1. 1.
  hotel rwanda filminde de geçen zayıf ırktır.bu ırkın kadınları güzeldir.tenleri daha açık tenlidir.burunları narin bi yapıya sahiptir.hutular tarafından hamam böceği olarak adlandırılırlar.1994 deki kıyımda bir çok tutsi hayatını kaybetmiştir.500.000 olduğu tahmin ediliyor bu sayının.dünya üzerindeki en büyük vahşetlerden biridir.
  (bkz: bosna hersek katliamı)
  (bkz: hutu)
  3 ... baadir
 2. 2.
  (bkz: rwanda)
  1 ... steril mikrop
 3. 3.
  (bkz: tsotsi)
  1 ... meister writer
 4. 4.
  (bkz: kutsi)**
  4 -1 ... chichina
 5. 5.
  (bkz: cockroach)*
  ... zarth vader
 6. 6.
  soy ismi ''kijandancech'' olan ı çok meşhurdur bu tutsilerin.
  ... isildur
 7. 7.
  (bkz: tutsi kiko yama)
  1 -1 ... ozzy3
 8. 8.
  beni açık tenlimsi, zarif burunlu zenci mankenlerden tiksindiren kabiledir. istisnalar hariç beyaz tenli mankenleri sevmiyorum zaten bana aşırı sağlıksız geliyor. neyse konumuz o değil.
  ... serafin
 9. 9.
  Tutsiler, bugünkü Ruanda ve Burundi sınırları içinde yaşamakta olan etnik gruplardan biridir. Dünya gündemindeki yerlerini Ruanda Soykırımı ile almışlardır. Ruanda'da %15, Burundi'de %14 oranında Tutsi yaşamaktadır.
  I. Dünya Savaşı sonunda Almanların savaşı kaybetmesiyle Almanya sömürgesi olmaktan çıkarak Belçika Mandası durumuna getirildiler. Belçika'nın etnik ayrımcılığı ile halkı birbirine kindar hale getirmesi 1994'te tarihin en kanlı soykırımlarından birini yarattı. 1 milyon Tutsi ve Hutu öldürüldü.

  tutsi

  tutsi
  2 ... akliiselim