bugün

Karakterini, oyunculuğunu anlatmaya sözlerin yetmediği insan.

vefat etmiş...

Ruhun şad olsun üstadım.
lan ne denir ki be. gidenin arkasından..

güle güle Tuncel Kurtiz.

Güneşin Bol olsun.
allah rahmet eylesin ruhun şad olsun büyük usta.
belgesel seslendirmesi ve kişiliği 10 numara insandır.

umarım huzuru bulur ve mutlu olur.
Türk halkına Mevlanayı, şemsi yeniden okutan, Hasan Sabbahı hatırlatan, William Shakespeare'i merak ettiren güçlü sesisyle, güçlü oyunculuğu ile kalplerde yer eden büyük usta sonsuzluğa yürüdü. Işıklar içinde yat Tuncel Kurtiz.
delikanlım iyi bak yıldızlara...
ölümüne inanılamayan, ölümün yakıştırılamadığı özel sanatçı.

ezel'de oynadığı ramiz dayı karakteriyle ölümsüzleşecek performansına ayrı parantez gerektirir, beni en çok orada fethetmiştir.

allah rahmet eylesin.
(bkz: tuncel kurtiz in içki stoğu yapması)
Bugün öldügünü ögrendigim sanatcı.
cok üzüldüm ama bu dünyadan giderken dünya ya biseyler katabilmiş insanlardan biri.
simdi o bedenin konusamaması bir daha o sesin cıkmayacak olması gerçekten cok acı.
sen de mi dayı. ne eylülmüş be arkadaş. allah rahmet eylesin. sesini sevdiğim.
imtihan bitmiş , imtihanın sonucunu öğrenmeye gitmiştir.
çok önemli bir sesi kaybettik. allah rahmet etsin.
demekki , her canlı ölümü tadacakmış . allah rahmet , mekanınıda cennet eylesin.
şu an her yerde biografisi olan sanatçıdır.
duyduğum andan beri moralim bozuk. güle güle büyük devrimci.

eve gidip bir şiirini dinlemeliyim şimdi.
http://www.youtube.com/watch?v=zPFxS2m-KaQ
Allah rahmet eylesin.
çoğu kişinin ramiz dayıyla tanımış olduğu hakkı rahmetine kavuşmuş değerli tiyatrocu ve ses sanatçısı. allah rahmet eylesin.
hayatın kuralı bu yeğen.
çoğumuzun malesef yaşımız dolayısıyla geç tanıştığı bir insandı. bunun için çevremizdeki büyüklere kızmalıyız aslında bizi bu insanlarla geç tanıştırdılar. ezel diye bir dizi olmasaydı bugün tuncel kurtiz'i çok çok az bir kesim tanıyacaktı.

umarım kendisini gelecek nesillere aktarabiliriz.
vefatına çok üzüldüğüm bir adam. içimde öyle bir yer etmişki bugün kaybını duyduğumda anladım. bir konuşmasında ''okumadığım öyle çok kitap var ki, izlemediğim öyle çok film var ki, yazılması gereken öyle çok hikaye var ki..'' demişti bu sözü nedense aklımda kalmıştı etkilenmiştim böyle bilgili ve kültürlü bir adamın hala kendini eksikli bulması ne güzel bir ağırbaşlılık.. allah rahmet eylesin o güzel sesinden şiirleri özlüyeceğiz.
http://www.youtube.com/watch?v=D7dL8m1cgaw
Vefat etmiştir. Türkiye dayısız kalmıştır. ve neden bilmiyorum ben bu yazıyı yazarken dejavu oldum.
her ölüm erkendir. ve efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir. sözleri aklıma geldi haberi duyunca.

bu kimsesiz dünyada bir tekme de o vurdu ..
allah günahını affetsin.zira hepimizi olduğu gibi onu da sorgunun en çetini bekliyor şimdi.
hayatını kaybetmiş usta sanatçı. yok sorgunun en büyüğü bekliyor en çetini bekleyen diyenlerin topunun neyse laf olur sonra kansızlar allah olmuş adamın ne çekeceğini hesaplıyorlar. ne kansızlar ya.