bugün

Yani bi arbede çıksa Allah korusun eşarbını çıkarsak günaha girer.

O nedenle istemiyoruz. Aynen...
(bkz: kudurun orospu çocukları)
bir s*k yaptığınız yok anca onu istemiyoruz bunu istemiyoruz bırak isteyen istediği gibi giyinsin bu durumda seni geren ne ki ben onu anlamıyorum?
yahu hiç mi anlamıyorsunuz? zamanında türbanlılara yapılanların bir hıncı olarak yapıyorlar. hepsi algıdan ibaret.
Erkekte kelepcelenir işinin gereği ne ise o yapılır. Türbanlı insanların üst rütbeye gelmeleri sizi rahatsız ediyorsa devlet kurumlarında gidin lan ülkeden. Müslüman ve hür bi ülke burası. Ben senin götünün altındaki eteğine karışmıyorsam sen benim türbanlı kardeşimi kısıtlayamazsın. Bu daha başlangıc. Özgürlük icin daha başlangıc. insanlara eşit davranılması icin daha başlangıc. Herkesin rahatca sokaklarda gezebilmesi icin daha başlangıc. Kadınlar her yerde olmalı ve türban hiÇbir şeye engel olmamalı.
kamuda türbanlı çalışan da istemiyoruz. saçından günah kapacak hatun evinde otursundursun, başkalarına engel de olmasın.

özetle cumhuriyetin köküne kibrit suyu döken kimseyi görmek istemiyorum artık.
+ benim inandığım dine göre dövme yaptırmak ve sakal bırakmak farz. ben dinimin emirlerini yerine getirdiğim için polis olamayacak mıyım ?
- kardeşim öyle bir din yok
+ ya var ben inanıyorum işte din özgürlüğüm var
- kardeşim hangi kitap hangi peygamber?
+ yahu bizim dinin peygamberi çinli bir alimdi adı tantoku niye saygı göstermiyorsun ?
- tamam kardeşim tamam anladım sen o dindensin bak saygı duyuyorum
+ o zaman bana polis olma hakkı da verin sonuçta dinimin emirleri bunlar. dövmem var diye polis olamayacak mıyım ?
- kardeşim yok öyle bir şey kural var kanun var.
+ eee başörtüsü serbest oldu ama o da kural değil miydi ?
- neden saygı duymuyorsun sanane kimin ne giydiğinden yada kafasına taktığından ?
+ ben mi saygı duy....
- sus konuşma aptal kafir
+ ama bir dakka hakk..
- defol ulan defoll..

sonuna kadar desteklediğim kampanya !

edit : imla
artık bol bol kafalarını bez parçasıyla kapatıp pantolonları ile götünü sıktıran bol bol kız polis izlicez.

desteklegidim kampanya .
istesen de istemesen de...

sizin döneminiz bitti afacanlar. artık bunu bi kafanıza sokun.

o "biz iktidar olamasak da bizim dediğimiz olur" dönemi üstüne basa basa ezildi. hiçsiniz. azınlıksınız. sadece izleyeceksiniz.
insanları kıyafetlerine göre yargılamak, yobazlığın babasıdır. Yapmayın.
Size mi batıyor aq.
Sanane amk.
Burda demokrasi özgürlük martavalları okuyan mini mini ergen yobazcıklar, lan demokrasi özgürlükle sizin ne işiniz olur.

Hayatınızda türban dışında neye özgürlük istediniz lan.

Misal sıla diye bi şarkıcı var. Kadın birlik beraberlik şovunda işim yok dedi diye bütün konserleri iptal ediliyor. Demin bodrum konseri iptal edilmiş.

Hadi çıkıp deyin "sıla düşüncesinde özgürdür" diye.

Diyebilir misiniz. Nah dersiniz.

