bugün

entry'ler (398)

kızların hoşlanma belirtileri

içtiğiniz sigaradan içmesi.

dövmeli kızlar

Hakan Günday'ın Azil kitabında geçen küçük dialogtan sonra değişen fikrimle söylüyorum; her zaman yanında taşımak istedikleri bir şeyin resmiyse eğer bitilecek bir grup oluşturabilirler.

sevgilisi ile yaşlanmak isteyen liseli

O da 'zamanla öğrenirsin' listesindedir. adını hatırlayamadığım bir yazarın da söylediği gibi " ...asla hayalindeki insanla evlenemezsin... ".

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

kulleteyn / turan dursun.

ayrılık sonrası dinlenmemesi gereken şarkılar

bunalıma sokmayacak, haydi eller havaya tarzı olmalıdır. zira şarkıları gönülden birine armağan ettikçe, onlara anlam yükledikçe daha çok üzülmek kaçınılmazdır.

türk milleti çalışkandır vs yüzde 60 ı salaktır

çalışkanlığı sömürülen bir milletten bahsediyorsak eğer 'vs' yerine 've' kullanılabilecek söylemdir. zira ülkemizde çoğu iş yerlerinde 10-12 saat çalışmanın karşılığı olarak asgari ücretle maaş verilmektedir.

gökhan inesi

sosyal paylaşım sitelerinde şiir, düzyazı v.s paylaşanlar içerisinde en başarılılardandır. bir kaç yazısını okuduktan sonra şu yorumu yapabilirsiniz; ' bu adamın, dünyadaki görevi sadece yazmak olmalı '.

1 adet poşet çay ile 5 bardak çay içen insan

öğrenci olma olasılığı yüksektir.

beğenilmeyen entrylerini silen yazar

mükemmelliyetçi yazar tipidir.

düzce üniversitesi

bu sene öğrencisi olduğum üniversitedir. her ne kadar etrafında inekler otlatılıyor olsada kısa bir sürede iyi işler çıkarmıştır. yalnız düşünenler için: düzce öğrenci şehri değildir. gidip eğlenebileceğiniz sadece 4 5 mekanı bulunmaktadır, halkı biraz yobazdır.

final şemsiye ilişkisi

o şemsiyenin yeri genel olarak finallerden bir kaç gün önce hissedilir. ondan önce hiç rahatsızlık vermemiş, kendini hissettirmemiştir.

insanları robotlaştıran ve köleleştiren sistem

(bkz: huxley in ütopyası) insanları sunileştiren bu ütopya korkulan ütopya olarak değerlendirilirken, günlük hayatımıza, sorgulamaya zaman vermeden, ne de güzel yerleştirilmiştir.

bitmesi gerekirken bitmeyen şey

bir öğrencinin parasızlığıdır. hayır yani aile gönderiyo burs falan alıyosun ama yine elde yok yine elde yok.

kızlar çıplak dolaşsaydı olabilecekler

(bkz: en baba ütopya)artık evde çocuklarla televizyon izlenirken cinsel içerikli sahnelerde kanal değitirilmezdi. her şey olağanlaşır, bayağılaşırdı ve şu an düşündüğümüz gibi 'düşünemiyorum bile'lik bi durum yaşanmazdı.

türkler kitap okumuyor

okuyacak zaman mı var diye de düşünmek lazım hani. kırsal kesimdeki adam malını otlatır, akşam olduğunda sütünü alır. yemek yer uyur. sabah olduğunda ayn şekilde sütünü alıp yeniden otlatır. ha bide çayır zamanı var. baktığınız zaman bu insanın kitap okumayı bırakın oturup 2 saatlik bir film izlemeye bile doğru düzgün zamanı olmuyor. malum o kadar yorulunca, uyku ister bünye. ki kadınlarımız çok daha fazla yoruluyor. aynı işlerin yanı sıra ortalığın toplanması, bulaşıkların çamaşırların yıkanması gerekiyo. E batı kesimler derseniz zaten okuma yüzdesini oluşturan insanların o kesimde olduğuna inanıyorum. hayat biraz daha kolay gibi kırsal kesimdeki yaşama nazaran. ama yinede iş stresi, çocuk derdi, borç işleri derken zaten yorulan, yıpranan vücuda gözü yorcak başka bir şey çıkarmak zor geliyo.

ben mi ? kitap okumaya ölürüm. her hafta mutlaka 3 4 kitap bitiririm. çünkü ben üniversite öğrencisiyim. para kazanma derdim vs hiç bi şeyim yok. otbüste okula giderken masrafları düşünmüyorum, çoluk çocuğumu düşünmüyorum çünkü oda yok. e bu durumda okumamak da saçmalık olurdu.

babam zengin olsaydı en güzel okulları kazanırdım

Her türlü doğru olan önermedir. Parası olmayıp okuyanlar da var elbet ama parası olup da okumayana pek denk gelmedim. özel lisesi, üniversitesi bi şekilde okunur yani. Ama yine de,

'Babam zengin olsaydı en güzel-iyi- okullarda okuttururdu' Diye değiştirildiğinde cümle daha yerinde olur. Şöyle ki; eğer kapasite olarak özel hoca vs.si olmadan kazanabilecek düzeyde biri değil iseniz, babanız bunları size sağlayarak sizi okutturmuş olur.

ingilizce de anlamı olan türkçe isimler

gizem - mystery gibi gibi.

samimi olduğuna inanılmayan sözler

(bkz: sorun sende değil bende)

ayakkabıcıya delik çorapla gitmek

utanç kaynağıdır ayakkabıyla beraber çorabı da çıkarmayı planlarsınız ama asla planınız istediğiniz gibi olmaz.
daha rezili için:
(bkz: doktora farklı çoraplar giyerek gitmek)

sevgiliden ayrılma sebepleri

onunla beraberken kişiliğine değil , ona yüklediğiniz özelliklere aşık olduğunuzu farketmektir efenim. bir sancılı dönem başlar ki sormayın gitsin siz ayrılmak istersiniz o diretir. sonra ayrılırsınız tabii ama bir kıyamet bir kıyamet... düşman başınalıktır.