bugün

top yayınları'nın birinci sınıf ali'siydi zamanımda. umarım ismi değişmiştir zavallının. bırak tipi de yavşağa benziyordu. sanardık cin ali her akşam eline veriyor bu ipnenin. cin ya o bakımdan. *
yayınevinin bir diğer kitabı da yine ilkokul 1. sınıflara yönelik bir kitap olan lez ayşe'dir.
1. sınıf ders kitaplarının efsanevi baş karakteridir top ali. top yayınları tarafından itinayla yaratılmış; matematikte profesör,hayat bilgisinde sosyolog, türkçede filoloğumuz olmuştur. *
sanırım yazarı veya yayınevinin sahibi her neyse soyadı da tortoptu. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. şimdi hatırlıyorum da çocukluk işte. o zamanlar dağarcığımız geniş değildi bizim eş sesli, eş anlamlı ayrımı yoktu tazecik dimaklarımızda. topa böylesi bir eş anlam yükleyen büyüklerime, zavallı yazara böylesi bir soyadı uygun gören nüfus müdürüne derin saygılarımı sunmakla yetiniyorum şu an.
görsel

--spoiler--
milli eğitim bakanlığı tavsiyelidir.
--spoiler--
Ali adında ki ilk okul çocuklarına zor zamanlar geçirtebilecek olan kitap.
cin ali gibi yıllar sonra kıymete binip nüshaları sandıklarda, eski kitapçılarda aranası bir mertebeye erişmesi lakabından ötürü çok zor olan ilkokul kitabı kahramanıdır.
görsel
top yayınlarının eğitici serisidir.
ismi kesinlikle kasten konulmuş ilkokul kitapları dizisinin baş kahramanı.
güncel Önemli Başlıklar