bugün

sayılı gün çabuk geçer ya nolacak yatar çıkar 11 bin yıl.
Yüzlerce kişiyi dolandırıp Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında yeni bir iddianame hazırlanmış. Özer’in 3 ayrı suçtan 11 bin 462 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyormuş bence dolandırdığı paranın miktarı kadar olması lazımdı...

https://www.takvim.com.tr...r-hakkinda-yeni-iddianame
görsel
CEO'su yakalanmış.

görsel
https://www.sabah.com.tr/...er-hakkinda-karar-cikti/2
adam resmen yaptığı vurgunu da reklamı da konuşturdu öyle çekildi piyasadan
Thodex davası: "Zararımız MASAK raporunda gösterilenden fazla"
--spoiler--
Thodex üzerinden binlerce kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle aralarında firari Faruk Fatih Özer’in de bulunduğu 21 sanığın toplamda 40 bin 564’er yıla kadar hapis ile cezalandırılması istemiyle yargılandığı davada müştekiler zararlarının MASAK raporunda gösterilenden daha fazla olduğunu söyledi.
https://bit.ly/3a44ELD
--spoiler--
anladığıma göre soygunun arkasında süleyman soylu olduğu iddia ediliyor.
Var olmayan coinleri satan tüm borsaların sonu aynı olacak o yüzden hangi borsada yatırım yaptığınıza dikkat edin.
bugün patlayan kripto para .

https://onedio.com/haber/...thodex-in-hikayesi-977869
Toplum zekası olarak onca yıldan bu yana bir arpa boyu yol kat edemediğimizi gösteren dolandırıcılık şaheserinin adıdır.
Çiftlik banktan sonra milletin ders alıp biraz daha titiz ve dikkatli davranabileceğini düşünüyordum fakat bizim milletimiz hiç bir şekilde öğrenme yeteneğine sahip değil.
An itibarı ile batmış borsadır: https://kriptopara.com/thodex-batti-iste-ispati
pilihozlu hacı efendiyle

ramazan sohbetleri köşemize hoş geldiniz

soru ?

molla efendi hazretleri coinlerle nasıl oynanır ?

cevap ; ey gafil coinlerle oynamak tehlikelidir

evvela gitsede canını sıkmayacak bir para konur

ve onun kara geçmesi beklenir

daha sonra ana para çaktırmadan çekilir

kalan kar kısmıyla oynanmaya devam edilir

giderse de zaten sana koyacak meblağ değildir.

elinde ne varsa koyine koyarsan

acımaz yetime ......... ne.
bu coin piyasasına girip de girmeyen bizlere;

1. gerizekalı muamelesi yapanlar.
2. cebinizdeki paramızın kıymetini bilmiyorsunuz laga lugası yapanlar.
3. ter dökmeden para kazanayım köşeyi döneyim diye düşünenler.
4. artık tüm dünyanın yeni sistemi bu abi yeağ çekenler.

listeyi uzatıcam ama gerenk yok.

size varya bir planck uzunluğu kadar bile üzülmüyorum. keşke böyle tiplerden daha çok olsa da daha çok dolandırılsanız. size müstehak.

(bkz: planck)

saygılar sunuyorum azizim...
“ineği herkes sağar, önemli olan insan sağmaktır..”
imza : Tosuncuk

görsel
+ Bu kadar insan yanılıyor olamaz! (yanıldı).
Çocuğun tipinde akplilik var. insanları kriptodan soğutmak için akp tarafından kullanılmış olabilir.

