bugün

şu replikle beni yaran çizgi film

-bu akşam taşyatağı müzikholünde ibrahim tatlıtaş ve hülya yavşar konseri var gidelim mi barni?
-yıhyıhyıh
küçüklüğümde izlemeye bayıldığım çizgi filmlerden, bilmem o yaşın verdiği ilgiden midir ama bana barni'nin karısı beti hep güzel ve çekici gelmiştir. Hep "böyle güzel bir kadın barni gibi bi salakla nasıl evli olabilir?" demişimdir. Oysa ki orada düşünülmesi gereken daha başka şeyler vardır. Mesela nasıl oluyor da bir eski çağ hayvanı bulaşık makinası olarak kullanılabiliyor?
Müziği ve şarkısıyla çocukluğumun en favori çizgifilmidir.Benim gibi bir cümle çocuk anlamasa bile şarkısına hayran olmuştur ;

Flintstones. Meet the Flintstones.
They're the modern stone age family.
From the town of Bedrock,
They're a page right out of history.

Let's ride with the family down the street.
Through the courtesy of Fred's two feet.

When you're with the Flintstones
you'll have a yabba dabba doo time.
A dabba doo time.
You'll have a gay old time.
(bkz: tas devri)
ataride bunun oyunu vardı çok keyifliydi. her oynayışımda bitirirdim ama 4-5 saat sürerdi. select tuşu ile barney ve fred arasına geçiş yapabilirdik. fred sopa vuruyor, barney sapan atıyor ayrıca timsahın ağzıyla falan zıplama gerektiğinde barney daha yükseğe gidiyor.
ağzından ateş saçan dinazoru öldürüp çocukları kurtarmaktı amaç. sondan bir evvelki bölümde bunun yavrusunu dövüyorduk, kaçıyordu. son bölümde bir daha yavruyu dövüyorduk o da annesini çağırıyordu. devin evi ve cadı evi süper iki bölümdü. özellikle ilk bölümler biraz sıkıcıydı. bir de hokey oynadığımız, leylek gibi birşey sürdüğümüz bölümler vardı onlar süperdi.
Çizgi film hastası benim gibi bir bünyenin her bulduğunda izlediği şahane çizgi film. Bu çizgi filmin bir de jetgillerle birleişk versiyonu vardır ki o çok daha keyiflidir.
hastası olduğum, yaşım kaç olursa olsun izlemekten vazgeçmediğim, tvde zap yaparken karşılaştığımda diğer kanallarda her ne olursa olsun tercih ettiğim, ve en önemlisi çocukların hayal gücünü oldukça geliştirdiğini düşündüğüm harika çizgi film.
filin elektrik süpürgesi olarak kullanılması, ve fotoğraf makinesinin içinde duran, gördüğünü taşa kazıyan ağaçkakan , timsahlardan yapılmış yürüyen bavul unutamadığım ayrıntılardır. heeey gidi günler hey, tv verse de tekrardan sabah kuşağında izlesem yine gönlümce. ha bölümleri bulunuyor internette ama dublajsız hali hiç tad vermiyor.

ayrıca da an itibariyle, google"dan öğrendiğim üzere bugün yıldönümüdür.
google'ın 50.yılını kutladığı çizgi film.
ellinci yıl dönümü olduğunu, google sayesinde öğrendiğimiz çizgi film serisi. *
bambam karakterine hasta olduğum çizgi film google sayesinde anıları canlandırmıştır. 50. yılı kutlu olsun.
şirinler'den sonra en sevdiğim çizgi filmdi. kafa kıracak kadar ağır gazeteler, taş tekerlekli ayakla yürütülen arabalar, fredin patronu, wilmanın ağır başlılığı, bettynin gençliği ve fredin odunluğu genel olarak türk ailesinin ipuçlarını da içeriyordu. bowling oyununu bana sevdiren dizidir. keşke tekrar yayınlansa.
atari oyununu oynayıp maziye döndüğüm güzel çizgi film.
müziğini duyunca yaşlandığımızı anladım.
http://www.youtube.com/watch?v=oRKErejCzfo
''let's get the rock out of here'' sözüyle kalplere yıllar yılı taht kurandır.
hala izlediğimde keyif alıyorum. nerde eski çizgi filmler.
kapadokya göreme'de mağara bar olan yer:
görsel
10 şubat 2017*'de yeni bölümlerinin vizyona girmesi beklenen 55 yıllık efsane animasyon dizisi.
http://www.kayiprihtim.or...yaz-perdeye-geri-donuyor/
bir bölümünde fred işten eve dönüyor, yorgunluktan gözlerini açamıyor, karısına "hoşbulduk karıcığım" diyerek dudaktan bir öpücük konduruyor ama gözünü açınca farkediyor ki yediği kişi kankasının karısı betty, fred şok oluyor, betty gayet rahat bir tavırla "bunu bir dost öpücüğü olarak kabul edelim" deyip gidiyor, buna şahit olan wilma ise lafını bile etmiyor. çoluk çocuk izliyor bunu, ayıptır yaw!*
1960 yapımı çizgi filmin 34 sene sonra sinemaya uyarlan, Çocukluğumu hatırlatan iyi ve keyifli bir film.
Puanının düşük olduğuna bakmayın aslında güzel bir çizgi film uyarlaması olmuş; oyuncu seçimi ve bunların çizgideki karakterlere uyumu ise şahane.
https://www.planetdp.org/...the-flintstones-dp44895#1