Yobazın demokrasisi türbana kadardır.
Aha benim başlıgı çalmış. Evet istemiyoruz türboya hayır.
bu saatten sonra bi işe yaramayacak olan kampanyadır.

akp iktidardan gider, en az onun kadar yüksek oy oranıyla başka bir parti gelir, bu yasayı beğenmez değiştirirse ne ala? yoksa sabah akşam kampanya düzenler durursunuz.

kabul etseniz de etmeseniz de ülkenin dinamikleriyle oynandı ve 15 temmuz sonrası ile beraber yeni bir türkiye sistemi oluştu.

bu sistem şu an % 60-70 üzerine kurulu.

dua edin de adamlar seçime gitmiyor.

seçime gitseler % 60-65'ten aşağı inmezler.

başkanlık da dahil beğenmediğin her şeyi gözüne gözüne sokarlar.

ve sen de bu savaş ortamında, terör ortamında türban kampanyası düzenler avunursun.

ha bi de fransa'daki haşema uygulamasına demokratik değil diye kızanların, türbanlı polise karşı çıkmaları pek bi anlamlı.

özetle; geçti artık.
temelden kusurlu* bir şey olan türbanlıların yargı, güvenlik ve sağlık hizmetlerinde çalışmalarına karşı çıkan; desteklediğim kampanya. neden mi?

kadınlar neden kafalarını kapatıyorlar? emevi islam geleneğinden gelen pek çok ruhbanın, dinlerinin öyle dediğini söyledikleri için. gelgelelim ilahiyatçılar arasında islam dininde kadının kapanması ile ilgili çelişkili savlar var.

hâl böyleyken islam dininde olduğu bile tartışmalı bir şey olan başörtüsünü kafasına takanlar bunu dindarlıklarına bağlarken aynı dinin tartışmasız taraflarıyla ilgili ne yapıyorlar?

meselâ namahrem bir karşı cinse dokunmak bile abdest bozan bir şey. meselâ kadının tanıklığı erkeğinkinin yarısı değerinde. yani islam dinine göre kadın erkekten aşağıda. zaten suudi arabistan'da kadınlara oy hakkı verilmemesi, motorlu araç kullanmalarının yasak olması falan hep bu temel ilkeden haretek ederek verilen kararlar.

bakın, burada her kadından değil, dindar olduğunu gözümüze sokmak için kafasını örten kadınlardan bahsediyorum. kadın-erkek eşitliğini ve çağdaş yaşamın gerekliliklerini içine sindirmiş kadınlardan değil. şimdi...

türbanlı doktor bu ülkede 80'lerde vardı. 90'larda yasaklandı. neden? erkek hastaya bakmayı reddettikleri için. düşünsenize, can çekişiyorsunuz ve acil servis*e getirilmişsiniz. tüm doktorlar burunlarına kadar hastalara gömülmüş. size bakabilecek tek kişi kadın doktor ama hipokrat yemini etmiş olmasına karşın size bakmayı reddediyor. ölüyorsunuz!

gelelim işin yargı ve kolluk güçleri kısmına: tanıklığı bile benimki tanıklığım karşısında yok sayılan bir kadının beni yargılaması normâl midir? reddi hakim talep etsem yasalara göre mi, dinine göre mi karar verecek bu kadın? o pek derinden bağlı olduğu dini bırakın beni yargılamayı, karşımda tanıklığını bile tanımıyorken bu kadın beni nasıl yargılayabilir?

pekiyi ya polis? çok dindar ya, erkekle tokalaşmaz bile. pekiyi üstümü arayabilir mi? haydi, üst araması genelde toplu etkinliklerde yapılıyor ve erkek polisler de mevcut. diyelim ki sokakta gbt'me bakacak. ve haydi diyelim ki kadın-erkek olarak eşleştirilmişler. ben aranıyor olduğum için kaçmaya başladım, ilk iş de erkek polisin kafasına sümsüğü gömçürdüm ki kovalayamasın. normâl bir kadın polis beni zapt edebilmeliyken türbanlı polis ne halt edecek? dini bana dokunmasını yasaklıyor kaldı ki üzerimde tahakkümünü tanımak... erkek ortağı olmayan türbanlı kadın polis polis vazife ve selahiyetleri kanunu'nun ne kadarını hakkıyla uygulayabilecek?

