bugün

iyiler hep kötülerden önce gitmemeli.
Geçit vermemeliyiz buna.
bu topraklardan çıkıp bugün sonsuzluğa kanatlarını açmış büyük bir usta, adı hep gülümsenerek anılacak yürekli bir aydındır.

http://www.youtube.com/watch?v=wYv4fDaiOPQ
sonsuzluğa uğurladığımız büyük usta. mekanın cennet olsun.
bakıyorum sözlük ahalisi, ağız birliği yapmış gibi cami avlusunda kendisi ile mefta hakkında röportaj yapılan ünlü biri gibi hep aynı şeyi söylüyorlar. yok moralleri alt üst etmiş yok bu haberle yıkılanlar olmuş hiç yakışmamış falan filan. hep aynı şeyler kısacası. arkadaş sorarım size ezel dizisi yokken Tuncel kurtiz'i kim tanırdı? çok az insan. çünkü çok göz önünde değildi. ezel dizisine kadar hakkında sadece 18 entry girilmiş şimdi gelip bana yok duayendi yok mahvolduk öldük bittik gibi yapmacık sözler yazıyorsunuz. o zamanlar neredeydiniz? ezel olmasaydı, belgesel olmasaydı, muhteşem yüzyıl olmasaydı Tuncel kurtiz mi vardı? bırakın yapmacık hareketleri. sadece allah rahmet eylesin deseniz kafi gelir. kendinizi kasmanıza gerek yok.
tanım: bugün saat 10 gibi vefat etmiş tiyatrocu. Allah rahmet eylesin.
ARTIK BELGESELLERi ONUN SESiYLE DiNLEYEMEYECEĞiZ. NE ACI. ALLAH RAHMET EYLESiN.
şimdi bir sigara yakmalı ...

ilk nefeste ...

dayı ...

ikincide ...

ihtiyar ...

üçüncüde en derininden ...

offf ...
vefat haberini alınca çok üzüldüğüm insan. mesele yaşamakta değil, mesele iz bırakabilmekte...
ölmüş, gitmiş bir adamın arkasından hala komünistti, değerlerimize aykırı diye ciyaklıyor birileri. senin değerin ölmüş bir adamın arkasından etiket vurup, ölüme sevinmekse, senin tüm değerlerine sıçayım demek geliyor insanın içinden.

ülkemizin yetiştirdiği, usta sanatçılardan biriydi, kendisine duyduğum ayrı bir sevgi yoktu, lakin yokluğunu şimdiden hissediyorum desem yalan olmaz. arkasında, bıraktığı güzel işlerle anılacak, ölümsüz isim olmayı başarmıştır. ne mutlu ona...
allah rahmet eylesin.
Mesele yaşamakta değil yeğen mesele iz bırakabilmekte.

Mekanı cennet olsun "dayı"nın.
bir üstad daha bu dünyaya veda etti. mekanın cennet olsun ramiz dayı.
sakallarından tutunup cennete akar belki. dandik bir adam işte. konuşulmaya değmez.
yoldaş üzdü bizi...
vefat eden oyuncu.

vefat etmesi nedeniyle üzdü bizi.
o dostu neşet ertaş'a kavuşmaya gitti yılmaz güney'e kavuşmaya gitti. allah rahmet eylesin büyük üstad nurlar içinde yat.
Rahmetle ve sevgiyle;
tuttuk yüreğinden Usta Gül'e Gül'e. . .
mekanı cennet olsun. çok büyük sanatçıydı.
''Hayat, o kadar zordu ki yeğen!..''
her şeyden önce bir fikir adamıdır.
böyle adamlar ölmez arkadaşlar.
ölüye saygı duyan manyakların yücelttiği ölü.
Biz direndik, sen de direnseydin; böyle kolay bırakmasaydın keşke bizi demek istediğim güzel insan..

https://www.facebook.com/...o.php?v=10151878942820516
allah rahmet eylesin.
yeğenlerini dayısız bırakmıştır.

kötü haberi alan herkes
inci sözlük şakasına maruz kalmış olmayı dilemiştir.
2013'ün tüm uğursuzluğuyla bizden aldığı bir başka yıldız.

sadece bir yıldız kaymadı aslında, bir de renk kayboldu hayattan. mesela mavi diyeyim ben sana... mavi sana yakışır. deniz de gökyüzü de mavi ve sonsuz, senin gibi...

hayatta maalesef uçurumlar oluyor insanların arasında. oysa ne kadar isterdim seninle kaz dağlarının eteklerinde oturup sohbet etmeyi. ben sana okuduklarımı anlatırdım, yazdıklarımı okurdum... sen bana gördüklerini anlatırdın, benden çok daha fazla yaşadığın yıllarda.

yeni yurdun cennet olsun; nur içinde yat.
kulaklarımıza sesini miras bırakıp gitti.