bugün

mr big in guzel ve sakin şarkısı.

hold on little girl
show me what he's done to you
stand up little girl
a broken heart can't be that bad

* when it's through, it's through
fate will twist the both of you
so come on baby come on over
let me be the one to show you

** i'm the one who wants to be with you
deep inside i hope you feel it too
waited on a line of greens and blues
just to be the next to be with you

build up your confidence
so you can be on top for once
wake up who cares about
little boys that talk too much
i seen it all go down
your game of love was all rained out
so come on baby, come on over
let me be the one to hold you

[repeat **]

why be alone when we can be together baby
you can make my life worthwhile
and i can make you start to smile
paul gilbert hayvanının insanca yaptığı bestedir.
mr big'in lean into it albümünün 11 numaralı, akustik, kapanış parçası. grubun wild world ile beraber en bilinen iki şarkısından birisi.

her ne kadar farklı albüm ve single larla toplam milyonlarca satmış olsa da, müzikal açıdan, evet güzel ama, çok çok da iyi olmayan bir parçadır.(belki çok alıştırdılar, ben şımarıklık yapıyorum) paul gilbert'ın sade bir gitarını dinlemek, aslında o sade dediğim şeyi bile, nasıl çaldığını duymak hoştur öte yandan da. baya iyi bir solosu vardır bir de. -denerseniz falan koparmayın telleri-

bu arada, yine parçanın söz ve müziği grubun solisti eric martin'e aittir. hatta bir anıları da vardı bu şarkıyla ilgili, bir röportajda izlemiştim, paul gilbert anlatıyordu: işte ilk eric martin kendisi, melodiyi falan bulmuş, birkaç sözle beraber; hemen paul gilbert'ı aramış sonra, çok güzel bir parça olacak gibisinden bir heyecanla. sonra stüdyoya elinde bir kasetçalarla girmiş eric martin.(daha kimse şarkının nasıl bir şey olduğunu bilmiyor bu sırada) öyle dinlemişler biraz. hoşuna gitmiş diğer grup elemanlarının da. çalmışlar, çalışmışlar hemen doğaçlama gayet güzel bir şekilde. soloyu bile orda çıkarmış paul gilbert, anlattığına göre.(solo da parçanın nakarat kısmının aynı melodisi üzerine aslında-akustik gitarla-)

unutmadan bir de, grubun diğer birçok parçası gibi modülasyonların güzelce ve bolca kullanıldığı bir şarkıdır.

http://www.ktunnel.com/in...76923f95a358c746e21716430 *
eğlenceli mutluluk saçan şarkıdır.
dream tv deki mr. big konserinde an itibari ile çalan şarkıdır. yüzümü güldürmüş içimi ısıtmıştır.
ing. seninle olmak.
nerdeyse her gece 100 kere dinledigim sarkıdır. abi hiç mi bıkmaz bi insan ya bi şarkıdan.
efsane grubun efsane şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=5QD5n98R_nk

why be alone when we can be together baby
you can make my life worthwhile
and i can make you start to smile

i'm the one who wants to be with you
deep inside i hope you feel it too
Daha anca bu sene öğrendiğime üzüldüğüm keyifli bir aşka davet şarkısı. Hele ilk "waited on a line" dediği yeri çok seviyorum. Eşlik etmeden duramıyorum.*