bugün

entry'ler (109)

allah ın olmadığını kanıtlıyorum

Vicdan insanın içindeki tanrının yansımasıdır eğer bir vicdan sahibiysen bir tanrı arayışına girmene gerek yoktur. Bunu neden yapasın ki? O'nun varlığını neden inkar etme gereği duyuyorsun sen kendi içinde tanrıyı bulamıyorsun diye bu olmadığı anlamına mı geliyor?

paranın dünyanın en anlamlı şeyi olduğu gerçeği

”You gotta make the money first. Then when you get the money,you get the power. The when you get the power,then you get the woman”

-scarface

daha iyi seks için yapılması gerekenler

türk kadınları sevişmeyi kesinlikle bilmiyor, toplum olarak seks 'ten fazlasıyla uzağız, erkeklerimiz hayvan, kadınlarımız odun bizden bir halt olmaz.

- sakın arkama değdirme
- çişim geldi
- ses duyulur
- hadi artık acıyo

bla bla bla çoğaltılır... seks kutsaldır, özgürlüktür, sınırsızlıktır...

islam ın dünya ya hakim olacağı gerçeği

önce sağlam bir döşedim aslında.... ama sonra şu geldi aklıma

"bir delille 40 alimi yendim de 40 delille bir cahili yenemedim" - Mevlana

sildim. bil diye söylüyorum, boş işler bu işler...

islam ın dünya ya hakim olacağı gerçeği

günümüzün uyuşturucusu din'dir fakat; gelecek neslin din'i uyuşturucu olacaktır.
"genç bir iş adamına / emre yılmaz"

hakimiyetten bahsetmek çok iddialı sevgili kardeşim...

cinsel ilişki teklifini reddeden erkek

(bkz: abi bununda bir şerefi var)

allah a inanmayıp kurduğu dünyada yaşayan insan

"sen tanrıyı kendi içinde bulamıyorsan bu o'nun var olmadığı anlamına gelmez"
osho -

türbandan ne alıp veremediğiniz var

sene 2014 lady gaga'nın et kostüm giydiği, insanların metroda seviştiği bir devir ve dönemde hala bir saç telinden tahrik olunabileceği düşünülerek başın kapatıldığına inanamıyorum. keza böyle bir gerçeklik mümkün değildir. türban bir semboldür bir statü biçimidir.

hala şu devirde "gerçek anlamıyla başını kapatarak ibadetini gerçekleştirdiğini düşünen bir insanın zihnini ve ufkunu açıp dünya ve insanlık adına iz bırakacak bir amacının olduğunu düşünmek mümkün değildir"

zira yönetim biçimlerinin en başarılı olanı din'dir ve haliyke konu tamamen siyasi malzemedir.

türbandan ne alıp veremediğiniz var

Yahu siz ne tür bir aşağılık psikolojisine sahipsiniz arkadaş, ne çeşit bir ruh hastasısınız yahu? Neden sürekli bir ayrıştırma içerisindesiniz neden böyle bir çabanız var bak osho diyor ki; gerçeklik ikna gerektirmez. adamlar beyin kopyalamayı buluyor bizimkiler daha beyin nasıl kullanılır bilmiyor ya kurtulun kardeşim şu cehaletten sizi sizden başka bu aşağılık psikolojisine sürükleyen yok.

Yapmayın güzel kardeşim aydınlanın biraz aşın bunları türbanı türbansızı o örttüğün ya da örttürdüğün altındakini kullanmayı öğrenelim biraz.

iktidar yalanları

Tartışmayı ve eleştirmeyi bırakmalıyız.

Bugüne kadar ne bizler ne de desteklediğimiz görüşlerin mensubu partilier ve liderleri de eleştirmekten daha farklı bir şey yapmadı. Keza Tayyip'in de istediği buydu ne kadar çok eleştirilirse o kadar çok maduriyet yaratabilecek ve ülkemizin %70'ine yakın kitlesini bu maduriyet stratejisi ile yanına alabilecekti. Eleştirildikçe daha da kuvvetlendi.

