bugün

sağlamlığı ve performansıyla alman arabalarını bile sollayacak potansiyele sahip olan araçların üretimini sürdüren japon firması.
hangi akla hizmet en sağlam araba ya da asla yolda bırakmaz repiklerinin yapıştırıldığını anlamadığım marka. ben piyasada en sorunlu olan markalardan biri olan ve çok arıza çıkaracağı söylenen bir modeli (bkz: ople vectra) kullanıyorum ama şimdiye kadar tık bile demedi hiç yolda koymadı o zaman bende mi diyeyim sağlam araba yolda bırakmaz seninle giderim her yol diye?
son reklamı (hani şu fatih kısaparmak'ın bir şarkısını hatırlatan) gerçekten rezalettir. reklamı ilk izlediğimde "hassiktir ordan!" diye haykırdım evimin salonunda farkında olmadan. bu reklamı bir reklam ajansı hazırladıysa ben en kral reklamcıyım. eğer toyota hazırladıysa ben de toyota gibi bir adamım en kötü ihtimalle.

star tv'de yayınlanan hayrettin programında bu reklamın anadol versiyonu harika bir şekilde yapılmıştır. bir uyarlama olarak sunabileceğim bu reklamın müzikleri de oldukça eğlencelidir.

ana anadol ana anadol
kalırım senle her yolda anadol!

ayrıca hayrettin'in en başarılı bulduğum kısa metraj çalışmasıdır.
bir türlü içim ısınmayan araba markasıdır.
Konfor belki iğrençtir, hız konusunda da çok iyi olduğu söylenemez, belki de 90 km hız ile bir duvara girdiğinde araba pert olabilir lakin. Dünya üzerinde her kesime hitap edebilen ve bunu en iyi yapabilen otomobil markasıdır.

Çizdikleri strateji ve ilerledikleri yol tamamen doğrudur. Yukarda da dediğime ek olarak belki çok kaliteli değildir, çok iyi yol tutuşuna ya da yüksek hız performansına sahip değildir ama piyasada satışı en kolay ve hızlı olan markadır. Bugün al, yarın kar ederek sat!

Ayrıca P&R konusunda harika bir seçim yaparak kendisini unutulmaz reklamlar arasına aldıracak çalışmayı yaparak bu başarıyı elde etmiştir.
(bkz: volkswagen)'den daha iyi arabalar üretemeyen japon otomobil devi.
2011-2012 sezonunda beşiktaş futbol takımının önünde forma reklamı olarak yer alacağına dair dedikodular olan japon otomobil firmasıdır.
ürettiği pikaplarla iç savaşların vazgeçilmezi olan marka.
bir defa kullandın mı muptelası oldugun,otomobilini yenilemek istesende ikinci el araba sitelerınde yine aynı markanın minik yaşlı arabalarına gözünün takıldıgı markadır.damardan şırıngaylamı veriyolar hazzı bilmiyorum ama amatemlik durumlara neden oldugu sık görülür.
1978 ile 2002 yılları arasında supra modeli ile dünyaya nam salmış kalite bir otomobil firmasıdır.
geçen yıla göre kar oranı yüzde 77 azalmış otomobil üreticisi firma. üzüldüm lan adamlara. bence dünyanın en iyi otomobilini yapmasalar da en iyi satış sonrası hizmetini veren firmadır. özellikle türkiye'de vw'ye olan aşktan ötürü, vw'nin mi artık distiribütörünün mü göt kalkıklığından, almanlar satış sonrası bol bol sikilmemize vesile oluyor. ama toyota'da müşteri memnuniyetine gerçekten değer veriliyor.
zamanında amerikan otomobillerine yaptığını şimdi kore ve çin otomobillerinden görmeye başlayan (önce taklit sonra geçme)marka. etme bulma dünyası.
son gelen japon yapımı olanlarda radyasyon varmış.
supra modeli dışında hiçbir modelininn cazibesi olmayan otomobil firmasıdır.
reklamları ile satış oranında büyük bir çıkış yakalamış araba firması. son yıllarda iyi arabalar ürettiği görülmüştür.
tamircimin dediğine göre orta ölçekli olarak alınabilecek en iyi otomobil, zor bozulurmuş, bozulsa dahi arabanın motor tasarımı basit olduğundan kolay yapılırmış, benim renault beynini sıvılaştırdığında anlatmışdı...
adamla adam olmuştur artık.
gez dolaş.

http://www.toyota.com.tr
bu sezon bjk futbol takımının formalarına gögüs reklamı vermiş olan japon otomobil firması.
toyota gibi takım.
beşiktaş formasının önüne 3 yıllık bir anlaşma yaparak sponsor olan firmadır.
sakichi toyoda isimli iş adamı tarafından üretilen arabalara toyoda adını üreticisi vermiştir.
sahibinin soyadını taşıyan araba markası ilerleyen yıllarda daha karizmatik ve akıcı olacağı için toyota olarak adlandırılmıştır.
beşiktaşımın göğsünde reklamını taşıdığı capon otomobil markası.

http://www.websitepaneli....as_toyota_formasi-841.jpg
japoncada kriz fırsat demek geyiğinin gerçekteki yansıması.
ürettiği arabaları geri çağırma konusunda rekor sahibi firma.