bugün

Bildiğin mal olan nesildir. geçenlerde 7 yaşımdan 10 yaşıma kadar yazdığım günlüğü buldum. yazdığım günün sonuna kalp çizip okların ucuna da tilin * ve caner yazmışım.
- canere karşı hoşlantı duyuyorum...cümlesini unutamayan nesildir.
Bir sezon sonrasında Ata-Sinem askına maruz kalıp kaynana Semra travmasını da görmüş geçirmiş nesildir.
Gece yarısına kadar onları izlemek için beklediğim doğrudur. Sacma bir ugrasti, evet.
malesef içinde bulunduğum nesil. ama hep annem yüzünden. zira annem gibi otoriter ve prensipli bir kadının böyle zeka seviyesi minimalize olmuş programları nasıl seyrettiğine hayret ediyorum. gerçi şimdi oda kendi aklına tükürüyor ama olan bana oldu. neysem!
efsanevi mi bilmem ama dahil olduğum nesildir.
lan bir de duygulanırdık caner ağladığında te allam yav çok da istemiştim gerçekten evlenmelerini.
evlenmediler ama. tüline ne oldu bilmiyorum ama caner ataşehir de köfteci olarak hayatına devam ediyormuş,

http://magazin.milliyet.c....2013/1683051/default.htm

bu da böyle gereksiz bir bilgimdir.
sikerim öyle aşkın ızdırabını demiş nesildir.
çok matah bir programmış gibi anlatılmaması gerekir. allah korusun bir yapımcı falan görür gerçekten o tarz programları özlediğimizi sanar. aman haa. sadece eski günlerin özlemi bu.

--spoiler--

şaka abicim şaka, takılıyoruz biz öyle.*

--spoiler--

tanım: maalesef içinde bulunduğumdur.

not: bi de caner programda dilini ısırarak kafasında bardak kırmıştı. bardak kırması neyse de o dilini ısırmasaydı iyiydi.* *
yılların ne çabuk geçtiğini gösterir başlık. daha dün bardak kırmıştı.
semra hanım dönemini de hatırlayacak olan nesildir.
canerin dilini ısırarak kafasında bardak kırdığını da bilen güzide nesilimiz. neler atlatmışız.
sinem'i, ata'yı, semra kaynanayı bilen nesildir.
o değil de hatırladığım kadarıyla o kilolu sarışın kız ne kadar kezbandı lan.. o zamanlar kezban deyimi de icat edilmemişti.. belki de buna bakılarak icat edilmiş bir deyimdi kezban..
kafada bardak kırma deyince akla gelen, televizyonlarda evlendirme programlarının yeni başladığı dönem.
kafasında bardak kırmaya cesaret edemeyip pet bardak ezen nesildir.
(bkz: semra kaynana)
bir nevi işkence görmüş nesildir.
dün gibi akıllardadır canerin bardak kırışı ise bir efsanedir.
caner in, çıngıraklı yılan gibi tıslayıp kafasında bardak kırdığını gören ve ' ne oluyo buna ' diyen nesildir.
daldan dala'yı da hatırlayan nesildir.

edit: (bkz: eraycı mısın melihçi misin)
detayları unutsa bile bardak olayını bir de semra kaynanayı unutmayacaklardır. gercı o baska mevzuydu galıba, remixi hala aklımdadır,

daldan dala, daldan dala.
ata kaptırdı o kızı. gerçi tülin de haklıydı semra'ya gelin olmak kolay değil.
canerin dili dışarda pozunu ömrü boyunca unutamayacak şanssız nesildir.
Daldan dala, daldan dala diyişini asla unutamadığım kaynana yüzünden bozulan aşktır.
"annem istemedi ben bıraktım, tırs gelir tırıs gider" sözünü hatırlayan nesildir.