Edit: şöyle bişey var
https://twitter.com/Herge.../1385130662240346113?s=19
riske girmeyip hiçbir kolay para kazanma aracını kullanmadım kendimi şanslı varsayıyorum o yüzden.
yine bir takım "kısa yoldan köşeyi dönme" hayali olan kerizlerin silkelendiği şirket.

işte bizim insanımız da böyle mal, ne yapacaksın, sen dolandırmazsın ama gelir birileri elbet dolandırır, sonra da ağlarlar. beter olun, akıllı olsaydınız en başında.

gördüğüm kadarıyla bu sözlükte de hakkında girilen entrylerin %90 'ı bot hesaplardan yapılan reklam yazıları.

yani insanların tokatlanmasına vesile olmuştur uludağsözlük.

ne kadar sikik bir yönetimi var işte bu sözlüğün anlayın, defalarca bot reklam hesapları hakkında şikayet ettim, yazı yazdım ama sikine takan olmadı.
ilk entrylere bakilinca uludağ sözlük ´te bol bol reklami yapilmis ve hatta bu reklamlar icin sahte hesaplarin devreye sokuldugu da entry hesaplarina bakilinca anlasilmaktadir.

devletin böyle sirketlere acma izni veya calisma lisansi verip; sonra da halka "parayi kaptirinca devlete gelmeyin!" diye uyarmasi da ayri bir paradoks. bu, adamin hirsiz oldugunu bile bile halki yolmasina izin vermekten baska bisey degil.

parasini kaptiranlara gecmis olsun demek isterdim ama bu tür olaylarin örnekleri cok oldugu icin bu sefer bu olaydan ders aldiklarini umarim.
Yatirimcilari, bitcoin ve altcoin hakkinda gram bir sik bilmeden "abi cok guvenli yeaa, milyorlarca tl gunluk islem goruyor." diye ortada gezen dalyaraklar ne hissediyor acaba suan?

Adamlar goz gore gore milleti tokatladi. Suc bizim andaval halkta. Oturdugu yerden hic emek vermeden 3 verip 10 alma derdinde. Tipki ciftlik bank vurgunu gibi.

Tanim: dunden beri akikikikikikiki diye yarila yarila gulmeme sebebiyet vermis olusum.

Akikikikikikikiki. *
ilk olarak bütün mağdurlara geçmiş olsun.
kripto para, token ve coinlerin alınıp satıldığı bütün borsalar "sözde" güven vermektediler. risk büyüktür. sözdışında hiç bir garantileri yoktur. bizzat fed ananızı alıp giderler ve hiç bir bok yiyemezsiniz demiştir.

bu yaşanan durum eskiden bankalarda da vardı. bir öncesinde bankerlik vardı. paralar bir gece alınır ve insanlar çok kolay bir şekilde dolandırılırdı. oltaların da ki yem o kadar cazip ki hiç bir sazan reddedemiyor. kolay yoldan para...

eskiden olduğu gibi bugün bu durumun dijitalleşmiş hali yaşanmaktadır, hiç bir farkı yoktur.
(bkz: bitcoin/#44631737)

ponzi derken bunlardan bahsediyoruz, görsel, yazılı ve sosyal medyada insanlar bu borsaya çekildiler... riske bakar mısınız ?
ancak geri zekalılar ısrarla bir boş bir şovenizm peşindeler. şimdiki kutsallıkları binance ! millet olarak kanımızda bu var. bu ultra gerizekalılar bu sistemin sadece para kazandırmak olduğunu sanıyorlar, onlara göre yakın bir gelecekte 8.5 milyar trilyoner olacak, dışında kalmayın... neyse. sinirlenmeyeceğim.

riske atılamayacak bir yatırımı bu piyasada kullanmamanızı tekrar ve tekrar özellikle tekrar hatırlatmak istiyorum.

hepinize boş kazançlar.
Bedava köfte var koşun amk.
Yinemi vurgun lan.
Kripto piyasasıyla ilgili düzenleme çalışmalarını hızlandıracaktır. Ama devlet bu havuz sistemini nasıl takip eder, nasıl garanti altına alır, nasıl vergilendirir, yasal dayanakları nasıl olur bilemem. Zaten tüm bunlar olsa, onun adı coin değil hisse senedi olur. Getirisi de bir şeye benzemez. Ne grafik dinliyor meret, ne de fibo. Balina kahvaltıda peyniri beğenmese ky'yi skiyor.
of of kimler kimler tanıtımını yapmış bunun.
görsel
(bkz: 2 milyar dolar vurgun yapıp kaçan kişi)