Sütle ıslatılmış kekvari tatlı.
Bu saatte yenmese iyi olur tatlısıdır.
Bilmem kaçbin kaloriyle uyunmamalı diyor, isviçreli bilim adamları.
Karar sizin tabii.
aklında duracağına midende dursun. hafif ve asil bir tatlıdır kendisi.
çok yediğinizde erken bıktıran tatlı. ilk yediğim zamanki güzelliği kalsaydı keşke.
o kremalı sütünün yanında ağız yakan şerbetli keki ile nasıl hafif bir tatlı olduğunu anlayamadığımdır.
En yakın arkadaşımın çok sevdiği bir tatlı ona yapmayı öğreneceğim diye söz verdim ve yaptım gayet de beğendi başarılı buldu.
Üzerine süt dökülmüş kek havasında bir tatlı.
Damak zevkime hitap etmiyor, en iyisi bile.
Bir türlü sevemediğim tatlı...
Bir keresinde yapmaya çalışırken yanlışlıkla bebe bisküvisi tadında olmuştu... neyse gideyim de cici bebe yiyeyim bari
tartışmasız nirvanaya geçiş biletidir. aksini iddia eden trileçedir.
Revani mantığıyla aynı tatlı.
irmikle yapılan bir kek, süt ve şekerle hazırlanan bir şerbet üzerine de bir sos.
Karamel, glaze limon çilek vs.
Ekmek tatlısı daha iyi lan.

Trileçe bildiğin ekmek tatlısının yabancı hali.
Teyzemin koca bir borcam yaptığı sadece 10 dakika içinde biten garip isimli tatlı.
Askerdeyken egitim alanina seyyar bir aparatif araci gelirdi. Birgun bir arkadasim bana “kanka bana bitane kralice alsana” dedi. Bende agzinin ustune depigi vurup, “kraliceyi bulsam kendime alirim lan at agizli” dedikten sonra, ikitane trilece almistim ve karsilikli yemistik.
Abartılan tatlı. Bir numarası yok. Kötü mü? Değil ama abartılacak bir şey değil. Evet.
Hafif bir tatlı çeşididir. Cevizlisi hoştur.
3 süt kullanıldığı için bu isim veriliyormuş.
az önce canımın istediği pastaneye almak için gittiğim lakin olmadığını görünce beynimden vurulduğum tatlı.

şekerpare alıp döndüm naaabim.
ilk duyduğumda "o nasıl tatlı lan öyle" dediğim, sonrasında 3 dilim yediğim enfes tatlı.
25 yaşına kadar bu güzel tatlıyı yemeyip kendime çok ayıp etmişim cidden.
25 yaşıma kadar yememiştim. bakırköyde gittiğim bir mekanda bunu sipariş vermememe rağmen garson tarafından önüme konuldu. yanlış anladı sanırım. yahut karıştırdı siparişi.

yemedim tabii. yemeyiz.
yapımında mutlaka 3 çeşit süt kullanılması gereken hede, bir tatlı çeşidi. eğer 3 çeşit süt kullanılmazsa tatlı kesilir, ekşir ve daha bir sürü şey. olmaz yani kısacası.

Mutlak suretle gittiğiniz ya da aldığınız yerlerdeki yetkililere sorun 'bu tatllı 3 çeşit sütlü mü?' diye. akıllı olun.
Özlenmiş çok güzel bir tatlıdır.
-iyi yapmayı beceren yer bulunca- yerken zevkten mest eden güzel tatlı.
Overrated bir tatlı olduğunu düşünüyorum.. sütlü tatlı severim ama bu ne abi?
Çok hoş tatlıdır. Arnavut tatlısı diye geçiyordu sanırım.