bugün

metallica'nın mükemmel şekilde cover'ladığı şarkı. (bkz: garage inc)'de bulunur. şarkının sonlarına doğru bir mızıka solosu vardır ki insanı hayran hayran baktırır, dinletir. mızıka solosunu kimin icra ettiğini ise bilmiyorum. bir rivayete göre james (bkz: james hetfield) çalmaktadır mızıkayı.
sözleri;

Train roll on on down the line
Won't you please take me far away
Now I feel the wind blow outside my door
I leave my woman at home
Tuesday's gone with the wind
My baby's gone with the wind
And I don't know oh where I'm going
I just want to be left alone
When this train ends I'll try again
I leave my woman at home
Train roll on
Train roll on, many miles from my home
See, I'm riding my blues away
Tuesday, you see, she had to be free
But somehow, I've got to carry on
şarkının aslı lynyrd skynyrd'a aittir.
mükemmel,sade ve damardan giren bir garage inc. albümü şarkısıdır.

o mızıkayı ben çaldım diyecek efsaneyi arıyorum...
aslında garage inc. albümünden değildir. metallica'nın acoustic metal adlı pek bilinmeyen albümündendir, aynı kayıt tekrar elden geçirilip garage inc.'e konmuştur. acoustic metal albümünde les claypool, jerry cartell ve john paper gibi efsanelerde konuktur. şarkının sonunda james'in upuzun teşekkür merasimi de bu yüzdendir. armonika solosu da john paper'a aittir.
lynryd skynyrd'in yazdığı sonra da metallica'nın bir radyo programında coverlayıp cover albümüne koyduğu mükemmel bir şarkı.
country ile tanışmamı sağlayan, güzel bir lynyrd skynyrd şarkısı. ama metallica coveri daha bir güzel olmuştur sanki..
*dinlerken hayatımın film kareleri gibi gözümün önünden geçmesine sebep olan, aklıma intihar fikirleri getiren, kısaca beynimi düzen country şeysi. en fazla 3-4 dakikada bitmesi gerekirken* 9 dakika süren ömür törpüsü. garage inc. de pek bir iğreti duruyor zaten. o kadar metal şarkının arasına böyle yavşak bir şarkıyı nasıl koymuşsunuz, koyarken aklınız yerinizde miydi diye sormak istiyorum. bir de arkada yavşak yavşak çalan mızıka yok mu, tokatlayasım geliyor.
james hetfield in özünde nasıl bir country aşığının yattığını cümle aleme gösterdiği şarkıdır.mama said , low man's lyric derken derdim buydu dediği şarkıdır.one two thre want you free..
asla bir lynyrd skynyrd versiyonu olamasa da hetfielddan beklenmeyecek kadar güzel yorumladığı, efsanevi şarkı.

ayrıca 2 sene kadar önce antalyada bir barda çocuk yaştaki bi elemanın, hem çalıp hem de güzel söylediği şarkıdır.
haydarpaşa, eskişehir tren yolunu çekilir hale getiren enfes bir balladdır. ayrıca dinlerken insanı yalnız kovboy durumuna sevk eder.
yol şarkısı. metallica versiyonu daha hoştur.
country olayına ilk atladığımız zamanlarda çalmaya çalıştığımız şarkı. james'in körpe sesiyle de hoş olmuştur ama orjinali başkadır.
Havalar biraz isininca gardroptan cikan yazlik sarkilarimdandir. Sevilir ve uzun kollu, kislik olani icin metallica uretimi tercih edilebilir durumdadir.
senfoni orkestrası eşliğinde canlı canlı çalınmıştır, the vicious cycle turnesi kapsamında.

http://www.youtube.com/watch?v=ysP_X_CmE_s
lynyrd skynyrd grubunun mükemmel şarkısıdır. my baby's gine with the wind derken insanım tüylerini ürpertir. ayrıca metallica cover'ı da bulunmaktadır.
boys don t cry filminde, teena ile lana'nın köhne bir barda ilk görüştükleri sahnede, bu parça çalar arka planda. cuk diye oturur.
chloe sevigny ablamızın o anlamsız, tanımlanamayan bakışları en az parça kadar güzeldir.
önce james'in sesinden dinlediğim için ondan dinlemeyi daha çok benimsediğim şarkı.
benim için çok ayrı bir yere sahip olan şarkı cover halini de orjinal halini de ayrı ayrı seviyorum.