bugün

Neden yalnızca bir sezon deyip serzenişte bulunduğum dizi.
Geçenlerde bitirdiğim dizi. Kızın hademeyle bir kere bile görüşmemiş olması, vefasızlığı çok canımı sıktı.
görsel
2 günde bitti akıcı etkileyici bir dizi. Dizide tek üzüldüğüm o adama olan vefasızlık sanırım. Çok bekledim görüşmelerini anlık da olsa. O olmasa sen olmazdin ey harmon. Ama o son foto benim bile gözümü doldurdu.

O değil de alkolle o kadar hapı alıp sen nasıl zehirlenmedin kuzum? Bence mantık dışı olan sadece buydu.
bitmesin diye çok istedim ama her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi maalesef ki bu da bitti.
satrancın sanatsal tarafını bana netflix sunacaksa öpeyim öyle sanatı afedersin amq.

breaking bad ve better call saul olmasa 5 para etmez platformun osuruk dizilerinden bir tanesi.
Acayip derece hoşuma giden dizi. Bu yıl izlediğim en iyi dizi demek isterdim ama sene boyu toplasan 3 dizi ya bitirdim ya bitirmedim. O yüzden kendi çapımda abartıyorum.

Ama çok hoş geldi. Temposu olsun, 60'larda geçmesi olsun, hikayesinin işleyişi, yerli yerinde diyalogları.. Ve her şeyin 7 bölüme sığdırılmış olması..

Tarihi kurgu-Psikoloji-Spor dizisi.
görsel
görsel
Dümdüz mal gibi dizi kurgu yok bı bok yok. Vakit israfı pişmanım... ilk 2-3 bölümü değişik biraz başka da bı bok yok işte karı dünya şampiyonu oluyo falan fıstık.
Olay ağı karışık kurgu isteyenler gangs of London izlesin. AMK nasıl böyle sığır dizi izlerim ya hiç te tarzım değil boşluğuma denk geldi.
anlatılan kadar şok etkisi yaratan bir dizi olmamakla beraber izlenebilir. ben matrix'i ilk çıktığı zaman sinemada izledikten sonra hiçbir filme ya da diziye çok iyi diyemedim.
oldukça etkileyici, sürükleyici, insanı kendi yeteneklerini keşfetme konusunda motive edici dizi.
ing. vezir gambiti.
anya taylor joy'a aşık eden dönem dizisi.

--spoiler--
o kadar gerçekçi bir hikayeydiki, sonunda gerçek olmadığına şaşırdım ve ulan madem kurgusal hikaye yazıyorsunuz, bay schaibel ile yeniden görüşme sahnesi yazsaydınız diye sinirlenmemek elde değil.
--spoiler--
kaliteli bir dizi olarak başlayıp son derece kötü bir finalle bitirmiş dizi. feminist bir tavırla başlayıp amerikan propagandasına dönmeyi hiç de yumuşak olmayan şekilde yapması son derece iticiydi.
Şöyle bir dizi daha yapsalar da izlesek. Kısa ve öz.
Her neden ise birden aklıma düştü bu dizi.
Anımsadığım kadarıyla bu dizinin finalden bir ve ya iki bölüm önceki bölümünü sonra izlerim diye yarım bırakmıştım aradan yıllar geçti hala izlemedim. Kaldı öylece..