bugün

14 kasım 2015 cumartesi akşamında stv ve avaneleri uydudan şutlandıktan birkaç gün sonra son hedef tv adlı kanalın açıldığı günün sabahı o kanalın adına facebook'tan sahte hesap açmıştım. Bir elin parmağını geçmeyecek düzeydeki milleti öyle galeyana getirmiştim ki gerçek sandılar hesabımı. Trollcülükte zirvede oynadığım dönemler kasım 2015 - eylül 2019 arasıydı. Trollcülükte zirveden düşsem de yine zirvede oynamayı düşünüyorum. Bir 2015-16 sezonu eder mi bilmem ama trollcülükte altım çağım 2015-16 sezonuydu. altın çağım, yüksek performansım nedeniyle biraz daha uzatılmıştı
görsel
ince bir sanattır herkes icra edemez. trollerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey çok saçma alakasız şeylerle trolleyebilmektir. ayrıca sadece nete özgü değil günlük hayatta da yapılır.
görsel
eskiden "keklemek" dediğimiz meselenin sosyal medya ile birlikte level atlayarak geldiği formattır. güzel bir örnek isteyenler için. ~https://www.youtube.com/watch?v=xbVfgqr27SA~
Dalga geçmek,kandırmak yada şaka yapmak gibi söz öbeklerinin yeni moda adı...
tolkien'in kemiklerini sızlatan tabir. şüphesiz ki tolkien bilseydi iskandinav mitolojisindeki bu yaratıklarını kitabında kullanarak popülerleştirmezdi.
Okul zilini arkadaşlarla gizlice ''Adana merkez patlıyor herkes!'' yapmaktır.
Hayatta kosulsuz sevgi alabilecegin kisi olarak bir tek "anne" nin oldugu dunyada

Annesiz buyumektir.

Edit: sen kendini troll mu sandin?
yaparsak kralını yaparız vesselam açılın ben geldim!
kırk yıllık taşak geçmek olmuş trollemek. taşak geçmektir o taşak geçmek. trollemek değil.
orta okul esprileriyle olmayacak iştir.
kandırmak, yanlış yönlendirmek.
An itibariyle sözlükte yapmaya çalıştığım . insanlar için ciddi şeyler yazmaya gerek yok, Lüzüm yok
az önce league of legends adlı oyunda gerçekleştirdiğim eylem. Hemde ranked maçında. Ulan bir rahatladım bir rahatladım sorma gitsin amına koyim. Maçı alacağımız kesinken mid lane oyuncusu (Ben zaa xd ) Oyunu bırakıp orman kamplarını kesmeye başlar. 2 baron çalınır ve oyun döner. sonuç -18 lig puanı. olsun çok rahatladım.
ingilizce olan trolling sözcüğünün türkçeye uyarlanması.

kızdırmak, tepki almak amaçları doğrultusunda yapılır. uludağsözlük'te bolca vardır ama kalitesizlik hakimdir.

genel olarak; şakirt - laik, diyen kız - yapan kız, diyen erkek - yapan erkek, şuralı kız - erkek... benzerleri yüzlerce farklı çeşitlilikte oluşturdukları başlıkların arkasına sığınırlar.

sığ, taklitçi troll ve sinirli insanların tepkileri şeklinde gün ve aylar boyu devir daim yapan sol frame.
toplumun değerleri, sevilen sanatçı, aydın ve önemli karakterleri hedef alınarak yapılır.

aralarında gerçekten orjinal fikir, sorgulama barındıran fakat troll başlığı tarzında yazılan eserler de mevcuttur.

kaliteli ve basit troll olmayan yazarları; kırmızı ışıkta duran, kahvehaneye gitmeyen, kitap okuyan, karakterli, sorgulamayı biat ettiklerinden duyduklarıyla değil..bireysel olarak yapan insanlar diye adlandırıyorum.
kafa bulmak.

(bkz: kafa açmak)
son zamanlarda çıkan dalga geçme anlamına gelen bir söz ingilizce dilimizin içine böyle ediyor işte.
(bkz: trollere gelmek)