Psikoloji çok enteresan. Bir fakir ile zengini kavga ederken görsen fakiri tutarsın "neden?" belki de zenginin karısına kızına baktı, küfretti, taciz etti ya da her neyse? Önyargı neden her zaman ezileni haklı olduğuna ikna eder? Survivor'da ünlüleri destekleyen oldu mu sorarım? Bu bizi kontrol eden bir ve bizim onu kontrol etmemiz kolay olmayan bir zihinsel yönetim biçimi.

Sol, sağ farketmez. Hiç bir karşıt parti "O'nun yaptığından daha iyi bir şey yapıyorum işte bu senin için faydalı ve benim için oy vermelisin ki kazanabilesin" intibası uyandırmadı. Tam aksine eleştirdikçe aşağılık bir kıvama dönüştürdü kendisini.
Oturduğu yerden dil uzatıyor, ahkam kesiyor, hakaret ediyor.

Recep ise gülüyor.

Yalanlarmış, dolanlarmış, kutularmış, falanmış, filanmış.

Hatırlatırım "kırk alimi bir delille yendim, bir cahili kırk delille yenemedim" (imam Şafi)

Sarı öküzün verildiği gün kaybedilmiştir bu dava. Şimdi buradan oturup eleştirmek, yerden yere vurmak açıkçası bir anlam ifade etmiyor.
Biz eleştiriyoruz ve kendi çevremizde bizim gibi düşünen arkadaşlarımızla bu konuları sabahlara kadar konuşup hemfikir olarak masadan kalkıyoruz. Peki hatay'da, ağrı'da, rize'de güzelim anadoluda tek derdi hayatta kalma telaşı olan güzel insanlarımızın gerçeklerden haberdar olabilmesi için ne yapıyoruz ya da desteklediğimiz insanlar ne yapıyor?

Hakikaten eleştirilmek bir köşeye bırakılmalı ya da varsa o göt atılmalı siyasete, baktım bende o göt yok bıraktım eleştirmeyi... (göt, göttür sadeleştiremedim)

karısını veya kocasını aldatacaklara tavsiyeler

Aldatmış ve yakalanmış birisi olarak tavsiye etmiyorum arkadaşım. Zira her şey tüm zevk "hedefe ulaştığın" an'a kadar. Sonrası git gel konya 6 saat ve yine en sonunda anlamsız bir duygu ve pişmanlık. Sonra akıllara gelen ne gerek vardı sorusu? Vicdan micdan konu bayağı derin yani gerenk yok gerenk..

2011 de cinlere inanan insan

negatif enerji ile beslenen varlıklar vardır. bunun tarih ile alakasını kuramadım? nasıl ki; 2011 oldu diye nefes alış verişimiz değişmiyorsa cinlerin de varlığına olan inanç değişmez.

firsanya com

biraz önce yarın ne yapsam diye araştırıyordum denk geldim siteye güzelmiş
sapancada kahvaltıya gidiyorum yarın *

sorun yaşamadım güvenilir görünüyor bakalım yarın bir gideceğim.

http://www.firsanya.com

facebook ta yaratıcı iş bilgileri

Sosyal Medya'da Müdür

sözlük yazarlarının en çok merak ettikleri

bu fıkraları kim yazıyor yahu? birde diri diri gömülmek nasıl bir duygu acaba.

kişinin yaşlandığını anladığı an

insanın kendisini en dürüst biçimde sorgulayarak keşfetmeye başladığı andır. duygu ve düşünceleri engel olamadığı biçimde gün gün değişir ve bu genelde 25'te başlar..

her erkek aldatır

(bkz: aldatmayan erkek yoktur aldatamayan erkek vardır)

sözlük yazarlarının hayalleri

Çağdaş, yasakların, trafiğin, çarşafın olmadığı modern ve dsiplinli bir istanbul'da yaşamak.

bir kadından en nefret edilen an

Bir kadın çalışmıyorsa şayet çalışmadığı anların tümünden nefret edersiniz. (bkz: ya banyo yaparken niye banyoyu ıslatıyorsun ya!!)

özlemek

birde özlemeyi özlemeye gör..