bugün

johnny depp'in başrolünü oynayacağı 2009 gösterim tarihli film.
http://www.imdb.com/title/tt0376136
26 şubat 2010 tarihinde vizyona girecek olan filmdir.
eğlenceli bir film olacağa benziyor. önümüzdeki haftalarda vizyona girecek galiba;

http://www.youtube.com/watch?v=0YUx36yLLug
klasik bir amerikan filmi olacaktır. johnny depp gazetecidir işi ile aşk hayatını aynı anda yönlendirmeye çalışır falan filan.
vizyon tarihi 6 ocak 2012 olmuş bir johnny depp filmi. Başrollerinde ise johnny depp dışında amber heard, amaury nolasco, aaron eckhart, giovanni ribisi yer almaktadır.

http://www.sinemalar.com/film/1547/the-rum-diary
sırf johnny depp oynadığı için gittiğim ve aklımda sadece sigara içen johhny depp'in kaldığı aşırı sıkıcı film. johhny depp'e hayranlığınız yoksa tavsiye edilmez.

not: bu entry'i bile sadece johnny depp yazabilmek için girdim o derece yani..
Hunter Stockton Thompson'nın ünlü olmadan önceki hayatını anlatan,baş rolde johhny Depp'in olduğu dram/komedi.

kim ne derse desin film on numara olmuş.öyle ki yer yer kahkaha atmanızı başarıyor.(en azından benim için öyleydi.)
bir kaç yerde film hakkında yorumları okudum:boş film,sadece Amber Heard için izledim,çok sıkıcı hede höde diye yorumlar.tabi ki herkes beğenecek diye kaide yok lakin yorumların %80 bunun gibi olunca insan ister istemez düşünüyor;acaba bende mi problem var?bugüne kadar günde ortalama bir film izlemiş biri olarak ve öyle boş boş izlediğim nadir film olmuştur,bu film en az ''ortalama'' filmlerden daha iyi yere oturtabilirim.ortalama filmden kasıt hani imdb de alınan puanlardan bahsediyorum.yanılmıyorsam şu an 6.0 civarında bir puanı var ilk çıktığında bu rakam 8 küsürdü.peki niye bu denli düşüş yaşadı?diye sorarsanız diyeceğim o ki;sırf johhny Depp için Amber Heard için izlemek isteyen ergen gençliğin isteklerini karşılayamıyor olmasıdır.çünkü Amber Heard çok az rolü var ve johhny Depp'le de fazla yiyişmiyor.

fazla söze gerek yok filmi izleyin kendiniz karar verin.eğer benim gibi düşünen olursa bana mesaj atsın.bir tek benim beğendiğim film olarak kalmasını istemiyorum.*saygılar.
bruce robinson yönetmenliğinde johnny depp başrolünü üstlendiği ve amber heard ın güzelliği ile büyülediği 2011 yapımı komedi dram dalında başarılı bir film. depp i sevenlerin bu filmin içerisinde kendi karakteristik ifadelerinden bolca bulacaklardır. gerçek bir karakterin yaşamından uyarlanmış, porto riko nun 1960 havasını ciğerlerinize bolca sigara dumanı eşliğinde üfleyen, yaz ı ne kadar özlediğimizi bizlere hatırlatan, içkinin özellikle rom un gündelik hayata etkileriyle harmanlanmış ilginç bir hikaye.

--spoiler--
konusuna gelince, gazeteci kemp in yazmak için aradığı ilhamı bir deniz kızı ile bulmasının hikayesi. aslında aradığının ilham olmadığını keşfetmesinin hikayesi. zira aradığı şey uğruna kendisi dahil önüne çıkan herşeyi devirmesine sebep olabilevek bir tutkudur. bomboş yazmanın değil yazdıklarının bir tutku eseri olmasını istemesinden dolayı tıkanmış ve alkole yenilmiş bir bedenin, her an yıkılabilecek bir binada kendini sağlam bastığını hissetmesinin hikayesidir bu. chenault adlı deniz kızının güzelliği ve eğlenme arzusu yanında halkı sömüren pislik çarkının sesi ile uyanmış bir yazarın porto riko da kendini nasıl bulduğunun macerası.
--spoiler--
--spoiler--

1950'li yıllarda serbest gazetecilik yapan Paul Kemp(Depp), New York'taki hayatını bırakarak, küçük bir gazetede çalışmak için Porto Rico'ya gider. Gazetede çalışan Amerikalıların iç yüzlerini kısa bir sürede keşfeder. Kemp, çevresini saran öz yıkıma meyilli bu gruptan uzak durmaya ve kendisini korumaya çalışmaktadır.

--spoiler--
imdb'de dolaşırken 'the rum diyarı' olarak okuyup afalladığım film.
johnny depp in gazeteci olarak karşımıza çıktığı filmdir. yine genç ve kusursuzdur, kendisi 5 favori oyuncu listemde yer alıyor. amber heard la bu film sayesinde kaynaşıp sevgili olmuş, sonra nişanlanmıştır.

filme gelince, gerçek bir gazeteci olan paul kemp in hayatından uyarlanmıştır. kimilerine sıkıcı gelse de, izlemeğe değer bir filmdir. johnny ile amber in yarım kalan sevişme sahnesi iç burkmuştur, izleyin derim.
2011 yapımı 120 dakikalık komedi/dram filmi, imdb notu 6.2 görsel

Defalarca tv'da denk gelip, basit bir film olsa da johnny depp hatrına sonuna kadar izlerim.
görsel