son bir nokta da şudur: az önce belirttiğim gibi kadın-erkek olarak ortak edilse bu polisler... mâlum, ortakların yedikleri içtikleri ayrı gitmez. gerektiği zaman birinin diğerine suni teneffüs yapması bile gerekebilir. türbanlı kadın polis ile erkek ortağına imam nikâhı mı kıymak gerek? bu durumda türbanlı kadın polisler yalnızca kocalarıyla mı ortak olabilirler yoksa ortakları dışında evlenmeleri yasaklanacak mıdır? evliliğin yasaklanması hem insan haklarına hem de islam dinine ters olduğundan bu durumda türbanlı kadın polislere ve onların erkek ortaklarına çokeşlilik hakkı mı tanınacak? islam dininin neresinde kadının çokeşliliği var?

sonuç olarak: madem dindarsınız siktirin gidin, evinizde oturup koca bekleyin. yok, dindar değilseniz kafanızdakiyle dinde gösteriş olmaz.
Turbanli polis ileride saciniz acik diye sizi uyarabilir. Aynen de oyle olacak bekleyin gorun.
Türbanın sadece araplara özgü olduğunu sanan insanlar var hala. Zihniyet bu kadar kör işte. Saçını sarıya boyatsa yollu dersiniz türban taksa Arap sevici dersiniz.
Asıl yobaz böyle düşünenler işte. Körü körüne savunuyorsunuz bir şeyleri .
görsel

ciks ciks ciks bu Ingilizler ne kadaaar yobaz..!
Kadınların üniversiteye türbanlı girmesi gibi değerlendirilmemesi gereken mevzudur.

Resmi bir kılık kıyafet yönetmeliği olan bir meslek grubundan bahsediyoruz. Kırmızı çizgileri olmak zorunda. Bence yanlış. Yarın bir gün erkekler de çıkıp "biz niye her gün traş oluyoruz, özgür bırakın isteyen bıyıklı gelsin isteyen sakallı" derse ne olacak ? Özgürlüktür olsun deyip destekleyecek misiniz ? Ona done ver buna done ver önünü alamazsınız o işin.

Ayrıca bizim millete bir hak verdin mi bokunu çıkarana kadar kullanmaya çalışır. Kim bilir daha ne mevzular türer bu işin altından.

Düzen, nizam, intizam şart !

Edit: imla.
Saçma kampanya, Laikliği simgesel düzeyde tartışmak bu ülkeye çok şey kaybettirdi. Yalnız şu var olurda bir gün sih dinine mensup birisi de polis olursa dini gereği türbanını takmasına ömrü boyunca saçlarını sakallarını kesmeme zorunluluğuna izin vercekmiyiz. izin verirsek laiklik tamamdır. Ya vermezsek?
kes lan .
kararsız kaldığım bir kampanya. düşünceleri temiz olduktan sonra tabii ki. neyse bunlar daha başlangıç zaten. bu arada bu saatte ruyandami gordüm diyen arkadaşa burada saat daha 5.46 ama rüyamda görmeden entry giriyorum bak diyorum. neyse benim asıl anlamadığım şu, beraberken başlatılan kadrolasma, her yere kendi adamını sokma olayı kavga edince bozuldu ya, aha şimdi bunlar devam ettiriypr, ötekiler tu kaka oldu ya, ee suskunluk niye?
destekledigim kampanya.

zirt pirt her yerden cikiyorlar zaten, bir de polis olacaklarmis. vay arkadas ya. ne arap sevdalisiymissiniz. baslarim boyle ozgurluge. bu dingillerin ozgurlukten anladigi kadini sadece kapatmak. isteyen istedigi gibi giyinsin diye otersiniz simdi burada. samimiyetinizi s.keyim arap yalakalari.

edit: su saat bilmemne ruyanda mi gordun diyen dingillere de ayar oluyorum. herkes turkiyeden giriyor ya su sozluge. hic kimse yurtdisinda yasiyor olamaz degil mi ? herkes yozgattan baglaniyor zaten. ya sabir.
Kendi tercihleri söz konusu olduğunda özgürlük diye bas bas bağıran ama başkalarının tercihlerine saygı duymayı öğrenememişlerin desteklediği kampanyadır. Özgürlükse herkese özgürlük. Öğreneceksiniz efendim düşüncelere, tercihlere saygı duymayı öğreneceksiniz!