1. 1.
  hotel rwanda filminde de bahsedilen bir ırktır.ancak ortada ırk filan yoktur.zamanında belçikalıların sadece fiziksel özelliklere bakarak koyu tenli,geniş burunlu,basık suratlılara hutu demesiyle ortaya çıkmıştır ve yine belçika'nın ve diğer avrupa devletlerinin kışkırtmasıyla bir katliama dönüşmüştür bu ırkçılık olayı.
  (bkz: tutsi)
  2 ... baadir
 2. 2.
  Irk degil kabiledir.Ne yazıkki biz sadece onları hotel Rwanda filminde adı gecen topluluk olarak görmekte ve tanımaktayız.
  1 ... kavalci
 3. 3.
  Hutu, Burundi ve Ruanda'da bulunan bir etnik grubun adıdır. Ruanda ve Burundi'deki nüfusun çoğunluğu Hutu kökenlidir. Bununla birlikte, Hutuları tam olarak bir etnik grup görmek pek doğru değildir, zira Hutu ayrımı etnisiteden çok sosyal sınıf ayrımından köken bulmaktadır ve Hutular ile bölgedeki diğer etnik gruplar, özellikle de Tutsiler arasında herhangi bir belirli dilsel, fizikî veya kültürel farklılık yoktur. Tarihi açıdan bu gruplar boy ortalaması ve fiziksel görünüş açısından farklılıklar barındırmış, fakat bugün bu farklılıklar belirsizleşmiştir. Bazı araştırmacılar bu grupların oluşumunda Belçikalı kolonicilerin rolünün de önemli olduğunu belirtmektedir.

  alıntı:http://tr.wikipedia.org/wiki/Hutu
  2 ... elroy74
 4. 4.
  anladığım kadarıyla iki kabile varmış ve birleşmiş milletle barış gücü askeri sayısının en çok olduğu ülke kongo olmasına rğmen. Kadınları babalarına ve ağabeylerine tecavüz etecek kadar sevimli ve duarlı davranmışlar. benim anlamadığım kim kime zulm uygulamış? Hangi kabşle masum?
  ... serafin