçi gösteren arap hayranı ümmetçi çıkıyor gibi..
--spoiler--
türk olabilmek için türk halkından olmak yeterli bence. aslında türkler de genelde muhafazakar insanlar bence ve pek dini yaşamayanlarda bile bu durumu gözlemleyebiliyorum.
--spoiler--

ben de öyle düşünüyorum aykolikciğim. gerçekte türkiye'de dindar kesim kadar dindar olmayan insanlarımız da var. bu en az yarı yarıyadır.
ama sorsan bu dindar olmayanların çoğu müslümanım çok şükür diyor evet. dindar olmaması kendi tercihidir.

ateistler- deistler falan sanal alemde çokmuş gibi görünür ama reelde öyle değil.