türk milletinin vergileriyle gemicik almak kadar olmasa da tartışmaya açık durumdur. şahsımca sakıncası yoktur.
türk milletinin vergileriyle 17500 faili meçhul cinayet işleyen derin çetelere alkış tutan serefsizlerin varlığını zaten biliyorduk.

onların ahmet kaya'ya şerefsiz demesi, kendi şerefsizliklerini aklamıyor.
sosyalist, solcu ve kürt öğrencilerin eylemlerini destekleyen bünyelerin ahmet kaya'yı düşman algılamasının saçmalığını gösteren cümlecik.

edit: ne var arkadaşım yalan mı? adamların tüm protestolarına haklı haklı diye naralar atıyorsunuz (öğrenci kolektifleri) sonra ahmet kaya'ya küfrediyorsunuz. sorarlar adama, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
can sıkan olaydır. can sıkan tarafı kesinlikle ahmet kaya'yı, anmak değil ! vergiler sayesinde yapılan hazırlıkta değil. baş tacı ettiğiniz başbakanın damadına aldığı atv, oğluna aldığı vergiler sayesinde gemiyi dert etmiyorsak, bunu da etmeyelim. can sıkan olay, ahmet kaya'nın da öldükten sonra anlaşılması, değerinin geç bilinmesi. bu ülkenin kaderi midir, hep aydın insanlarımızı önce "vatan haini" ilan edip sonra can'dır, canan'dır diye bağrımıza basmak ?
neden onlar yaşarken, onlarla kol kola olup birşeyler için ileriye yürümüyoruz da, ölümlerinin ardından eserlerine sarılıyoruz..
ulan adamın kasetleri milyonlar satarken, devlet kaset başı vergi almıyor muydu? sırf o kalemden alınmış ve alınacak vergilerle, sizin ve sizin gibilerin yedi sülalesine ayrı ayrı anma gecesi değil, anma haftası yapılır. eminim pkk da o dönem '' bak ahmet, senin sattığın her kaset bize mermi ve bomba olarak geri dönüyor diye'' kınamıştır kesin.
ahmet kaya' nın da dediği gibi; '' sorsan beni, sağcısı da sevmiyor, solcusu da. ee konserlerime gelen onbinlerce kişi, kasetlerimi alan milyonlarca kişi kim o zaman. ''

edit: gayri safi milli hasılaya bir kuruş katkısı olmayanlar*, dolayısıyla milyonlarca adet kasetten sağlanan kdv gelirini küçümsemişlerdir. ha gayret yiğitlerim.
söz konusu başka bir kürt olsaydı belkide yazara hak vereceğim konuydu.ama ahmet kaya yı çok severim üzgünüm sayın yazar o nun vatan haini olduğuna hiçbir zaman inanmadım çünkü..
ancak türkiye'de görülebilecek olaydır. ülkede ne kadar işe yaramaz, bölücü ve vatan haini varsa o gece hepsi orada olacak. ayrıca gecenin sürprizi olarak da bir kaç canlı bombanın meydana çıkıp kendini patlatmasını beklemekteyiz. umarım rte'yi patlatırlar.
"türkiye bölünemez" deyip "bölücülük borusu ötmez karadeniz'de" diyen ismail türüt ve ozan arif'i yargılayan zihniyetin imza attığı yavşaklıktır.
ihanettir. bu ülkede hep hainlerin anılıp kutsanmış olması utanç vericidir. tarih sizi affetmeyecek!
(bkz: teröristle terörist olmak)
allah gibi taptığınız yalandaroğlu da katılıyor nolacak şimdi?
bizim vergilermizle biz bize hergün ihanet edip küfreden kıbrıslıları besliyoruz ya. gönül telimizi titreten adama feda olsun o masraflar...

lan adam cidden öldü. kemikleri bile erimiştir. bu kadar korkmayın heriften artık...
şerefsizliğin tanımını şerefsiz öğrendiğimiz durumdur.
(bkz: #10161332)
türk milleti'nin vergileriyle anılması hadi bir yana lakin 10 kasım'larda anılan atatürk'ümüzden daha da abartı anılmıştır. neymiştir efendim kürtçe'yi sanata ilk taşıyan sanatçıdır da bu kadar abartı anılmaktadır. "yarın ben de kuş diliyle şarkı bestelesem beni de böyle anacak mıdır mesela bu millet?", diye insana kendi kendine soru sordurup sonra da şöyle bir cevap verdirmektedir. ülkenin neredeyse %50 nufusunu oluşturan senin de bir ayrı ırkın olsun türk ulusu içinde çıkıp meydanlarda popileriniz açık dans da etseniz oyunuzu almak için hangi hükümet başta olursa olsun daha ölmeden bile rahmetle anar sizi. sanat yapmanıza bile gerek yoktur.
örtülü ödenekten ülkücü mafyaları beslemeye benzer.
Bu ülkenin askerinin sıktığı kurşanla ölen teröristin, gene bu ülkenin ambulansıyla taşındığını bilmemek.

