1. 16777214.
  devrimin köylerden, kırsal kesimden gelecegine inanmış örgüttür..
  9 -2 ... crazy horse
 2. 16777212.
  Daha çok dersim, ordu, tokat illerinde faaliyet yürüten; yeni adı hko olan yasadışı radikal sol örgüt. Örgütün silahlı yapılanması tunceli merkezli olup son yıllarda örgütten büyük kopuşlarla ve bölünmelerle güç kaybetmiştir. Maonun kırsal kesimden şehirlere yayılarak örgütlenme prensibini temel edinmişlerdir.
  6 -7 ... diyonsos
 3. 16777213.
  kırsaldaki yaşlı teyzelerden, amcalardan, çoluktan çocuktan haraç toplayan, özellikle tokatlıların nefret ettiği, halka illallah getirtmiş pkk benzeri topluluk.
  21 -16 ... soul forged sin
 4. 16777214.
  https://video.uludagsozluk.com/v/tikko-2941/

  2 -4 ... sipermanevra
 5. 16777215.
  şehirlerde de, o "çok nefret ettikleri"(?) emperyalizmin eliyle(gizli maşalık) baya bir olay çıkarmış, daima halka zarar vermiş(tabi bazı mankafalara göre bir insan evde yaşıyorsa-ciddiyim, bunu diyen angutlar da gördüm!- yada küçük çapta da olsa bir işyeri-dükkan sahibiyse halktan değildir, burjuvadır, hatta insan bile değildir*(*). onlara diyecek bir sözüm yok, bir an önce akıl hastenelerine kapatılıp insanlara zarar vermelerinin engellenmesi temennisi dışında) diğer bütün radikal sol-sağ gruplar gibi sadece kendilerini haklı gören, diğerlerine söz hakkı vermeyen, despot -ve her ne kadar yırtınsalar da, en hasosundan- terörist-faşist örgüt( ha tabi durup dururken jandarmaya ateş açmak -hem de amerikanın ırak olaylarının patlak verdiği sıralarda, ne hikmetse ( * ) - yahut da çocuk kaçırıp fidye istemek, köylülerin -zaten elde avuçta olmayan- mallarını gaspetmek faşizm yada terör değil de özgürlük savaşıysa, halkçılıksa o ayrı.)
  not: isteyen kötüleyebilir, farketmez, ama eğer başka bir bildiğiniz varsa bu konu hakkında paylaşın benimle, yanlışımız varsa düzeltelim...

  (*): pol pot'u hatırladık mı?
  16 -14 ... soul forged sin
 6. 0.
  türkiye komünist partisi / marksist-leninist (bkz: tkpml) e bağlı askeri birim. türkiye'nin emperyalizmin yeni sömürgesi, yarı-feodal bir ülke olduğu tespitini yapan, proletaryanın, küçük burjuvazi ve büyük burjuvazinin işbirlikçi olmayan kesimleri ile ittifak halinde sömürgecilik karşıtı bir mücadele ile iktidara yerleşip bir halk demokrasisi kurması gerektiğini savunan partinin bu amaçla gerilla faaliyeti yürüten bölüğüdür.
  stratejisinin halkaları, çin devrimi öncesinde mao'nun uyguladığı gibi, kır gerilla faaliyeti, kızıl askeri üsler ve nihayetinde köyden kentlere doğru ilerleyen bir halk ordusu yaratmaktır.

  örgütsel açıdan en sağlam olduğu yıllarda ( 80 sonu - 90 başı ) dağda yaklaşık 700 gerillası bulunurdu.

  ayrıca, *
  son yıllarda silahlı aktivitesi azaldığı için sol içinde ciddi biçimde eleştirilen bu örgüt, sözlükte yazılanlara bakılırsa türkiye kırsalını hallaç pamuğu gibi atmaktadır.
  11 -5 ... volkanar
 7. 1.
  sokaktaki tikinin, tiki karşıtı doğulu vatandaş tarafından çağrılma şeklidir.
  3 -5 ... hyperion
 8. 2.
  çok kıytırık bir kısaltmaya sahip terör örgütü.
  4 -9 ... chilavert
 9. 3.
  tiky cono karışımı erkek.
  1 -5 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 10. 0.
  bir zamanlar doğu perinçekin de içinde bulunduğu tkp/ml tkp(ml) tkp/ml-shg gibi bir çok bölünmeler yaşayan örgüt içi hesaplaşmaların giderek arttığı eylemden çok söylem üreten halkla diyalektiğini kesmiş örgütümsü. kaypakkaya yoldaş yaşasaydı kahrından ölürdü.
  2 -5 ... trteee s12