Ahmet kaya benim gözümde halkının sesine ses olmaya çalışan bir sanatçıdır. Dağdakiler kuklalardan farklıdır. isterseniz ordaki halka sorun.
Bdp gibi bir parti meclise sokuldu, ahmet kaya'ya tören yapılmış çok mu?
21. yüzyılda sanatı ve sanatçıyı öcü gibi görenlerin zaten ahmet kaya'yı anlamasını beklemek mümkün değildir.ne demiştir ahmet kaya?kürtçe klip çekecem demiştir.şu an ibrahim tatlıses kürtçe klip çekiyor mesela.vatan mı bölündü?hayır.o zaman da bölünmezdi.peki kürtçe klip çekmenin nesi vatan hainliği?madem ahmet kaya'ya vatan haini diyorsun,o zaman nasıl bir hainlik yapmışsa açıklayacaksın.türkiye aleyhine casusluk mu yapmış?yoksa vatan toprağını mı satmış?bunların hiçbirini yapmamış olan birisine vatan haini demek saçmalığın dik alasıdır.
güzeldir. oh. çatır çatır anmak gerekir. böylesine nadide bir insan, bir sanatçı, bu kadar yürekli, içten bir adam için azdır.

hadi azdır.
hadi...
http://www.youtube.com/watch?v=FqMYEFCGZUI&feature=related
bir çok soruların beynimde patlamasına olanak vermiştir.
neden?
niye?
ülkem için getirisi neydi ki bu herifin şimdi anayım. öldükten sonra kıymete bindi denilir ya birçok emektar sanatçı için şimdi bu kişi neden kıymete binsin ki?
benim aklımda ahmet kaya denince tek bir görüntü var, o da insan artığı imralı sakininin fotosu altındaki duruşu.
recep, daha neleri-neye alet edeceksin, merakla bekliyorum.
şarkılarını zevkle dinlerdim ahmet kaya'nın. bu kürt/pkk'lı mevzusu çıkınca bir daha dinledim, aynıydılar.

ayrılmaya zorlanmış bir adamdır, öteki olmuştur bir gecede. öteki olduktan sonra söyledikleri umurumda da değildir. dışarı attığımız, gitmeye zorladığımız, zorla ayrıştırdığımız bir adama göre çok da ağır laflar etmemiştir.

hala zevkle dinlerim, hatta bir "ağlama anne" bulup şerefine içeyim, ardından bir "bahtiyar", sonra bir "tabancamı unutmuşum helada"...

genç nesil bilmez, yanılmasınlar. burada yazıldığı gibi öcü değildir ahmet kaya.
türk milletinin sanat anlayışı bu kadardır işte efenim. lafa gelince bir bireyin veya ülkenin gerek sanat, gerek bilimde yeniliklerini almak gerektiğini söyler kendi ülkesinde yaşayan bir sanatçının -ki sesi çok güzeldir- değerini bilmez düşüncelerinden dolayı yargılar. ingilizce şarkıları ezberliyeceğim diye döt yırtarlar aynı zamanda çoğu avrupa ülkesini protesto ederler fekat kürtçe şarkı söyledi diye kendi ülkesinin insanına demediğini, etmediğini bırakmazlar. sonra da vay efendim neden kürt türk ayrımı var. bi siktir git derler adama.

ayrıca kürtlerden vergi alınmadığına dair bir bilgi mi var acaba elinde diye düşündüğüm başlıktır...
türkiyenin vergisi ile apo'yu besleyen bir ülkeyiz.
ahmet kaya'da sattığı albümler ve verdiği konserler ile bu ülkeye vergi veren bir sanatçıydı.
o kadarını hak ediyor.
ahmet kaya çok büyük bir sanatçı. belki de tek suçu ezilmiş milletinin hakkını aramak. bunu tüm sorumluluk sahibi insanlar yapar. ancak bunu yaparken haksız gibi gösterilmesi normal. zira doğru söyleyen dokuz köyden kovulur gibi bir deyim vardır. insanlar doğru bildikleri için yaşarlar. bu herinsan temel yaşam ve düşünce hakkıdır. diğerlerinin ona zıt görüşler beslediği gibi. tüm bunlar düşünce zenginliğiyle bağdaştırılmalı. nesnellik bunu gerektirir. başkalarının düşüncesiyle hemhal olup kendi düşüncelerimizi köreltmemek gerekir. aksi halde durumumuzda kırılgan subjektifliğin ilkel pragmatizmi oluşur. bu en aşağılık durumdur.